İnsanlara güvenmenin hata olduğunu bir kez daha çok iyi anlamış bulunuyorum. İyi araştırmadan, vaatler ve sözlere güvenerek borçlu bir şirketi üstümüze aldık şimdi çalışamıyoruz ve kurtulmak için yardımınıza ihtiyacımız var.

Vergi dairelerine yaklaşık 20 000 YTL, SSK'ya 50 000 YTL ve piyasaya 150 000 YTL borcu olan bir limited şirketi eşimle ikimiz üzerimize aldık. Bizim üstümüze kayıt edildiği Ticaret Sicil Gazetesinde Kasım 2005'te yayınlandı.

Şirketle birlikte satın aldığımız işyerini hergün gelen hacizlerden dolayı kapatmak zorunda kaldım. Şirketi artık çalıştıramıyoruz. Ne eşim nede benim üzerimde kayıtlı mal yok. Resmi kurumlara olan borçların bizim devir alma tarihimizden evvel olması bizim kurtulmamıza yardım eder mi? İflas ilanı, sicil kaydının hem vergi dairesinden hemde ticaret odasından silinmesi gerekiyor, çünkü aidat, faiz gibi giderler sürekli borç meblağını artırıyor.

Bulunduğumuz durumdan minumum zaiyatla kurtulmamız için bize yardımcı olabilir misiniz? İzmir'de konuda tecrübeli bir avukat varsa lütfen email göndersin. İlginizi bekliyorum.

İyi çalışmalar, sağlıcakla kalın.

Mesut