merh ben 343 ksd askerim terhisime 23 gün kaldı ve 5 gün önce tlf uyurken yatağımın yanında komutan buldu.tutanak tutuldu fakat imzalamadam.savunmayıda vermedim.zaten bu bir şeyi değiştirmeyecek. mahkemem sivile gideceğinii cezayıda sivil mahkeme verceğini söylediler.askerde cezama razıyım fakat sivilde olacağından çok rencide olacağımm.. ayağımı bilekden kırmıştım 45 gün hava değişimi aldım .askeriyede değnekle yürüyodum komutana izah ettim ama hakaret etmekten başka bişey söylemedi ailemi aradığımı ankesörlü tlf uzak olduğunu izah bile etmemi kabul etmedi
1.sivil mahkemeye avukatla basvuru yapsam cezaevinde yatma durumundan kurtulabilirmiyim
2.terhis olacağım için ve ksd olduğum için askeri mahkemeye tekrar gidermiyim.
3.22 günlük süre zarfında mahkemeye girsem cezam sivile yansıdığında itiraz hakkım bulunurmu .
4. ben muğlada yaşıyorum ve bütün ilçelerde cezaevi bulunur. açık .kapalı ve tipleri bulunmakta.askeriyede 10 gün ceza veriyolar sivilde bu artarmı yada aynımıdır.
sanki hırsızlık yaptık .üste hakaret ettik.disiplinsiz hareket ettim.en kötüsü terhis sonrası işe giricem kadrolu bi iş ayarladım kaybetmek korkusu sardıı.