+ Konuyu Yanıtla
6 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon
51 den 60´e kadar toplam 79 ileti bulundu.

Konu: İnanan Kesim

İnanan Kesim Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, kadiköy, Türkiye.
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: İnanan Kesim

Genelde belirli kişiler haricinde tartışmalara girmem ancak bazen öyle şeyler yazılıyor ki şaşmamak elde değil. Buram buram bilgisizlik kokan cümlelerle ders verir gibide yazmıyorlar mı insan çıldırıyor. Kendi kendime diyorum ki ''Allahım hikmetinden sual olunmaz amma neden bazı kullarını iyice akıl fukarası yarattın ? Madem yarattın bunların hem kel hem fodul olmasına neden izin verdin ?'' Ama dediğim gibi vardır bir hikmeti belkide bizleri sınıyordur kim bilir ?

Neyse onlar bizden uzak dursun diyelim biraz Türkçe Arapça ya bakalım... Konuda amma garip oldu ...

Birisi demiş ki ''İslam dinine göre ben dinsizim diyen biri ,iman esaslarını inkar eden ,Allah'ın varlığını ve birliğini yok sayan kişidir.Yani küfre bulaşmıştır.Küfre bulaşan kişi de dinen küffardır yani kafirdir.'' Bu ne biçim bir cümledir ki doğru düzgün bir yeri yok.. Küffar Arapça bir sözcüktür ve tam sözcük karşılığı ''Müslüman olmayan'' demektir. Küfre bulaşmak anlamsız bir sözcüktür ne demek istediğini ben tam anlayamadım amma ''Allah ın varlığını inkar yada islamı kabul etmeyen '' demek istenmiş olacağını çıkardım. Kafir ise gene Arapça bir sözcük olup Türkçeye değişik anlamlarda çevrilmiştir. Küffar ın aksine kafir sık kullanılan bir sözcük olduğundan din/mecaz/ ünlem ve halk dilinde ayrı anlamlarda kullanılır. Burada önemli olan sözcük birleştirmesinde doğru yolu seçmektir. Yoksa çok ciddi bir şekilde hem hata yaparız hem herkesi yanıltırız. Belkide bunu bilerek yapanlarda vardır oda ayrı.. Kafir din biliminde kullanılan anlamıyla ''Tanrı'nın varlığını ve birliğini inkâr eden kimse.'' demektir. Peki bu ''küffar'' sözcüğüne oturuyor mu ? Yani karşılıyor mu? Hayır ....Kafir mecaz anlam da ''Acımasız, zalim kimse'' anlamını taşır. Peki bu oturuyor mu ''küffar''ile hayır... Acaba ünlem olarak mı desek ? ''Sevilen birine takılmak, sitem etmek için kullanılan bir seslenme sözü'' olarak karşımıza çıkar ki buda ''küffar'' ı karşılamaz... Geriye kala kala halk dilinde kullanılan kafir sözcüğü kalıyor... O ne demek ''Genellikle Müslüman olmayanlara verilen ad'' aaa ne garip ''küffar ile bire bir oturdu... Zaten azıcık düşündüğümüzde özellikle ''Cüneyt Arkın' ın tarihi filmlerinde çok sık kullanılan bir repliktir bu ''küffar'ın üstüne gitmek'' Küffar kim Bizans ! Bizans neyi temsil ediyor hristiyanlığı.. EE hristiyan olan ''ben dinsizim, Allah'ın varlığını ve birliğini inkar ediyorum'' der mi ? demez.. O zaman bu forumda ''birisinin'' çok bilmiş gibi yazdığı yazı sadece havada kalan boş bir yazı oluyor okuyunca beni etkilemiyor amma ya gerçekten neyin ne olduğunu bilmeden okuyan varsa ? Vay ne yazmış amma yazmış diyen varsa ? İşte bu yazıyı onlar için yazdım. Bu birisinin dini bilgiside sözcük bilgiside yok.. EE bu kadar yokluk arasında laikliği bilecek değil ya... koyver gitsin... yok amma koyvermeyelim iki satırda ona yazalım...

Hukuki NET Güncel Haber

İnanan Kesim konulu yargıtay kararı ara
    İnanan Kesim konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Litigation adlı üyemiz demişki ;

