Ben daha önce 2002-2003 yıllarına ilişkin hizmet tespit - 2003-2009 yıllarına ilişkinde alacak davası açtım. Hizmet tespit davası son karar aşamasına geldi. Ancak mahkemenin davalı olduğum işyerinden istediği evrak gelmediğinden duruşmalar uzuyor. Son olarak mahkeme ihtar yazısı gönderdi ve tekrar duruşma günü verdi. Bu istenilen evrakı eski çalıştığım iş yerinin göndereceğini pek düşünmüyorum. Göndermeyerek davanın zaman aşımına uğramasını bekliyorlar. Biliyorlar ki evrak mahkemeye ulaştığında mahkeme o duruşma karar verecek. Bu istenilen evrakı göndermemeye devam ederlerse duruşma sürekli uzayacak mı?
Birde alacak davam ve tespit davası ile ilgili yeni çıkan torba yasası kapsamına gireceğinden dolayı işverene idari ceza ve yatırılmayan ssk primlerine ilişkin bir yaptırım olacak mı? İşveren tarafı torba yasasına güvenerek kendisini baya bi rahat görüyor. Benim hakettiğim tazminattın dahi büyük bir kısmını ödemeyeceklerini düşünüyorlar. Eğer torba yasası kapsamına giren bu davalarımla ilişkin hangi tarihleri kapsadığı, benim ne yapabileceğim konusunda yardımcı olursanız memnun olurum.
Şimdiden teşekkür ederim.