+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 13 ileti bulundu.

Konu: Bilişim Hukuku İle İlgili

Bilişim Hukuku İle İlgili Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Bilişim Hukuku İle İlgili

Ben Yaklaşık İki Senedir Nişanlıyım,nişanlımın eski sevgilisi bizimle ıkı yıldır İnternet Üzerinden uğrasıyordu.Sürekli huzurumuzu bozuyordu.Kendisini görmüşlüğüm ve konuşmuşluğum yok.Kendisinın hakkında bıldıgım tek şey nişanlımın eskı sevgılısı olması.bundan bır sene once bana fake facebook hesabından tehdıt kufur ıcerıklı mesaj gonderdı.O mesaj hotmaıl adresımde kayıtlı fakat facebookdan silmişim,elimde kanıt olarak duruyor.Şikayet etmedim ozamanlar,Üzerime cok gelince bende buna gıcıklık olsun dıye normal çirkin bır fotografını msn yoluyla gonderıp burada çok çirkin çıkmışsın demıştım msn den göndermiştim,onun o tehdit mesajından sonra.O kişide o msn yoluyla gonderdıgım normal fotografını alıp karakola +18 sıtelere fotografımı koymuslar yayınlamışlar deyip sıkayette bulunmuş.Ama benim öyle sitelerle alakam yok ve ben yapmadım bununda kesin kanaatındayım.Çünkü bir gazeteci adayı olarak,o kızın bize karşı sergilediği sakladığı nefret kin yüzünden bir insanın gururuyla oynamam oynayamam.Bende bir bayanım çünkü.Sadece mağdurum şuanda.fotografı ben gonderdıgım ııçin msn yoluyla ıp adresımden evımın adresnı bulup eve gelmişler ifade vermem ıcın cagrıldım.bır ay sonra ıfade vermem lazım.fakat o fotografı ben gonderdıgım ıcın suc bana kalırmı? suçsuz oldugum ortaya çıkınca benımde sıkayt etme gıbı bır durumum varmı? yanlış anlaşılmasın o gönderdiğim foto +18 sıtelere konulacak gıbı bır foto degıl,uygunsuz bır bıcımde degıl yanı.Ayrıca gerekırse Nışanlımda şahit olarak bızı rahatsz ettiğini söyleyecek.durum ne olur acıl bılgı verırmısınız.ne yapmalıyım,ıfademde fotografı benım gonderdıgımı solemelımıyım? solersem suc bana kalabılırmı kendimi nasıl ıspat edebılırım.lutfen yardım endişeleniyorum.bilgilendirilmek istiyorum bu konuda.
    Bu olay sonuçlanmazsa,kimin yaptığı ortaya çıkmazsa fotoğrafı ben gönderdiğim için ceza alma ıhtimalim nedir? Neler yapmam gerek,ifademi ne şekilde vermeliyim.? Yani ifade verme sırasında olayı tam anlamıyla anlattıgımda durum ne olacak,karsı taraf yınede fotografı o gonderdı deyıp şıkayetcı olursa dava acılma durumu varmı,ifade verdıkten sonra sonuc ne kadar sürede belli olur,benim yapmadığım ortaya cıktığında tekrar çağrılırmıyım?Bilişim hukuku ile ilgilenen arkadaşlar cevplarınızı bekliyorum:/

Hukuki NET Güncel Haber

Bilişim Hukuku İle İlgili konulu yargıtay kararı ara
    Bilişim Hukuku İle İlgili konulu hukuk haber
    Konu cilginkiz tarafından (03-05-2012 Saat 13:55:33 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İzmir
    İletiler
    199
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bilişim Hukuku İle İlgilenen Arkadaşlar Yokmu Çok Önemli Bir Konuda Yardım Edebilecek,Düşüncelerini Paylaşmak İsteyen:/

Siz bu Türkçe ile hakim karşısına çıkarsanız sıkıntı büyür.

+18 sitelere koyduğunuzu ispat ederse , ki iddia makamı iddiasını ispat etmek zorundadır , bu durumda suçlu duruma düşersiniz.

Benim anlamadığım ise , MSN yoluyla yolladığınız söylemizde uygun olduğunuzu söylediğiniz resimi neden suç unsuru kabul edip IP takibi yapıpta sizin eve kadar gelmişler ? Ortada gerçekten +18 lik bir durum yoksa böyle birşey söz konusu olur muydu ?

O kadar Türkçe katliamı yapmışsınız ki , nasıl gazeteci adayı olduğunuzu merak etmekteyim..

Nerede
    İzmir
    İletiler
    199
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bilişim Hukuku İle İlgilenen Arkadaşlar Yokmu Çok Önemli Bir Konuda Yardım Edebilecek,Düşüncelerini Paylaşmak İsteyen:/

Ek olarak : Wireless ( Kablosus Modem ) mi kullanıyorsunuz yoksa kablolu mu ?