''Şimdi laikliğin geniş ve dar anlamlarından habersiz birine ne anlatsam boş onun için yukarıda yazdığıma itibar etmeyenler yazımın devamını bir zahmet okumasın. Laiklik, geniş anlamı hür düşüncedir diyeyim. Dar anlamını dar görüşlüler kolayca bulabileceğinden söylemeyeyim. Dini yok saymak laiklik değildir. Laiklik atesitlik hiç değildir. Ha onların arasında inkar eden olabilir ama laik dinsiz demek değildir. Biraz nereden çıktı bu laiklik diye araştıranlar, Fransız İhtilali,Rönesans gibi olayları öğrenir. Hadi biraz kanun... Sözde uyum yasalarından önceki kanunlar acaba İslam dinine aykırı mıydı? Üstelik Ceza Kanunu İtalyan kökenli, Medeni kanun İsviçre kanunu kökenli olmasına rağmen onlar taa alıntı yapılırken uyarlandı. Hem de Türk toplumunun örf, adet ve dinine göre. Laik düzenin kanunları dine aykırı olacak, dine uymayacak bir kural yok. 2012-1789= 223 sene gerideyiz.Yaratılış amacımız ise DİN değildir. Yaradılış amacımızı bilen bir tek varlık vardır. O da Allah. HAK Din Allah'a yönelen yoldur. Laikliğin dinle işi olmadığına göre dini koruma gibi laf salataları sadece laikliğin anlamını ve amacını dezenforme etmek amaçlıdır. Laiklik diyor ki; git kardeşim seni krallar, papazlar, padişahlar, hocalar, şeyhler, imamlar yönetmesin. Seni halkın için seçtiğin kişi veya kişiler yönetsin. Öyle kişiler olsunlar ki İLİM bilsinler. Sen ibadethanene git, evinde veya aklına ne zaman gelirse ibadetini yap. Ama toplumu yönetirken İMAMA değil, işi ve yeteneği yönetmek olana uy. Çünkü her camide bir imam olduğuna göre, her muhitte bir şeyh üretenler amaçlarını Allah adını kullanarak gerçekleştirdiklerinden, hulüs ve saffetleriyle bağlı olduğu dini kullanmasınlar diye böyle bir çözüm düşünülmüş. Uzun süre, bugün inanan kesim denilen kesimin büyük bölümü TV günahtır fetvasıyla o güzelim iletişim aracından mahrum bırakılmadı mı? Yok hala günahsa şimdi inanan kesim neden TV (ler) sahibi?
    Cübbeli bilmem ne hoca, Sarıklı bilmem ne şeyh... Bak başbakanına, bak cumhurbaşkanına; DİN adamına mı benziyorlar, DEVLET adamına mı? Ben görüşümü söyleyim. Beğenmesem de DEVLET adamı onlar. Yoksa aldıkları eğitim onları imam da yapardı şeyh de. Onlar bunu istemediler, devleti yönetmek istediler ve yapıyorlar da. İşte beğenilmese de laiklik şu anda bile var.''

O muhteşem birisi de bunun üzerine demiş ki

''her yazına imzamı atarım ama sen Türkiye laikliğini açıklamamışsın ki.Evrensel laiklik senin anlattığın.Türkiye de laiklik dinsizliktir.Bu ülkede laiklik denen safsata yüzünden bir çok dindar insan, dinsizlerin zulmüne uğradı.Yakın geçmiş bunun en güzel örneğidir.'' ( burada cümlesinin başı ''son paragraf hariç'' diye başlıyor bende son paragrafı çıkrttığım için bu cümle anlamsız olmasın diye çıkarttım.)

Yani sayın ligition adlı üyenin laiklik tanımını betimlemesini beğenip katılıyor. Ama buna evrensel laiklik diyor. Türkiyede bunun olmadığını söylüyor... Yani evrensel laikliği kabul ediyor... Amma kendisinin yapmadığını bizlerin yaptığını unutuyor... yani okuduğumuzu.. beğenmesem bile ne demiş ki diye okurum... belirli bir ileti sonrada aynı kişi diyor ki

''Rönesans ve reform hareketlerinin olduğu dönemde Fransa'daki bir grup ateist evirip çevirip laiklik denen ucubeyi kendilerine göre uyarlayıp ,dünyanın her yerine empoze ettiler.Resmen dinsizlik olan bu ilkeyi çok güzelmiş,onun sayesinde özgürce ibadet ediliyormuş gibi saçmalıklarla benimsemeyi doğru bulmuyorum.''

Hoppala hasan dayı.... hani her satıra imza ne oldu ? Hani evrensel laikliği beyeniyordun ? Evrensel derken Dünya dışındaki evreni mi kastettin ? Sen yazdıklarını okumuyor musun? Daha açığı sen ne dediğini biliyor musun? Hangi köyün davulunu çalıyorsun ? Umuyor ve umut ediyorum ki herhangi bir yerde sizi dinliyip vay ne güzel ne doğru konuşuyor diyen yoktur... İslam dini neden böyle oldu derlerse direk kendinizi gösterebilirsiniz...

Neyse bu birisini boş verip azıcık gerçek laikliğe bakalım biz...

Laiklik aslında 3. yy. dan buyana yani İznik konseyinden bu yana vardır aslında söylem olarak , hatta daha eskilere gider büyük filozofların eserlerine baktığımızda laikliğin temellerinin nasıl atıldığını görürüz... Ancak Orta Çağın karanlık avrupasında kiliselerin aşırı baskısına karşı 15. yy dan sonra ciddi bir karşı çıkma başladı ve 16.yy da kiliselerin halk ve yönetim üzerindeki etkileri azalmaya başladı 1789 Fransız ihtilali ilede doruğa çıktı. Laik sözcüğü ''din adamı dışında kalan halk'' demektir.

