Kuyruğu dik tutma uğruna yanıp kül olmak demek bu oluyor.
Koskoca camialarla kedinin fare ile oynadığı gibi oynamaktra öyle.
Deve kuşunun kaçarken başını kumlara gömerek saklanmasına benzemiyormu Allah için!
herkes herşeyi görüyorda görmemek için debeleniyor zor bi durum.
Birzamanlar birileri bana kendini kandırıyorsun cümlesini kurduğunda
Hemen itiraz ederdim .
Ama kazın ayağının üç perdeli olduğunu yakından bakınca öğreniyor insan .
Artık hiç kimse bana futbolu Şike öncesindeki içimdeki yerine geri döndüremez,
Paranın ve gücün Bütün pisliklerin üzerini örtmeye yettiğini tam olarak bilmiyordum, artık bundan böyle Hiç itiraz etmeyeceğim. Güçlünün gücüne asla isyan etmeyeceğim.
Ediyor görünenleri asla ciddiye almayacağım. Asla akıntıya karşı kürek çekmeyeceğim.
Artık dünyanın efendisinin ne din ne Allah ne kitap olmadığını anladım
Dünyanın efendisinin sadece para ve güç olduğunu iyicene öğrendim.
Para ve güç kimdeyse
Kitaplarda,
Doğru larda
dinde ,
İmanda,
Hatta üzülerek söylüyorum
Tanrı bile
O taraftan yana olduğundan hiç şüphem yok,
Sahtekarlığın , hilenin, entrikanın hertürlüsü güçlü olanlar için legal araçlar olomasına artık şaşmıyorum. Bilakis onların ayrıcalıklı olmalarını belirleyen ayıraçlar olduğunuı öğrendim,

İnsanın ailesinden birinin hile, hırsızlık, irtikap, düzenbazlık, katil falan olduğunda ,kimse kendi ailesine yakıştıramaz bunu ,
iftira derler. Gözünün içine soksanız görmez efendim , gösteremesiniz, kendilerini kandırmak için bütün yolları denerler. bi ölçüde bu karşı duruş normal karşılanabilir,

Zengin ,güçlü ve kalabalıksa başarırlar,
Değilse susup içlerine gömülürler ,
Ama.
Tövbe!
Dünya da Amerika,
Türkiyede Fenerbahçe
bi başkalar billahi!...
Mart kedileri gibiler ,
Hem her türlü naneyi gelişi güzel her yere dikiyorlar,tutmadımı da basıyorlar çığlığı,
Kendilerinden başka herkesi şike yapmakla suçluyorlarda bu kadar görüntüye bu kadar tapeye rağmen maaşalahları var, kendilerinin Yanlarından bile geçmediğini pişkin pişkin söylemelerini hem utanarak hemde şaşırarak izliyorum.
yazık
Tutuklu olanlara bakıyorum
Ve oturup gülmek geçiyor içimden ,
Evet gülüyorum hem kıkır,kıkır
Başbakan da fener için çalışıyor,
Ressam Bedri baykam’,da
Savcı bey fenerin hasta taraftarı çıkıyor,
Dönüyorsun uğur Dündar a adam nefer gibi mubarek toz kondurmuyor aziz beye, daha kimler kimler efendim. Fenerin Tasasın da ve kıvancında aynı tarafın insanı olup çıkıveriyorlar karşımıza.. ama yurdun tasasında ve kıvancına gelince sarılıyorlar birbirlerinin boğazına .
Acaba diyorum şimdi?
Acaba gerçekte böylemi yoksa ben bişeylerimi ıskalıyorum.
Anlamadığım bilmediğim görmediğim kriptolarmı uçuşuyor aralarında.
Ve bakın Allah için savunmalarına ;
Yapılan ayan beyan şikeleri ne kadar komik acz içinde savunmaya çalışıp ne kadar komik ve zavallı duruma düşüyorlar..
Sevgili aziz bey diye başlayan bir mektup yazsam kesin şöyle derdim.
Ben halkım, benim gibi tarafsız vicdanlarda mahkum oldunuz bi kere . debelendikçe batıyorsunuz .
sizi 100 tane daha yıldırım demirören gelse kurtaramaz bu bataktan ,
İyisimi çekilin aradanda fenerde yaralarını sarıp eskisi gibi aramıza dönsün. Lütfen iyice berbat etmeyin ülkenin barışını,
bilin diye söylüyorum,
Bosna savaşının ilk ortaya çıkış nedenlerine bi bakın isterseniz.maazallah birileri Aziziz’i kurtarayım derken başka çoraplar örmesinler başımıza .
biz fener i seviyoruz , biz fenerlerle bjk lerle, gs lerle, ts lerle büyüdük tatlı rekabet içinde kimsenin kendini tanrılaştırmadığı insanlarla yaptık bunu, bir yendik iki yenildik belki üzüldük sevindik ama hiç şimdiki gibi haksızlık yapmadık birbirimize hiç bu kadar haksızlığa uğramadık .
savaşta değiliz Aziz bey,
her nasıl olursa olsun benim olsun diyenlerden değiliz . Feneri ligden çekme tedidt edeceğine kendin çekil oradan bak nasıl düzelir herşey kendiliğinden . ama boğazına kadar battığın bataktan fenerin sırtında çıkmaya çalışıyorsun. madem suçun yok
çekil bir süreliğine alkışlayalım utanalım ve senden özür dileyelim . ama yapamazssın,
demekki bütün vicdanlarda mahkum olmaya mahkumsun.