Eğer , wireless kullanıyorsanız sizin hattınıza girilmiş ve sizin IP niz kullanılarak müstehcen sitelere yüklenmiş olabilir.Ki bu durumda bilgisayarınızın incelenmesi söz konusu olabilir.İşin bu tarafını da unutmamak lazım.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı sedat35 rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Siz bu Türkçe ile hakim karşısına çıkarsanız sıkıntı büyür.

+18 sitelere koyduğunuzu ispat ederse , ki iddia makamı iddiasını ispat etmek zorundadır , bu durumda suçlu duruma düşersiniz.

Benim anlamadığım ise , MSN yoluyla yolladığınız söylemizde uygun olduğunuzu söylediğiniz resimi neden suç unsuru kabul edip IP takibi yapıpta sizin eve kadar gelmişler ? Ortada gerçekten +18 lik bir durum yoksa böyle birşey söz konusu olur muydu ?

O kadar Türkçe katliamı yapmışsınız ki , nasıl gazeteci adayı olduğunuzu merak etmekteyim..
    Yorumunuz için teşekkür ederim.Suçu isnat ediyor ama ispat edemiyor,çünkü öyle birşey yok.Sadece bize duyduğu kin ve nefretten dolayı böyle bir eylemde bulunmuş olmalı.Ama Yinede böyle bir sorunla karşı karşıya olmam beni üzdü,endişelendim.Sorunda Bu Ya zaten benim Msn yoluyla gönderdiğim fotoğrafı +18 siteye koymuşlar diye şikayette bulunmuş,ama ortada öyle bir şey yok sadece bu durumdan yararlanmış,Yazma stilimide sorarsanız içinde bulunduğum durumdan dolayı heyecan olarak varsayabilirsiniz böyle kaba olarak karşılanmak istemezdim,ön yargılı olmayınız.Lütfen yazdığımı iyi okuyun çünkü,mağdur olan kişi benim,şöyle de düşünemezmisiniz kendisinde kıskançlık bir durumu var benim o fotoğraf atmamdan yararlanmış olamazmı? yada bunu kendinisininde yapma ihtimali yokmu yani benim msn den gönderdiğim fotoğrafı uygunsuz sıtelere koyup fotoğrafı o gönderdi bunuda o yapmıştır deyip beni suclama oranı yokmu?,ben suçsuz olduğumu her daim ispat ederim,bunu zaten ifademde söyleyeceğim beni rahatsz ettiğine dair elimde kanıtlarım var ama kendisi sadece durumumdan yararlanmış,ıp numaramı bulma sebepleri o fotografı ben gönderdiğim içindir,bu o fotoğrafı +18 sitelere koyduğum anlamına gelmez.Yanlış Düşünüyorsunuz,olaya yüzeysel bakmak işe yaramaz,Yani kusura bakmayında sırf o fotoğrafı ben gönderdim diye suclu durumuna benı koydunuz yani:/ eğer bunu ispat edemezse sadece msn yoluyla gönderdiğim için suçlu ben tutulursam hakszlık değilmidir bu,Ayrıca Bilgisayarımın İncelemesinide isteyeceğim,benim öğrenmek istediğim bu olayın sonucu ne olur,yada sırf o fotoğrafı ben gönderdim diye direk suçlu benmi olurum? Neyse yinede teşekkürler,beni daha iyi anlayacak birilerinin olduğunu düşünüyorum.Bu Forumda çünkü genelde haklı insanlar bilgi almak istiyorlar.
    Konu cilginkiz tarafından (03-05-2012 Saat 14:01:36 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle geçmiş olsun. Zor bir durum. Malum şahıs Savcılığa şikayet dilekçesi vermiş olmalı. Siz masum olduğunuza inanıyorsanız ve bende öyle varsayıyorum doğrulardan yola çıkmak gerekir. Yerinizde olsam msn üzerinden yolladığım resmi benim yolladığımı kabul edirdim. Niye gönderdiğim sorulduğunda ise olayı aynen buraya anlattığınız gibi anlatın. Sizin nasıl resmi msn yolu ile ona gönderdiğiniz çıktı ise +18 siteye resmi koyanların ip adreside belirlenir.Suç size kalmaz merak etmeyin, kalbinizi ferah tutun.Yargı aşaması malüm bayağı uzun sürer Savcının ifadeleri alması delilleri toplaması telekom ile yazışmalar vakit alacaktır.(en az 6 ay) Bence hiç kafanızı takmayın normal yaşantınıza devam edin.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Exclamation Cevap: Bilişim Hukuku İle İlgilenen Arkadaşlar Yokmu Çok Önemli Bir Konuda Yardım Edebilecek,Düşüncelerini Paylaşmak İsteyen:/

Alıntı lordraiden rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Zor bir durum. Malum şahıs Savcılığa şikayet dilekçesi vermiş olmalı. Siz masum olduğunuza inanıyorsanız ve bende öyle varsayıyorum doğrulardan yola çıkmak gerekir. Yerinizde olsam msn üzerinden yolladığım resmi benim yolladığımı kabul edirdim. Niye gönderdiğim sorulduğunda ise olayı aynen buraya anlattığınız gibi anlatın. Sizin nasıl resmi msn yolu ile ona gönderdiğiniz çıktı ise +18 siteye resmi koyanların ip adreside belirlenir.Suç size kalmaz merak etmeyin, kalbinizi ferah tutun.Yargı aşaması malüm bayağı uzun sürer Savcının ifadeleri alması delilleri toplaması telekom ile yazışmalar vakit alacaktır.(en az 6 ay) Bence hiç kafanızı takmayın normal yaşantınıza devam edin.
    teşekkür ederim paylaşımınız için,ben ifademde fotoğrafı benim gönderdiğimi söyleyeceğim,ztn gönderdiğimde ortaya çıktı fakat işin karışık durumu ise o benim gönderdiğim fotoğraf +18 sitelere konulmuş diye şikayette bulunmuş,gerçekten ip numarasından yinede benim yapmadığım ortaya çıkar değilmi? yani kafa karıştırıcı bir başka durum ise polisler şikayet eden kişiye hangi sitelere konulmuş,bu siteler neler? sen bu siteye konulduğunu nerden öğrendin diye sormamışlarmı? yani anlatmak istediğim şu çok güzel bir konuya değdiniz,nasıl benim msn yoluyla gönderdiğim fotoğraf ıp adresinden belirlendiyse benm gönderdiğim belli olduysa,o gönderdiğim fotoğrafı o sıtelere koyan kişinın ıp numarası da kolay bır sekılde bulunamazmı bni nasıl bulduysalar onuda öle bulamazlarmı,neden fotografı msn den göndereni buluyolarda,sıteye koyan kişiye gitmiyolar? neden sırf ben o fotoğrafı msn den gönderdiğim için direk benim evime geldiler,gerçekten böyle bir şey varsa o sitelerin yöneticisini bulmak daha kolay değilmidir yani sonuçta polisler için herşey ellerinde.acaba direk bu fotoğraf +18 sitelere atılmış diye şikayet üzerinemi değerlendiriliyor ama yinede sormaları gerekmezmi hangi sitelere konulmuş diye:/ kafam çok karışık gerçekten
    Konu cilginkiz tarafından (03-05-2012 Saat 16:18:16 ) de değiştirilmiştir.

İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Ben ne desemde kafanıza takacaksınız bu olaydan bişey çıkmaz Değim gibi bu konuyu hiç düşünmeyin bişey çıkmaz size söylediğim gibi ifadenizi verin ve defteri kapatın.Malum kişiden gelecek diğer konulara karşıda kendinizi koruyun mesela onla ve onun arkadaşları ile alakanızı keserek işe başlayın. Saygılar......

Nerede
    istanbul
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

umarım birşey çıkmaz,teşekkür ederim,iyi akşamlar...

Nerede
    İzmir
    İletiler
    199
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bilişim Hukuku İle İlgili

Fotoğrafta suç unsuru yok ise anlattığınız üzere ahlak dışı unsurlar bulundurmayan bir fotoğraf ise ,

1. Hangi suç unsuru gözetilerek teknik takip yapılmış sizin IP adresinizden ev adresinize kadar bilgileriniz bulunmuş ?

2. Varsayılan örneğin , xxxxxxx.com adında yasal olmayan cinsel içerikli sitelere yükleme yapılmış ise bu sizin bilgisayarınızdan ve ya IP adresinizden yapılmadı ise ( ki bunu ifade ediyorsunuz ) sizin IP adresinize nasıl ulaşılmış ?

Anlatmak istediğimi sizde sorguluyorsunuz haliyle , hangi sitelere yüklenmiş..O siteye yükleyenin siz olduğu kanısına nereden varmışlar ?

Sadece msn den resim gönderildi diye üstelik ahlak dışı olmayan bir resim , nasıl savcılık araştırma gereği duymuş o da çok ilginç..

Savcılıktan mı ifadeye çağırılıyorsunuz ? Muhtemelen savcılıktan olmalı anlattığınıza göre teknik takibe bile almışlar.

Muhtemelen takipsizlik kararı çıkar.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    49
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Bilişim Hukuku İle İlgili

anlatamadım galiba yada siz anlamadınız,evime gelme sebepleri,msn den o fotoğrafı ben gönderdiğim için ıp adresımden tespit etmişler.bu siteye atma işinide benim yaptığım anlamına gelmez,ki zaten öylede birşey sölemediler,sadece fotoğraf benim tarafından gönderildiği için ifadem istendi.ama sormak ıstedıgım o sucta bana kalırmı? yani bılgısayarımı ıncelemelerını ıstesem yapmadığım ortaya cıkınca benımde dava acma şansım varmı.ama suclular ortaya cıkmazsa yanı sıteye her kım attıysa bu bulunamazsa sucun bana kalma oranı nedir.inanın bende sorduğunuz soruları merak edıyorum,ahlak dısı olmayan bır fotograf nasıl olurda ıncelemeye alınır,
    Konu cilginkiz tarafından (04-05-2012 Saat 12:41:01 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar: