+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon
11 den 20´e kadar toplam 33 ileti bulundu.

Konu: Son dileğim acısız bir ölüm:/

Son dileğim acısız bir ölüm:/ Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Son dileğim acısız bir ölüm:/

İnanmamış olmanıza şaşırdım elime ne geçecek bu şekilde bir konu açmakla anlayamadım, kısacıkta olsa yaşadıklarımı anlatayım size belki inanırsınız hoş sizi inandırmak bana ne kazandıracak ya neyse;

çok sevdiğim ugruna bir çok şeyi göze alabileceğim en büyük hayallerimden biri sabah uyanıp gözlerimi açtıgımda onu yanımda görebilmek olan kız arkadaşımı terkettim resmen çırpındı yalvardı terketmemem için zaten herkes sorunum oldugunun farkında ailem çevremdekiler kız arkadasımla ayrılmama yoruyor kız arkadaşım lokasyon değişikliği sebebinden dolayı oldugunu sanıyor,

psikolojık tedavi gördüm grup terapisi vs bir sürü insan dinledim şaşırdım bu da dertmi dedim ama onlar için çok büyük dertti, kişiden kişiye degişiyor herşey mesela forumda yazın kredi kartı borcu diye kiminin 100binlerce tl borcu var sizin gibi umursamaz ki bi bakıma dogru olanda bu kimininde 3-5bin tl borcu var kaçanlar intihar edenler bilmem anlatabiliyormuyum

vücudumda çeşitli yaralar çıkıyor saçlarım dökülüyor 60 kiloya düştüm aglamaktan gözümde yaş kalmadı, nickimde oradan aklıma geldi zaten gözyaşı çeşmesinin hikayesini bilirmisin 2008 yılında Kırıma Hansaraya gitmiştim neyse buraya yazmayım 2 dakikanı ayır ve oku eminim etkileneceksin ama içinde bulundugum şu duruma inanmadıgınıza göre okuyacagınız hikayedende pek etkilenmeyebilirsiniz inanmış gibi yaparsınız,

bu durumda insan çok farklı şeyler hırsızlık düşünüyor o kadar rahat hırsızlık yapabilecegim olanaklar var ama bunu düşünmek bile o kadar canımı acıtıyor ben bu kadarda şerefsiz olamam diyorum,

inanın ölmek o kadar kolay geliyor ki can tatlı derler ya yemin ediyorum umrumda degil ailemi düşünüyorum annemi yaşanacakları az çokda olsa kestirebiliyorum gittikten sonra arkamdan konuşulacakları insanların durumu ögrendiklerinde verecekleri tepkiyi vs vs vs

daha bir çok şey, yukarıdada dedim Allah kimsenin başına vermesin gerçekten çok agır çok zor

Hukuki NET Güncel Haber

Son dileğim acısız bir ölüm:/ konulu yargıtay kararı ara
    Son dileğim acısız bir ölüm:/ konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu yaşta bu kadar borcu anlayamadım doğrusu.Sanırım sağlıkla ilgili harcamalardı yoksa (sizi tenzih ederek söylüyorum) lüksüne, üstüne başına, tatiline yapılan harcamalardan sonra zora dara düşen insanlara ben acımıyorum.Etrafımda gördüğüm ve ne zaman patlıycak dediğim, bankalara onbinlerce lira borcu olan ve hala taksilerden inmeyen onlarca üstü başı olmasına rağmen hala delicesine yenilerini alan, her kış ve yaz ayrı ayrı tatilini en lüks yerlerde yapan okadar çok insan var ki.Tamam herkez hata yapabilir bunda bir sorun yok.Ama bedelini ödemek şartıyla.Sizin durumunuzu bilmiyorum ancak düşündüğünüz çözüm yolu kaçmak ve bıraktıklarınıza evlat acısı gibi büyük bir acıyla beraber kahreden bir utanç bırakmaktan başka bir işe yaramayacaktır.Madem bu duruma kendi istek ve iradenizle geldiniz sonucunada katlanmanız doğanın bir gereği olsa gerek.Allah kolaylık versin.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    2.640
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

İnsanoğlu bedensel bir varlık olduğu kadar maneviyatı da olan bir varlıktır. Beşer şaşar derler. Borç krizi nedeniyle yanlış kararlar veriyor olana kötü söz söylemeye hakkımız yok. Çünkü beşer, şaşmıştır. Ama işin aslına gelince, sadece ölüme çare yok. Borçlar kanunu, İcra iflas kanunu borçlunun canını alma izni vermiyor alacaklıya. Bulabildiği şeyi alır alacaklı. Maaş 2500 ise en fazla 1/4 ü haczedilir. Kanunun amacı borçlunun yaşayabileceği bir tutara dokunmamaktır. Bu durumda hayatta kaybedeceğiniz para, 2500/4=625 TL.dır. 120000 TL.lık borç, ev araba almayacaksanız sizi öldürmeyecektir. Yok ama ben kendimi öldüreyim diyorsanız yapma demekten başka çaremiz yok. Tabii mirasçılarınız bu sefer borçlu olur, bir de hayır dua yerine beddua alırsınız onlardan. Bir insanın kendi ölümü sorun değildir. Ölürüz biter gider. Ama zor olanı geride kalanlardır. Bir anne, bir baba bir çocuğun ne kadar zor büyüdüğünü yaşayarak öğrenir. Şayet baba (veya anne) olsaydınız ve bir çocuk sahibi olsaydınız bunu çok daha iyi anlardınız. Ebeveyn olun, anlayın.
    VE, belki siz öldükten sonra çıkacak bir milli piyango bileti, bir AF, bir süpriz iş... bunları kaçıracak mısınız? Ayda 625 TL ya mı kaçacaksınız? Yerinizi sizden daha güçlü olduğunu DÜŞÜNEN insanlara mı bırakacaksınız? Bugün gördüğünüz en başarılı iş adamları, firmaların bile çok zor dönemleri olmuştur. Bu dönemleri sakin ve kararlı bir şekilde aştıkları için büyüktürler. Hadi onlardan biri olun. Bize de dua edin, burada sıkıntısı olanlara yardım ederek başlayın yeni görevinize.
    Konu litigation tarafından (16-04-2012 Saat 11:45:55 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bir insanın kendi ölümü sorun değildir. Ölürüz biter gider. Ama zor olanı geride kalanlardır. Bir anne, bir baba bir çocuğun ne kadar zor büyüdüğünü yaşayarak öğrenir. Şayet baba (veya anne) olsaydınız ve bir çocuk sahibi olsaydınız bunu çok daha iyi anlardınız. Ebeveyn olun, anlayın.
    Aynen katılıyorum.
    Amaç elbette düşünüzden vazgeçirmek, çünkü saçma, çünkü kalıcı çözüm sağlamayacak, çünkü boşa atılmış son kurşun olacak, seçebileceğiniz daha pekçok seçenek varken.
    Keyfe de gitse, lükse de gitse, gerçekten gerektiği için de olsa;
    mevcut kanunlar sn.litigation un da belirttiği üzere, canınızı almak üzere değil, ( kötü görünse de) en azından borcunuzu ödeyebilmeniz için yaşamanız gerektiğini bilerek düzenlenmiş!
    Ayda 625 yada 1100TL midir ( ki ödeyebiliyorsunuz zaten o rakamı) sizi herşeyden vazgeçirtip, anne babanızın bu dünyada bırakabileceği belki de tek miras olan evlatlarının acısını yaşatmayı üstelik bunu maddi külfet altına sokarak onları kendi hallerinde bırakmayı düşündürten.
    Kendinizce haklı pek çok sebep bulabilirsiniz.
    ama inanın 1 hafta sonra sakin kafayla düşündüğünüzde şu anda siz dışında herkesin gördüğü gibi göreceksiniz;
    bulduğunuzu sandığınız çözüm, ÇÖZÜM DEĞİL.Daha fazlasını daha doğrusunu yapabilirsiniz.

Nerede
    İzmir
    İletiler
    199
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Borcun muhteviyatı ve niteliği sizi ilgilendirsede foruma mal olduğu için sorma gereği hissettim ,

Borçlanma ne amaçla yapıldı ? Alınan ve/veya kullanılan paralar ne için harcandı ?

Nerede
    SAMSUN
    İletiler
    1.322
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İnsan oğluna verilmiş en büyük nimet hayattır.Hayattan sonra en büyük nimet akıldır. Akıl doğru kullanılır ise her an daha güzel geçer.

Şu yada bu şekilde borç yükü altına girmişsiniz.Borcunuzdan dolayı sıkıntı çekiyorsunuz,emin olun borcunu tam anlamı ile ödeme gayreti olanlarda bu sıkıntı vardır.İletilerde yazılmış zaten geliriniz var gelirinize göre kesinti yaptırın,tefeci ile hiç işiniz olmasın.Bir söz var yok başka canımı mı alacaksınız. Bir söz daha var borçlu yerine alacaklı düşünsün.Siz elinizden gelen ödeme gücünü sunduktan sonra eğer para artar ise evin desteği ile borç bitene kadar idare edersin.