Laiklik basit anlamı ile ''devlet yönetiminde herhangi bir dinin referans alınmamasını ve devletin dinler karşısında tarafsız olması'' demektir. Yani devlet resmi bir din savunuculuğu yapmadan tamamen dışarda kalır. Devlet, bir dine inanıp inanmama meselesini özel bir problem sayar, fertlerinin sadece maddi yönüyle ilgilenir, kendisi devlet olarak hiçbir dini taşımaz, hiçbir dini ayine iştirak etmez, fakat fertlerin her türlü dini serbestliklerini kabul eder. Devlet, dini esaslara dayanan kanunlar yapamayacağı gibi, bütün dinlere eşit mesafede durur ve hiçbir şekilde dinlerin ibadet hüküm ve kurallarına müdahale edemez. Bununla birlikte dinlerin düzenini bozacak davranışlarını da önlemekle yükümlüdür. Yani dinler devletin denetimi altındadır. din devlete değil devlet dine müdahale eder gerektiğinde...

Laik düşünce tarzı dediğimiz ise yani bireyin kendisini laik olarak tanımlaması ise basit bir anlatımla şudur. Birey istediği dine inanmakta ve o dinin gerektirdiklerini yapmakta serbesttir. Ancak devlet yönetiminde asla ve kata bir dinin hakim olmasını ve o dinin emrettiği şekilde yaşam tarzının zorlanmasını red eder. Devletin tüm dinlere ve din dışı tüm oluşumlara aynı eşit ve saygılı davranmasını onları korumasını ister... Bu bağlamda laiklik Türkiye de müslüman olmayan kişilere yapılacak aykırı davranışlara karşı durmak dini referansa göre devletin şekillenmemesini istemektir. Laiklik İslam dininin tüm mezheplerini (nedense mezhep içindeki ciddi bölünmüşlükleri)hristiyanlığın tüm kollarını yahudiliği putperestliği başka tanrıya inanmayı ve hatta ateizmi korur. Din referanslı devletlere baktığımızda İran Suriye Suudi Arabistan v.d laikliğin değeri bin kat daha anlaşılır... Laik bir bireye dinsiz demek çok büyük günahtır. Kişinin ne olduğunu sadece ve sadece Allah bilir...

Ulu önder Atatürk taaaa 1925 te boşuna dememiştir. Siyasete dini karıştırmak vatan i ihaniyedir.... Yani din üzerinden siyaset yapmak vatana ihanettir... Ne kadar haklı olduğu 2012 yılının 10 Haziran Pazar günü saat 0224 te tarafımdan bir kez daha idrak edilmiştir... Darısı sizlerin başına belki bir kez olsun idrak edersiniz... Hiç umudum yok amma ALLAHTAN UMUT KESİLMEZ...

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

C.H.P bütün teşkilat ve yönetimi ile dinimiz böyle emrediyor,bunun aksi hareket etmeyelim dese vatana ihanet etmiş olur mu.?

Son satır bence tarihimize hakarettir.Ben öyle algıladım.

Doğru söylediği için peygamberler katledilmiş mi.?

Dini referans alan ecdadımız tarihler boyu hep yanlış,hep hatalı mı yönetmiştir.?

Din ile yönetirken birileri için dine yön vermek istenince yönetimde şaşmalar mı olmuştur.?

Geçmişte,bugün ve gelecekte hiç bir zaman vatana ihanet olmaz.

Ha bugün dini bir yönetim yapacak kadar dini bilgisi olan var mıdır bilemem.Aşırı sorumluluk ve bilgi gerektiren konu.

Profesör,diyanet işleri başkanlığı yapmış biri cuma saatinde canlı yayında olursa,erkekte bel-diz arası haram deyip,mayo ile yakalanırsa,dini bir yönetim olacak olsa,karar,fetva mevzusunda görevi olsa artık ne olacağı malum.

Profesör tv de konuşuyor,diyor ki nikahı olmayan erkek-bayan öpüşmesi haram,sayın avşar o benim eski kocam her şeyi yaparım lafına,he,he,he biz o kadar yobaz mıyız derse prof varın siz düşünün.

Dinimizin hiç bir emrinden,din ile yönetilmekten,din ile hükmetmekten kimseye zarar gelmez.Ancak din ile hükmediyorum deyip dini kendine ve çevresine göre ayarlatmaya çalışır ise sorunların en büyükleri başlar olurda zaten.

Son olarak Atamızın yanlış söylediği veya uyguladığı bir şeyler var mıdır.? Yok ise zaten yok.Var ise paylaşırsanız sevinirim.taa 1925 te boşuna dememiştir söyleminize önünde arkasında ne olduğunu bilmeden yani yukarda olduğu gibi bölümüne katılmıyorum.

