Merhabalar, durum özetle şöyle...

Ücretini 20 gün geciktirdiğim ve ödeyemediğimide belirttiğim halde 20 gün sonunda hesabımın silindiği ortaya çıktı. Hosting firması parayı ödediğimde siteyi açmaya kalktı fakat bir baktılar, sistem otomatik olarak silinivermiş. Onlarında haberi yok tabii durumdan. Sonradan hosting firması sistem 20 gün ücret ödenmeyince hesabı otomatik olarak siler dedi. Fakat yedeklere bakalım oradan tekrar yükleriz dediler. Akabinde yedek bozuk çıktı. Ben ise hesabımı sadece askıya alabileceklerini, verilerimi silemeyeceklerini, otomatik olarak silinse dahi bu yükümlülüğün onlara ait olduğunu belirttim. Hosting firması sözleşmesinde ise hesabın silinmesine dair tek bir madde bile yok. Ücret 30 gün ödenmezse "askıya alınır" yazıyor sadece. Hukuki olarak yetersiz olsamda, Türkçe'yi okuyup anlama kısmında yeterli olduğumu düşünerek kendilerine sözleşmelerinde dahi böyle bir şey olmadığını söyledim. Bundan öncede destek bildirimimi kapattılar (: Dava açacağımı ilettim bu konuşmalar sırasında tabii ki...

Daha önce benzer bir durum yaşayan veya bu konuda doğru yoldasın ya da yanlış yoldasın diyebilecek bilgili bir üye konuyu dikkate alıp 3-5 kelime vaktini harcarsa çok sevinirim (:

Saygılarımı sunuyorum