İnsan doğru yanlış yaptığı hareketlerde ben şunu şöyle yaptım,şöyle yapsaymışım daha iyi olurmuş diye bilir.İntihar edip ölümle sonuçlanırsa ben hata yaptım deme şansı veya geri dönüş yok.

Amcamın oğlu çok iyi bir şirkette bugüne uyarlarsak 5000 tl maaş,2 senede sıfır araba çok iyi şartlarda çalışıyordu.İstifa edip ortaklı şirket kurdu,belli süre sonra ortaklıktan ayrılıp elindeki parayı arkadaşının iş teklifi için verdi.O zaman 100 binin üzerinde idi.Verdiği çekler ağır yük bıraktı.Arkadaşı parayı alıp Antalya da bar açmış.Çok bunalmış ki İngiltere ye kardeşinin yanına kaçtı.Eldeki paralar gitti,amcam yengem maaşlarına verilen son limite kadar kredi kullandılar.Kardeşlerinden borç aldığı halde demek ki faizler bayağı rakamları çıkartmış hala borç var.Şuan Samsuna geri döndü ve hayatını devam ettiriyor.

Ne olursa olsun yaşamak gibisi olamaz.Geçmiş olsun.Sıkıntılarınızı atlatmanız duası ile.

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    69
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Borç için canınamı kıyılır.Hiç kafan çalışmıyor340.000 Tl borcum var.Japon yeni yüzünden.Takmıyorum bile.Alacağı maaşımın 1/4 ü.Akıllı ol.Hayat yaşamaya değer..Şunu unutma her inişin bir çıkışı vardır.Senin borcundan dolayı ananı babanı haciz edemez.Yalnız ikamet adresini annenlerle aynı yeri gösterme.Ödenir umudunu kesme.Allah büyük.

Nerede
    Bursa
    İletiler
    32
    Dilekçeler Sözleşmeler
    1
    Dosya Yükleme
    0

Değerli kardeşim

Her insan hata yapar. Önemli olan bu hatalarından ders alması ve bir daha tekrar etmemesidir.

Ben yaptığım hata nedeniyle ailemi kaybettim. Şu an boşanıyorum. Yaptığım fiil çalıştığım şirketten emniyeti suistimal suçuyla 120000 tl haksız kazanç elde etmek.

Ben salak gibi anlık hırslarıma kapılarak bu parayı yedim aileme yedirdim.

Ama kusması çok zor oldu inan. Yuvam yıkıldı. Boşandım. Bir şehirde şu an iş bulamıyorum.

Bedelini ödüyorum. Hakkımda açılmış bir dava var devam ediyor. Şirketin zararının büyük bir kısmını kapattım ama ailemin yaralarını kapatamıyorum.

Ancak yine bir gün yuvamı tekrar kurarım ümidiyle yaşıyorum.

Bu ümit hayatta kalmamı sağlıyor. Sen şükret bu borçla bile seni bağrına basacak bir ailen var.

Onları üzme. Benim bir ailem bile yok şu an.. Ölsem ben ölürdüm..

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    12.252
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

İnançlı olduğunu belirtmişsiniz intihar edince rahata huzura ereceğinizi düşünüyorsanız hiç beklemeyin derim. Bilakis gidenler bu dünyaya dönmek için feryat figan ediyorlar.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    9
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Hepinize ayrı ayrı samimi yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum

Herkez kendince moral vermek amaçlı yaşadıklarından örnekler vermiş ama diyorum ya her insan farklı kimi milyon dolarları batırıyor hayata 0'dan başlama gücünü kuvvetini kendinde buluyor kiminede 5 bin tl'lik yük çok agır geliyor kimine göre kafası çalışmıyor kimine göre karakter zayıflıgı oluyor, inanın bende çok isterdim umursamamak, umursamamak demeyilimde bu kadar kafama takmamak, nafile gözyaşı dökmemek zaten bir mucize olup bir şekilde hayatım halyoluna girse bile kesinlikle vücudum bu yaşadıklarımdan sonra ona ettiğim ihanetin acısını benden fazlasıyla çıkaracak, bir çok hastalıkla boğuşacagım mesela başımın tam arka tarafında sürekli olarak bir agrı oluşuyor ufak ufak darbelerle başımı duvara vuruyorum bir müddet sonra geçiyor herneyse konuyu dagıtmayım

En sondan başlayım teşekkürler avukat bey son yazdıgınız cümleyle şu içerisinde bulundugum aciz durumda bile ufakda olsa bir tebessüm oluşturdunuz yüzümde, reenkarnasyon diyorsunuz yani, ilk cümlenize gelince evet inançlıyım Yaradanın verdiği emanete ihanet etmenin cezasınıda biliyorum insan çoğu şeyi sorguluyor biliyormusunuz dagına göre kar, sopayla kilime vuranın amacı kilimi dövmek değil, kilimin tozunu almaktır. Allah sana sıkıntı vermekle tozunu, kirini alır, vs vs...

