İnternet üzerinden hakaret tehtit suçlamasıyla hakkımda açılan dava için talimatla alınan ifademde ip numaralarının tesbitini istediğimi, tespit edildiği takdirde üzerime kir atıldığının ortaya çıkacağını söyledim. Mahkeme ip tesbitine karar verdi ve gmail üzerinden atılan mailler için Amerika'da ki google şirketiyle yazışmalar yaptı. Gmail'den gelen cevapta suçluların iade edilmesi için ortak çalışma alanına a.b.d içinde suç sayılmayan hakaret ve tehtit işlemlerinin olmasından dolayı bilgi veremeyeceklerine dair bir yazı gönderildi mahkemeye. Yani hiç bir şekilde o mail adresinin benim olup olmadığı yada oradan atılan mesajların benim ip numaram üzerinden atılıp atılmadığı tesbit edilmeden direk ceza kesildi. Toplamda 5000 liralık bir ceza var ve ortada somut bir delil yok. İp tesbiti isteğim kabul edilmiş ancak tesbit edilememiştir. Ama bu kadar delil yetersizliğinde dahi ceza yedim. Ve ceza kararı kesin bir karar yani itiraz edemeyeceğim. Temyize gönderemeyeceğim. Ancak suçu ben işlemedim işlemediğim halde ceza yedim. Bir avukat arkadaşıma sorduğumda bakanlığa yazı yazarız cevabı 6 ayda gelir ancak karar kesin olduğu için para cezasını ödemen gerekir dedi. Ancak benim o parayı ödeyecek durumum yok. Ailemdede ödeyecek durum yok. Ödemezsemde hapise çevrilecekmiş ceza. Önce öde sonra itiraz et mantığı işliyormuş. Peki ben bu cezayı ödemeden hiç bir şekilde itiraz edememmi. Ve sicilimdede gözükecek ceza aldığım için. Birileri yardımcı olabilirmi?