arkadaşlar geçen sene yaralanmalı trafik kazasına karıştım... köy yolunda köyden 2 km kadar uzakta yolun dışındaki toprak alanda tek başına bekleyen bir çocuk, aniden önüme fırladı... bende aracın tam önüyle çocuğa vurdum... çocuk komada falan kaldı ama şimdi iyi... neyse aile şikayetçi olmadığı için savcı(?) dosyayı kapatacağını söylemişti... neyse aynı savcı(?) bi kaç ay sonra hastaneden aldığım raporu yanlış yorumlayarak bu adam suçlu diye iddaada bulundu... bilirkişi inceledi... ifademi verdim 0.00lık promil raporumu verdim... alınan karar da alkolden değil ama aracı teknik ve fiziki özelliklerine göre kullanmamadan benim suçlu olduğum, kusur oranı falan belli değil... 30 gün 25 güne inmiş, birazcık hapis cezası, ama önce olayım olmayınca 5 sene geri bırakma...

benim soracağım soru şu, temyize gitmeli miyim, yoksa hiç gerek yok mu... arkadaş önemli birşey değil dedi, zaten temyize gitsen de büyük ihtimal aynı karar çıkar dedi... sizler ne dersiniz... ne yapmalıyım... bir de temyiz dilekçe ile karara itiraz oluyor değil mi... bunu bireysel olarak nasıl yapabilirim...