Merhabalar,

16.03.2012 tarihinde istanbul balat sahil yolunda trafik kontrolüne girdim.promil 0.53 çıktı ve ehliyetime el konacağını söylediler bende itiraz etmedim.fakat daha sonra gbt incelemesinde bunu 2.kez yaptığımı söylediler.Antalyanın Manavgat ilçesinde 2007 tarihinde gözüküyordu.Bu sebeple ceza tutanağına 2.kez alkollü yakalandı yazıldı ve 2 yıl süreyle ehliyetime el konuldu.2007 senesinde antalyada değildim ve o zamanlarda başıma bu konuyla alakalı olduğunu düşündüğüm birşeyler geldi.
Şöyle ki;2006 senesinde antalyada cüzdanımı kaybetmiştim ertesi günü ise gazeteye ilan vermiştim.2007 yılında ise eskişehirde ehliyetimi çıkartmak için emniyete gittiğimde arandığımı söylediler ve 2 sivil polis beni nezarete attı.daha sonra nöbetçi savcı antalyada işlenen suçlar ile ilgili olduğunu söyledi ve suçları saydı fakat hiçbirini ben yapmamıştım.şansıma yanımda gazete ilanım duruyordu savcıya onu gösterdim ve durumu anlattım.savcı beni serbest bıraktı ve antalyaya gidip bu davaya bakan savcıyla görüşmemi istedi.bende antalyada savcıyla görüştüm ,olayda cüzdanımı alan kişi dolandırıcılık ve taciz gibi suçlar işlemiş ve bunları benim kimliğim aracılığı ile yapmış.görgü tanıklarının ifadeleri ile de suçları benim yapmadığım ispatlandı ve ben aklandım.

Fakat 2010 senesinde özel bi havayolunda işe başlarken şirket benim için tüm meydanlar giriş kartı çıkarmak istedi.şirketten bana söylediklerine göre gbt mde suçlar hala gözüküyordu ve apron kartını çıkartamadılar.bende antalyada savcılığa giderek durumu anlattım. ek kovuşturmaya yer olmadığına dair kararı savcıya imzalattım ve beni kepez emniyet amirliğine yönlendirdiler.orada gbt mi temizlettim ve apron giriş kartımı aldım.

Şimdi tekrardan aynı sorunu yaşıyorum.yine aynı şahsın 2007 yılında manavgat da işlediği trafik suçu yüzünden şu anda ehliyetime 6 ay yerine 2 yıl el konuldu ve 814tl para cezası kesildi.bununla ilgili ne yapmam gerektiğini inanın bilmiyorum elimde sadece savcı kararı var .trafik cezamı düşürmek için nasıl bir yol izlemeliyim?teşekkürler.

Soner Baloğlu