Merhabalar;
Benim bir sorum olacaktı ve yardımcı olursanız çok sevinirim.
2009 Aralık ayında Toki'den bir daire satın aldım. Daire 18.07.2011 günü inşaat firması tarafından teslim edildi. Teslimden sonra elektrik, su ve doğalgaza abone olmak için gittiğim zaman bana, henüz inşaat firması evrakları tamamlamadığından dolayı abone olmazsınız, dediler. Aradan 2 ay geçti ve Eylül ayı içinde bir gün Aski'den (Su) geldiler ve abonelikler başlamıştır, en kısa zamanda abone olunuz deyip gittiler. Bende o hafta içi hemen aboneliğimi başlattım. Aradan 2-3 gün geçtikten sonra Aski bana kaçak su kullanıyorum diye ceza kesmiş, bunu da kapıma koymuş. Aski'yi aradım, bir sürü yere yönlendirdiler beni. En sonunda konuştuğum kişi, Sistemde ceza görünmüyor, dedi. Aradan 1-1.5 ay kadar geçti, Ankara 5. İcra dairesinden icra yazısı geldi. Bende buna itiraz ettim. Yine aradan 2 ay kadar geçti. Aski'nin avukatı hakkımda savcılığa suç duyurusunda bulunmuş. Bunlar güya bana tutanak tutmuşlar, tutanakta benim imzam yok. Tutanağa da, imza atmaktan imtina ettiğimi söylemişler. Ben böyle bir tutanak hiç görmedim. Haberim yok. Kendi elemanlarından 2 kişi, kendi aralarında tutmuşlar tutanağı. Mahkeme süreci başladı. Bu ay mahkemeye gideceğim. Asıl sorum, bunlar tutanağı tutarken, altta tarafsız birinin imzasınız olması gerekmiyor mu?. Kendi aralarında bu şekilde tutanak tutabilirler mi? Tutsalar bile ya benim imzamın olması gerekiyor, yada tarafsız birinin (muhtar, site yöneticisi v.s.) imzasının olması gerekmiyor mu? Kısacası bu tutanak ne kadar muteberdir?

Şimdiden teşekkürler...