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    149
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Beni bilgisizlikle cahillikle suçlayanlara!!!Ben diyorum elma, siz diyorsunuz armut.Eğer sayın litigation un evrensel nitelikte tanımını yapmış olduğu laiklik gerçekten olsaydı ona imzamı atardım demek istedim.Şurda kafa karışıklığı yaratmış olabilirim.Söylemek istediğim bu tanım fransız ihtilaliyle şu anki yoz durumuna geldi.Yani dünyanın her tarafında çok farklı .Dünyada da tam anlamıyla uygulanamıyor.Ancak Türkiye de tanımını ben koyamadım.Didindim durdum bir ankaralı gibi "Dinsizlik la bebe bu" dedim.Başka bir izahı yok.Devletin halkına zulmü resmen.Laikliğin olmadığı ülkeler yok mu.İnsanlar çok mu huzursuz.Herneyse.Gelelim küffara.Benim sözlüğümde kafir kelimesinin çoğulu."Lailahe illallah ,muhammeden resulullah demeyen kimse dinen kafirdir".Küfre bulaşmış insana kafir denmektedir.Allahın birliği hz.muhammed in onun resulu olduğunu inkar eden herkes kafirdir.Allah (c.c.) tek bir ayetini bile inkar edeni kafir olarak tanımlamamış mıdır? O'na da mı muhalefet edeceksiniz.Bunlara kafir demenin bile günah olduğunu söyleyen kişi yanlış bilgi vermektedir.Gönül rahatlığıyla kafir diyebilirsiniz.

Nerede
    İÇEL
    İletiler
    1.078
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İsteyen ders alır isteyen almaz,bizde bilgi verirken zorlama olmaz.Verdiğimiz bilgilerin karşı tarafın anlama yeteneği ile sınırlı olduğunu biliriz.Onun için anlaşılır ve sade dil kullanmaya önem gösteririz.

Başlığa gelelim başlığa;İnanan kesim...

İnanmayan veya az inanan kesim mi var,bilmiyorum.

Ben açıkca kendimi inanan kesim sınıfına koyduğum için devam edeyim.

Ailemizin rızkını içkiye,hovardalığa asla vermeyiz.

Yalan,dolan,üç kağıt,kumar,gibi felaketler bizde yoktur.

Çalışmayı severiz,numusumuza düşkünüzdür,eşimizi aldatmayız,israftan kaçınırız,parayla pulla çaka satmayız,mütevazılığı elden bırakmayız.

İnsanları hoşgörürüz,her hatasını yüzüne vurmayız,eğitime öğrenime önem veririz.

Kul hakkı yemeyiz,yedirmeyiz.ALLAH tan korkarız.Akşam ne yediğimizi ve ne dediğimizi biliriz.

Peki, diğerleri yada siz....??

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı bestseller rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Beni bilgisizlikle cahillikle suçlayanlara!!!Ben diyorum elma, siz diyorsunuz armut.Eğer sayın litigation un evrensel nitelikte tanımını yapmış olduğu laiklik gerçekten olsaydı ona imzamı atardım demek istedim.Şurda kafa karışıklığı yaratmış olabilirim.Söylemek istediğim bu tanım fransız ihtilaliyle şu anki yoz durumuna geldi.Yani dünyanın her tarafında çok farklı .Dünyada da tam anlamıyla uygulanamıyor.Ancak Türkiye de tanımını ben koyamadım.Didindim durdum bir ankaralı gibi "Dinsizlik la bebe bu" dedim.Başka bir izahı yok.Devletin halkına zulmü resmen.Laikliğin olmadığı ülkeler yok mu.İnsanlar çok mu huzursuz.Herneyse.Gelelim küffara.Benim sözlüğümde kafir kelimesinin çoğulu."Lailahe illallah ,muhammeden resulullah demeyen kimse dinen kafirdir".Küfre bulaşmış insana kafir denmektedir.Allahın birliği hz.muhammed in onun resulu olduğunu inkar eden herkes kafirdir.Allah (c.c.) tek bir ayetini bile inkar edeni kafir olarak tanımlamamış mıdır? O'na da mı muhalefet edeceksiniz.Bunlara kafir demenin bile günah olduğunu söyleyen kişi yanlış bilgi vermektedir.Gönül rahatlığıyla kafir diyebilirsiniz.
    Vay canına hukuki.net te bunu da gördük.... FETVA verildi ''gönül rahatlığı ile kafir diyebilirsiniz'' dedi... Hz. Muhammedin Peygamberliği süresince yani 20 küsür senedir demediği demekten özellikle kaçındığı lafı demenize izin verdi... vay vay vay..

Aslında forumun tam tam özelliğine cuk oturdu... bu yazıyı çerçeveletip asın... işte dinini bilmeyen ama bildiğini sanan bir takım cafcaflı sözlerle dinin orasından burasından dolanan dediklerimize cuk oturan örnek teşkil etti.. Aman sakın yarım doktor insanı candan yarım avukat maldan bunun gibi yüzde bir dindarlarda Allah göstermeye imandan eder insanı... gönül rahatlığı ile kafir diyebilirmişiz...