İmkanım olsada hiçbir zaman lüks bir yaşantıya düşkünlüğüm olmadı borcumun büyük bir kısmı, belediyenin açmış oldugu halısaha ihalesine girmemiz ve kazanmamız oldu girmemiz diyorum çünkü 2 ortak girdik bu işe ben kendi işimden arta kalan zamanlarda yardımcı olacak herşeyle birlikte büyüdüğüm kardeş dediğim arkadaşım ilgilenecekti, ki şu anda kendiside benimle aynı kaderi yaşıyor ama onun tek avantajı ailesinin yurtdışında yaşaması,

İnanın hayatımdaki hiçbirşey yolumda gitmiyor dün acaba bu sefer bişeyler degişecekmi dedim yine olmadı, geçen hafta maaş müşterisi oldugum bankaya içerisinde bulundugum durumu tamamıyla en ince detayına kadar özetleyen bir mail attım ve onlara herşeyi ama herşeyi yazdım bu borcun benim borcum oldugunu son kuruşuna kadar ödemek istediğimi bana minumum 65 bin tl'lik kredi vermeleri durumunda herşeyi yoluna koyabilecegimi belirtmiştim bana bu krediyi vermemeleri durumunda hem benim hemde kendileri açısından geri dönüşü olmayan daha zor bir sürecin gelişecegini yazdım, yazanlar bilir bankaların otomatik mail sistemi vardır siz ne yazarsanız yazın otomatik olarak mail atarlar ya lütfen şubemize gelin derler yada call centeri aramanızı isterler ama gönderdikleri mail bu tarz bir mail değildi gayet samimi olarak size yardımcı olmak için elimizden geleni memnuniyetle yapacagız baglı bulundugunuz şubenize gitmeniz yeterli yazıyordu hemen gittim şubeye anlattım durumu bireysel müşteri temsilcisi böyle birşeyin imkanı olmayacagını söyledi maximum verebilecekleri kredinin 30 bin tl oldugunu sırf ben maaş müşterisi oldugum için bu tutarın 40 bin tl olabilecegini söyledi bende daha önce bu şekilde bir yapılandırma yaptıgımı bunu bildiğimi ve tarafıma gelen maili kendisine söyledim, bilgilerime baktıgında bütün borcumu gördü ekranında hatta ekranını bana cevirdi ekran kıpkırmızıydı yeşil olursa onaylanıyormus turuncu olursa riskli oluyormuş gibilerinden konuştu kendisine ısrarla tarafıma gelen maili söyledim inanın kadın acıdı bana gitti şube müdürüyle görüştü müdür sagolsun odasına davet etti yanımda genel müdürlüğü aradı bir kaç telefon görüşmesi yaptı farkındaydım sırf benı ikna edebilmek adına yaptı bunları çünkü ısrarla mailden bahsedince tek çareyi bunda gördü o da müşteri temsilcisi ile aynı şeyleri söyledi kısaca dünde dediğim gibi daha kötü ne olabilirki dediğim için bir tık daha dipteyim:/

İnanın şubeden çıktıktan sonra nasıl olduda sahile indim o yolu ne zaman nasıl yürüdüm bilmiyorum, hayatımda agzıma alkol sürmedim ama beynimin uyuşmasını istiyordum onu bile beceremedim, acimanız için yazmıyorum gözyaşlarım klavyeyi sırılsıklam yaptı yazamayacagım:/

+ Konuyu Yanıtla
2 / 4 Sayfa İlkİlk 1234 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

acisiz olum

acısız intihar etme yolları

acisiz intihar etme

en kolay olumen acisiz intihar yontemien acisiz olumkolay ve acisiz olumEn acisiz intihar forumhttp:www.hukuki.netshowthread.php96304-Son-dilegim-acisiz-bir-olumacisiz intahar nasil olur dallariintihar etmenin acısız yollarıbir insanı sakat bırakmak için neresinden vurmalı site:www.hukuki.neteksisozluk
Forum