Bir hekim olarak beni çok şaşırtan ve bugune kadar bildiklerimi yeniden sorgulamama yol açan bir dava ile karşı karşıya kaldım.2004 yılında askeri görevimi yaparken asker hastahanesine sevk ettiğim bir hasta ile ilgili asliye hukuk mahkemesinde tarafıma tazminat davası açıldığını öğrendim.İşiz özü hastayı sevk ederken yanlış öntanı koyulduğu gerekçesi ile tarafımdan tazminat isteniyor.Bunun hukuki dayanağı nedir?Olayı kısaca özetlemem gerekirse davacı asker kanser teşhisinin geç koyulduğu gerekçesi ile tazminat davası açıyor 45.000 lira tazminata hak kazanıyor.Milli savunma bakanlığıda eldeki delillere dayanarak ürolog hakkında rücü davası açıyor.Buraya kadar herşey normal seyrinde devam ediyor bundan sonra benim aklımında mantığımında almadığı şekilde devam ediyor.Davalı ürolog adli tıp raporuna itiraz ediyor adli tıp raporu sonuç olarak üroloji uzmanının kusuru bulunsada suçun sadece bu hekime yüklenemeyeceği diğer hekimlerinde suçlu olduğu kanaatine varıyor.Sonucta hastayı farklı tarihlerde görüp sevkini gerçekleştiren 4 hekime daha dava açılıyor...İlk önce dahili davalı olduk sonra milli savunma bakanlığı yeni bir davayla hepimizi bir davada birleştirdi.Şimdi esas sorun şu ben bir öntanı ile hastamı tam 5 kez üst basamağa sevk ettim.Daha ne yapmam gerekirdide hakkımda dava açılmasını önleyebilirdim.