Kur'anı Kerim de yüzlerce yerde ''kafir '' tanımı yapmış insanları ikaz etmiş bunları, bunları yapmayın demiştir... Ama en kesin nokta konu kafir e geldiğinde ''biz'' sözcüğüyle anlatımını yapmıştır... ''vay ki onlara bilmezler...''(Bakara) suresinde de kafirin bile kafir olduğunu bilemeyeceğini açıkça belirtmiştir. Kur'anı gönderenin bildiği bir kişidir ''kafir'' o yüzdenki bir çok ayetinde (sırf kulları yanılmasın diye) günahkarlara dahi kafir denmemesi gerektiğini emretmiştir. Çünkü insan ruhunu ve kalbini tek bilen Allahtır... Zaten bu forum da ondan açılmıştır ... Durduk yere inanan inanmayan saçmalığını yapan din taciri bölücülere karşı amma ne hikmetse bir türlü ilerleyemiyoruz... Örneklemeleri yapamıyoruz... İşin komiği bende dünyevi işlerden dolayı yazacaklarımı unutuyorum... 24 saat yetmiyor... Bakın saat sabaha karşı (yada gecenin körü ) 0218 anca buraya kısa bir yazı yazabiliyorum...

Hiç bir şey bilmiyorsanız Peygamberin hayatına (siyer) e bakın yada daha bilimsel olsun diyorsanız ''Peygamberler tarihine'' Orada İslam Peygamberinin Kureyşlilere karşı ilk savaşına dikkat edin anlamaya çalışın... Hz. Hamza dahil hemen herkesin neredeyse sinirden deliye döndüğü bir ortamda Peygamber savaşa izin vermez bekler bekler... takiii Allah'tan vahiy gelene kadar... O emir de ''SAVAŞIN ALLAH'IN ADIYLA SAVAŞIN'' dır. O ana kadar inananların katline ,aldırılarına sessiz kalan İslam Peygamberi acaba Kureyşlilerin (Açıkça çok tanrılı dini savunmaları, ve müslümanları katledip mallarını yağmalamalarına rağmen) kafir olduğunu bu beyimiz kadar bilemiyor muydu? Takiii Allahtan emir gelene kadar bekledi... Allah taktirini bildirdi karfire karşı Cihad edildi...

O yüzden siz siz olun sakın ha zinhar peygamberin asla kullanmadığı kullandırmadığı, kullanana kızdığı sözcükleri birisine karşı kullanmayın.. Ha Kur'an da diyor ki ''eğer söylediğiniz yanlışsa söz size geri döner....'' Kafir in gerçekten kim olduğunu da sadece Allah bildiğine göre ''kumar'' oynamayın... Ha bu arada Kumar da haramdır....

Nerede
    İSTANBUL
    İletiler
    149
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı commodore1tr rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Vay canına hukuki.net te bunu da gördük.... FETVA verildi ''gönül rahatlığı ile kafir diyebilirsiniz'' dedi... Hz. Muhammedin Peygamberliği süresince yani 20 küsür senedir demediği demekten özellikle kaçındığı lafı demenize izin verdi... vay vay vay..

Aslında forumun tam tam özelliğine cuk oturdu... bu yazıyı çerçeveletip asın... işte dinini bilmeyen ama bildiğini sanan bir takım cafcaflı sözlerle dinin orasından burasından dolanan dediklerimize cuk oturan örnek teşkil etti.. Aman sakın yarım doktor insanı candan yarım avukat maldan bunun gibi yüzde bir dindarlarda Allah göstermeye imandan eder insanı... gönül rahatlığı ile kafir diyebilirmişiz...

Kur'anı Kerim de yüzlerce yerde ''kafir '' tanımı yapmış insanları ikaz etmiş bunları, bunları yapmayın demiştir... Ama en kesin nokta konu kafir e geldiğinde ''biz'' sözcüğüyle anlatımını yapmıştır... ''vay ki onlara bilmezler...''(Bakara) suresinde de kafirin bile kafir olduğunu bilemeyeceğini açıkça belirtmiştir. Kur'anı gönderenin bildiği bir kişidir ''kafir'' o yüzdenki bir çok ayetinde (sırf kulları yanılmasın diye) günahkarlara dahi kafir denmemesi gerektiğini emretmiştir. Çünkü insan ruhunu ve kalbini tek bilen Allahtır... Zaten bu forum da ondan açılmıştır ... Durduk yere inanan inanmayan saçmalığını yapan din taciri bölücülere karşı amma ne hikmetse bir türlü ilerleyemiyoruz... Örneklemeleri yapamıyoruz... İşin komiği bende dünyevi işlerden dolayı yazacaklarımı unutuyorum... 24 saat yetmiyor... Bakın saat sabaha karşı (yada gecenin körü ) 0218 anca buraya kısa bir yazı yazabiliyorum...