Gerçek, gerçeğe yakın olan şeyler ve gerçek olmayan şeyler: bu üç şablonu 19 maçın üzerine koyun efendim koyunuz .
Vicdanınızı bi yanınza egonuzu diğer yanınıza alınız .
Ve oturup tapelerle destekleyiniz bu maç görüntülerini,
Ve bütün düşündüklerinizi yazınız .
Hiç bişey olmamış diyorsanız Atın o vicdanınızı çöpe .Egonuz nereye götürürse oraya gidiniz yakışır efendim,
Yalnız Unutmayınız sadece egosuyla yaşayanlar sonunda varacağı en ileri uç şimdi durduğu yerin bir yarda gerisidir.
Neymişsin sen Aziz im diyorum
Birden ülkenin birliğini tesis ediverdin; birden kurtla kuzuyu yan yana yürüttün, meğer Türkiye sadece Aziz bey ve takımıyımmışta hiç haberimiz olmadan bunca yıl gitmiş ömürmüzden,
Diğerleri ise kenar süsü, konu mankeniymiş sadece.
Aziz beye bakarsan feneri ele geçirme operosyonları bütün bunlar .
bak sen kimler miş bu feneri ele geçirmek isteyenler?.
Zamanı gelince herkes öğrencek diyor . malumun ilanı adeta hani bi konuşursam karşıki dağlar yıkılır teranesi. Bunu deyipte konuşanı gördünüzmü siz?
Yok örneği yok . peki hiç zamanı gelince öğrendiğiniz vay bee ! dediğiniz bi entrika varmı ?
o da yok.
Olamazda;
‘’ o zaman’’ dediği söylendiği andır aslında,sadece söyleyenin farkında olmadığı.
Gerisi bomboş laf işte…
Dahası var !
Demece bak sen ,
Biz kıskanıyorlar o yüzden geliyor bunlar başımıza fazla başarı iş açtı başımıza,
TÖVBE TÖVBE YARRABİ SEN BİLİRSİN ..
sanki arka arkaya kupalar almışlarda
Sanki arka arkaya şampiyon kulüpler kupasını almışlarda sanki hadi hepsini bırak bi u e f a kupasını almışlarda diyeyim de kimin kimi kıskandığı ortaya çıksın ..
Ee peki Kim kimi kıskanıyor Azizim demek geliyor içimden ama demiyorum
Sadece: (Nazar etme nolur, çalış seninde olur) demek geçiyor içimden ama çalışmaktan anladığı başka şeyler demek ki !
Peki kim kıskanacak Aziz beyi
Tapeleri toplayan emniyet amiri mi?
Savcımı?
Başbakan mı
Güldürme azizim
Hepsi senin takımdan , ama sen onların takımındanmısın işte o şüpheli,
Ee kim senin başarılarını kıskananlar gs mi
Ts mi
Bjk mi
Yoksa lion
Liverpoll
Yok real Madrid mi?
Yoksa yoksa Barselona mı ?
Hakimler katipler ayakçılar gazeteciler hatta tv sahiplerinin çoğu
Yani
Kapitalist yada sosyalist ne kadar zevat varsa fb li çıktı,
Bir rivayete göre Atatürk bile fb liymiş
Vay anam vay !
Ee bu durumda diğerleri noluyor
Kenar süsü konu mankeni falanmıdır?
Yazık valla yazık öle görünüyor durum.
Yandıkki ne yanma hem ,
Fenerli olmak için çok mücadele ettim kendimle ama olmuyor efendiler olmadı bi türlü ,
Bi türlü yakıştıramadım kendime şikeyi entrikayı hileyi
Daha sı emek hırsızlığını
Olmaz olamam!
Sonradan olma fenerli zaten gavurdan dönme müslümana benzer bişey olur zaten boşverin beni size Aziz lazim azizim
Sizi ancak o keser .
Bütün bu olanlara
Hala komplo diyorsunuz diyebiliyoırsunuzya .
Pes doğrusu!
hani ;
(O..) nun dediği gibi,
(hınkırdığın neysede sümüğünü eteğime silmen yokmu aha da o çok gücüme gidiyor) demişya .
Hah işte tamda böle oluyor tavrınızın tercümesi
Gerçekten biz bu kadarmı salağız yoksa Ordanmı öle görünüyor?
hadi bakalım şimdi kandırın kendinizi ne kadar kandırabilirseniz. Böyle giderse nasılsa birgün Anadolu ligi diye bir lig mutlaka kurulur , o zaman kiminle oynayıp kimlerin üzerinden egolarınızı tatmin edeceksiniz bakalım
Siz hep galip gelip bütün kupaları toplasanızda artık hep mağlupsunuz efendim hep mağlupsunuz .
Hatta ülkece hep mağlubuz artık, eminim kimselerin bizi ciddiye alacağını sanmıyorum
Göreceksiniz hep göreceğiz .
ayazoglum