Merhabalar Üstadlarım.

Beş yıldır Özel bir bankada çalışmaktayım 20günlüğüne geçici görevle beni başka bir şehirdeki şubelerine gönderdiler ama maksat bunaltıp tazminatsız istifa ettirmek bunu ima edecek şekide konuştular ve sonrasında geçici görev maili geldi. Bende müdürün yanına çıkarak "5gün sonra Böbrek rahatsızlığımdan dolayı ameliyat olacağım" dedim ve kendisi bu geçici göreve gidersin yada iş akdin fesh edilir diye mail gelir dedi. Bende bu sefer telefonla bölge müdürüne durumu anlattım kendiside bana "ya git yada rapor al sonuçlarına katlan"dedi. Birde personel ihtiyacı olan şubeye 1.5 saat uzaklıkta başka bir şubemiz olmasına ve orda fazla personel olmasına rağmen ben gönderildim. Kendi şubemdede yetkimde olan işlemlerde değil bir alt işlemler verilerek bıktırmaya çalışıyordu. (Yetkili olmama rağmen yetkili yardımcısı işlemlerini yaptırıyordu)

Şimdi toplamda 5 yıl hizmet sürem var tazminatımı alabilirmiyim? Geçici görevdeyken dava açarsam kendi isteğimle işten istifa ettiğimi sgk ya bildirip tazminatımı ödeyebileceklerini söyledi bir arkadaş bu doğrumu? ne şekilde dava açabilirim. Birde istifa dilekçemi nasıl yazmalıyım?

Şahit olarak benden önce işten ayrılan arkadaşları yazabilirim.
Yardımınız için şimdiden teşekkürler.