Hiç bir şey bilmiyorsanız Peygamberin hayatına (siyer) e bakın yada daha bilimsel olsun diyorsanız ''Peygamberler tarihine'' Orada İslam Peygamberinin Kureyşlilere karşı ilk savaşına dikkat edin anlamaya çalışın... Hz. Hamza dahil hemen herkesin neredeyse sinirden deliye döndüğü bir ortamda Peygamber savaşa izin vermez bekler bekler... takiii Allah'tan vahiy gelene kadar... O emir de ''SAVAŞIN ALLAH'IN ADIYLA SAVAŞIN'' dır. O ana kadar inananların katline ,aldırılarına sessiz kalan İslam Peygamberi acaba Kureyşlilerin (Açıkça çok tanrılı dini savunmaları, ve müslümanları katledip mallarını yağmalamalarına rağmen) kafir olduğunu bu beyimiz kadar bilemiyor muydu? Takiii Allahtan emir gelene kadar bekledi... Allah taktirini bildirdi karfire karşı Cihad edildi...

O yüzden siz siz olun sakın ha zinhar peygamberin asla kullanmadığı kullandırmadığı, kullanana kızdığı sözcükleri birisine karşı kullanmayın.. Ha Kur'an da diyor ki ''eğer söylediğiniz yanlışsa söz size geri döner....'' Kafir in gerçekten kim olduğunu da sadece Allah bildiğine göre ''kumar'' oynamayın... Ha bu arada Kumar da haramdır....
    Peygamberler dışında günahkar olmayan kul olmadığına göre ,elbette günahkarlara şayet iman etmişse kafir denmemelidir.Ama yüce yaradan Kuran da belirtmemiş midir kimlerin kafir olduğunu.Benim varlığımı ,birliğimi ,peygamberlerimi vs.vs. inkar eden kimse kafirdir.Şimdi ateistin ,hristiyan ın ya da herhangi bir dinden bir insan gelecek ben allahı ve peygamberlerini inkar edecek,ben de ona kafir diyince günaha mı gireceğim.Hesap zamanı ey kulum sen bu adama kafir demişsin dediğinde ,Yüce rabbim iman ettiğim kitabında kafirin ne olduğunu belirttin ,bu adam da ne seni ne kitabını ne peygamberini inkar ettiğini söyledi ,dediğin tanıma uydu ben de dedim demeyecek miyim.Allah aşkına sayın commodore .Siz şarabınızı ,rakınızı yudumlayıp ta gelip, milleti yanlış yönlendirmeyin, lütfen istirham ediyorum sizden.Ben mümin kardeşime neden kafir diyeyim günaha harama bulaşsa bile.Birine kafir denmesiyle kureyşlilere karşı yapılan savaş arasındaki örnekle konunun ne alakası var .Demek istediğin Allahtan emir gelene kadar kafir değildi kureyşliler.Omanaya geliyor ki verdiğin örnek ama cevabını yanlış vermişsiniz.Sabırla ilgili bir ayettir o.Ama açıklayıp başka konu açmak istemiyorum.

İletiler
    406
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Dini hassasiyeti yoğun yaşayan arkadaşlar bu klonlanmış (kopya) insanlar hakkında ne düşünürler acaba,
    Mesela bu insanların ruhu var mıdır? varsa ruhuda mı klonlanmış olur, yoksa başka bir kişilik mi olurlar?
    İlerde istediğiniz dini sistem tam olarak hayata geçerse ( dinde ölüm cezası olduğuna göre) dinen idama mahkum edeceğiniz bir tutuklunun kopyasınıda idam etmeniz gerekir mi, gerekmez mi?

Nerede
    .
    İletiler
    1.381
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Sayın bestseller
    Sizin dinsiz ve kafir tanımlarınız Amerikan püriten evanjelizminin kontrolünde olan pensilvanyadan yönetilen diyalogculara aynen uyuyor.
    Diyalogcular kilisede Muhammedsiz Ezan okudu !
    izleyin.
    http://www.youtube.com/watch?v=CTaa0IHSkVg

Diyalogculardan Hazreti Muhammed’siz Ezan!
    Yer: Belçika!
    Belçika-Türk Dostluk ve Diyalog Derneği, Brüksel’in en büyük Kilisesi olan Sean Jean Baptiska’da bir gece düzenliyor.

Gece de Süleyman Erkişi isimli biri Ezan okuyor.
    Aman Allah’ım, o da ne?
    Ezandan Şanlı Peygamberimiz çıkarılıyor!
    Nasıl mı?

Ezanda bulunan “Eşhedü Enne Muhammeden Resulullah - Şehadet ederim ki Muhammed Allah’ın Resulüdür) bölümü okunmuyor ve Ezan O’nsuz tamamlanıyor!

Peki, bu rezilliğin ardında kim mi var?
    Organizasyonda Diyalog Derneği yani Dinlerarası Diyalogcular var ki onları F Tipinin temsil ettiğini bilmeyen yok!

Şanlı Peygamberimiz Hazreti Muhammed’siz Ezanın kilisede okunması yani orada toplanılması keza altı çizilmesi gereken bir başka garabettir!
    Tam bu noktada bir parantez açalım ve Fethullah Gülen’in “Fasıldan Fasıla” isimli kitabından bir paragraf sunalım: “Herkes Kelime-i Tevhidi esas alarak çevresine bakışını yeniden gözden geçirmeli ve ıslah etmelidir. Hatta Kelime-i Tevhidin ikinci bölümünü yani Muhammed Allahın Resulüdür kısmını söylemeksizin sadece ilk kısmını ikrar eden kimselere rahmet ve merhamet bakışı ile bakmalıdır.”

Görüyorsunuz Fethullah Gülen’ın satırları net!
    Eh fikir ne ise zikir de aynı oluyor ve Ezandan Muhammed Aleyhisselamı çıkarmaya Brüksel’den başlıyor!

Soruyorum Kelime-i Tevhidi inkâr eden birine Müslüman ve Mümin denilebilir mi?
    Ve siz Fethullah Gülen’in ardına takılanlar, mahşer gününde bunun hesabını nasıl vereceksiniz!

Sebahattin önkibar.

Nerede
    İletiler
    5.539
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Peygamberler dışında günahkar olmayan kul olmadığına göre ,elbette günahkarlara şayet iman etmişse kafir denmemelidir.Ama yüce yaradan Kuran da belirtmemiş midir kimlerin kafir olduğunu.Benim varlığımı ,birliğimi ,peygamberlerimi vs.vs. inkar eden kimse kafirdir.Şimdi ateistin ,hristiyan ın ya da herhangi bir dinden bir insan gelecek ben allahı ve peygamberlerini inkar edecek,ben de ona kafir diyince günaha mı gireceğim.Hesap zamanı ey kulum sen bu adama kafir demişsin dediğinde ,Yüce rabbim iman ettiğim kitabında kafirin ne olduğunu belirttin ,bu adam da ne seni ne kitabını ne peygamberini inkar ettiğini söyledi ,dediğin tanıma uydu ben de dedim demeyecek miyim.Allah aşkına sayın commodore .Siz şarabınızı ,rakınızı yudumlayıp ta gelip, milleti yanlış yönlendirmeyin, lütfen istirham ediyorum sizden.Ben mümin kardeşime neden kafir diyeyim günaha harama bulaşsa bile.Birine kafir denmesiyle kureyşlilere karşı yapılan savaş arasındaki örnekle konunun ne alakası var .Demek istediğin Allahtan emir gelene kadar kafir değildi kureyşliler.Omanaya geliyor ki verdiğin örnek ama cevabını yanlış vermişsiniz.Sabırla ilgili bir ayettir o.Ama açıklayıp başka konu açmak istemiyorum.
    Bireysel olarak kimseyle söz yarışına girmem ben. Ancak çok istediniz gelin sizden başlayalım. Ancak çok kısa olacak üzerinize gelmeyeceğim daha fazla ben konuma döneceğim yazacaklarımı unutuyorum.

1. Kur'an da da açıkça hükmünü bulan yedi büyük günah vardır. Bunlar Şirk/İnkar, yetim hakkı yemek, cinayet, zina İFTİRA,melekleri inkar/hakaret, nifak olarak sıralanır. Bunların cezaları hakkında da çeşitli görüşler vardır . Özetle

1) İnkâra varmayan günah işleyen mü'min, îmândan çıkmaz, kâfir ve münafık olmaz; ancak fâsık ve âsi olur. Tevbe etmeden ölürse ya Allah bağışlar ya da günahı nispetinde cehennemde cezalandırır, sonra cennetine koyar (Ehl-i Sünnet); 2) büyük günah işleyen îmândan çıkar, kâfir olur (Haricîler); 3) îmândan çıkar fakat kâfir olmaz. Bu kimse ne mü'mindir ne de kâfir. Tevbe etmeden ölürse, ebedî cehennemde kalır (Mutezîlîler); 4) kâfire itaat fayda vermediği gibi mü'mine de büyük günah zarar vermez (Mürcie).olarak sıralanır...

Hangisinin doğru olduğu önemli değilde Kur'an daki açık hükümlerden yolaçıkarak varılacak sonuç şudur. Allah büyük günahlar dahil ''şirk'' haricindekileri affedebilir, bunun tek istisnası vardır KUL HAKKI yani günah kula karşı işlendiyse Kur'ana göre buna allah karışmaz kulla sorununu hallet öyle gel yoksa yanarsın der...

İftira nedir ? Bir kimseye KASITLI VE ASILSIZ suç yüklemedir. Buradaki suç ceza gerektiren eylem değil küçük düşürücü ciddiye alınmaması gereken gibi olumsuzluk yaratan kötülemeler veya ceza gerektiren bir duruma düşürmektir.

Şimdi diyorsun ki bunları neden yazıyor.. Şundan açık ve net olarak demişsiniz ki

''Allah aşkına sayın commodore .Siz şarabınızı ,rakınızı yudumlayıp ta gelip, milleti yanlış yönlendirmeyin,'' İŞTE BU TARTIŞMA GÖTÜRMEZ BİR ŞEKİLDE NET YALIN BİR İFTİRADIR.

