2011 Ekim ayında Ankara' da oturduğum evden ayrıldım başka bir eve taşındım. Ev sahibi kira kontratında böyle bir şey olmamasına rağmen yeni kiracı eve girince depozitoyu ödeyeceğini söyledi, ben de böyle bir şey olmaz diye itiraz ettim bir haftaya veririm dedi, aradığımda erteledi, sonra telefonda bazen hakaret de etti, ama aylar geçti artık aramıyorum da...
Ben memurum ve şuan kilis iline tayinim çıktı, ordayken icra takibi başlatmamı söylemişlerdi ama benim fırsatım da olmadı. Paradan çok bu haksızlığın cezasız kalmaması adına bütün gücümle mücadele etmek istiyorum.
Evi emlakçı aracılığıyla tutmuştum, emlakçıya elden kirayı veriyordum ve kontrata her ay imza atıyordu, bazen de kendisi ev sahibi imzalıyordu. Şuan elimde iki kontrat var ve imzalar var, emlakçı da ev sahibinden taraf onun ne adresini ne de TC nosunu veriyor. Bana icra takibi için çıktığım kira evine çekmemi söyledi.
Sizden ricam ben şuan bu işlemi nasıl yapabiliriim, depozito 250 tl idi. Şuan Kilis' teyim , ev ve ev sahibi Ankara'da.
Özellikle Ankara'da olan avukat arkadaşlardan yardım istiyorum benim adıma işleri takip edebilirler mi ve diğer detayları görüşüp konuşabileceğim hakkımı savunacak bir avukat arkadaşla görüşmek istiyorum. Başka bir kaç problemim daha var
ticaret ya da sayıştayla ilgili, lütfen yardımlarınızı bekliyorum sağ olun.