Kasıt nerede ? demek istiyorsunuz ki commodore ha bire şarap rakı içer bunlarıda içip içip yazıyor ona göre ciddiye almayın... Dindar olsa içmezzz o var ya o... EE asılsız da... Ha bu demek değildir ki ben içki içmiyorum... Arkadaşlarımlayken keyfim yerindeyken tatillerde bir iki dumle içerim... Günahı boynuma hesabını Allaha veririm Allahın herhangi bir kuluna değil...

Dolayısıyla siz BÜYÜK GÜNAH İŞLEDİNİZ. Ve bu işlediğiniz büyük günahın AFFINA Allah karışmıyor. VE BENDE SİZİ ASLA AFFETMİYORUM.

Bundan sonraki hayatınızda büyük günahkarlardansınız... Allah kurtarsın....

2. Yazınız baştan sona neredeyse yanlış biz burada inananlar derken bunu betimlemeye çalışırken açık seçik belirttik ki bahsettiğimiz DİN İSLAM DİNİDİR. Sizin bu savunduğunuz görüşler hangi dine ait acaba ?

Kur'an da son derece anlaşılır bir şekilde Hz. İsa dan Peygamber diye bahseder. Hatta Hz. Meryem'in nasıl hamile kaldığınıda anlatır. Hz. İsa neyin peygamberi ? Hristiyan dininin peygamberi ve sizin yazınıza göre hristiyanlar KAFİR DOLAYISIYLA HZ.İSA DA KAFİR... Kafir Peygamber mi oluyor ? Kur'an da ne işi var ki o zaman ? Top toplayıcı olarak mı görevli ? Bunasıl bir anlayış nasıl bir yorumlama nasıl bir bilgisizliktir ? Ya da cümle düşüklüğünü ve bozukluğunu düzelterek çok iyi yönden yorumlayalım ve demek istediğinizi

''Ateistin birisi veya İslam dini dahil herhangi bir dinden birisi gelecek ben Allahı ve peygamberlerini inkar ediyorum diyecek....''olarak kabul edelim ( Bu arada Allah ın ilk harfi her daim büyük harftir unutmayın.) Bu durumda da istediğin kadar düzelt mantık hatası sırıtıyor. Her hangi bir semavi dine mensup birisinin Allah ı ve Peygamberleri ve hatta Melekleri İnkarı mantıken mümkün değil.. Bir tek Ateistler ikisinide inkar eder... Dinlari kabul etmeyenler vardır ama Allah a inanır... Ama bir dine mensup olup red etmek işte bu mantıksızdır.

Ha Ateistin biri bile gelse ben Allahı ve peygamberlerini inklar ediyorum dese ( neden öyle bir şey diyecek o da belli değil ediyorsa içinden eder ) dahi siz ona Kafir diyemezsiniz. Kur'an açıkça bu tarifleri verip ''Onları BİZ BİLİRİZ.'' demiştir. Yani Allah bilir. Bir kul olarak insanlarınO yüzden içini kalbini ruhunu göremeyiz. O yüzden böyle obuk sabuk söylemlere kanmamalı tepki göstermemeli ve dediklerine inanmamalıyız (Kur'an açıkça bunu emrediyor. ) Kaldı ki bunu çok açık belirttiği bir ayetinde ''sizlerleyken tamam inandık derler, bir araya gelince biz onlarla dalga geçtik derler BİZ ONLARI BİLİRİZ vayki o kafirlere....'' der... Yani EN ARGO TABİRİYLE SEN YERSİN AMA BEN YEMEM der... Allah bezen kullarını sınamak içinde böyle terslikler yaratabilir ''Belki bana e yakın olan sizce en uzak olandır '' ayeti bir ipucu değil mi? Açıkça kullarına insanları kafana göre düzenleme demiyor mu ? Unutmayınki cezalandırmak Allah a mahsustur kullarına değil...

3. Hesap zamanı Allah la öyle bir diyaloğa girebileceğini sanıyorsan yanılıyorsun. Kitaba göre tüm organlar konuşacak siz değil.. Kaldıki Allah yanıtını bildiği soruyu neden sorsun ki ? Orada hesap sormayacak sadece günah sevap yargılaması yapacak.. Kaldıki hadi fantaziye daldık devam edelim Allah ''ey kulum sen bu adama kafir demişsin '' demez ki!!! ''A benim şapşal kulum ben bazı kulların kalplerini mühürlediğimi onları kafir yarattığımı onları BENİM bildiğimi Kur'an da açıkça tebliğ etmeme rağmen senin ne haddine ?'' der!!!Ondan sonra anlatırsın sen derdini... Çaylar kahveler gelir gider. sohbete devam edersiniz.. Tövbe yarabbim ya... yazdıklarını okuyor musun ? Allaha böyle diyecekmiş... La havle vela....

4. Bir Kureyşlilerle ilgili yazdıklarımı anlar gibi olmuşsun tebrik ederim. Sabırla filan değil resmen beklemedir o.. Az elçi gidip gelmemiştir...

Benden size son tavsiye siz müslümanım diyerek dolaşın lütfen konuşmayın....

+ Konuyu Yanıtla
6 / 8 Sayfa İlkİlk 12345678 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: