Benim başımdan bir doktor olayı geçti Sağlık Bakanlığına şikayet ettim.Benimle dalga geçer gibi cevap verdiler.Ben bu olayı mahkemeye taşısam hangi mahkemeye başvurmam gerekir , maddi ve manevi tazminat davası açsam , bir sonuç alabilirmiyim.Başımdan geçen olayı Sağlık Bakanlığına yazdığım dilekçeyi onların bana verdiği cevabı ve benimde tekrar yazdığım cevabı aynen yazıyorum.
Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim
Benim ilk yazdığım dilekçenin aynısı;
İyi günler bu şikayeti daha önce yapacaktım hastaneye yazılı olarak fırsat bulamadım daha sonrada ameliyat oldum, hastaneye gidemediğim için şimdiye kaldı. Ben 17 Ocak 2012 tarihinde saat 09:30 -11:00 arasında bu saatler olması gerekir parmağımı kestirdiğim için ........ Devlet Hastenesi acil servisine gittim.Orada doktor acil müdahale odasına git dedi.Odaya gittim sağlık görevlisi geldi, batticonla temizledi,baktı birşey yok dedi parmağın altına atel koydu,pansuman yaptı,iki gün sonra pansuman için tekrar gel dedi, ben önemli birşeyin olup olmadığını tekrar sordum, yok bişey dedi,doktorun yanına gittim,sağlık memurunun yaptıklarını söyledim iki gün rapor yazdı gönderdi, iki gün sonra sabah 19 Ocak 2012 tarihinde pansuman için yineaynı yere gittim bu sefer başka sağlık memuru vardı batticonla temizledi iyi dedi, ateli çıkardı, tekrar sardı bir daha gelmene gerek yok dedi, daha sonra ben evde iki gün sonra tekrar pansuman yaptım batticonla sildim tekrar sardım , daha sonraki ikinci gün pansumanı çıkardım parmağın ön tarafının düşük olduğunu gördüm, ama şişlik var diye yara tam iyileşmediği için düzelir diye bekledim, ama düzelme yoktu, diğer elimle parmağımı kaldırıyorum tekrar geri düşüyordu,bu şekilde işyerinde çalışmaya çalışıyordum, daha sonra şüphelendim elimden başka bir devlet hastanesine gittim ameliyat dedi tendomlar(doğru yazdım ise) kesilmiş dedi.Kesin olması için tekrar ertesi gün 2. başka bir devlet hastanesine gittim orada aynı şekilde ameliyat dedi, İlk gittiğim devlet hastanesi bana 6 şubat 2012 tarihine gün verdi ameliyat oldum. Tabi bu arada yaram kapanmış durumda gelmişti. Şimdi soruyorum size ben buradan şikayet edecem ama haklı olsam bile sonu ne olacak ben elim kesilince önemli bir şey vardır diye sağlık ocağına gitmiyorum devlet hastanesine gidiyorum doktor hiçbakmıyor zaten sağlık memuru bakıyor birşey yok diyor anlamaya bilir memur ben tekrar soruyorum önemli birşey varmı diye yok diyor ben sardım ama bir uzmanına göster dese içim yanmaz doktor biz sardık ama yine uzmanına göster dese içim yanmaz başımdan gitsinde nasıl giderse gitsin havası var 2 gün sonra pansumana gidiyorum o sağlık memuruda iyi diyor oda bir şey demiyor ben bunlardan anlasam zaten doktor olurdum uzmanına gittiğim zaman parmağa uzaktan bakınca hemen ameliyat dedi benim yaram kapandı aradan 20 gün geçti benim günahım ne bunda o kadar zaman iş kaybım oldu tekrar başa döndüm parmağı tekrar başka yerden kestiler ameliyat oldum içine tel soktular eski halineçok zor gelir dediler aradan 20gün geçmiş dediler ben günahım ne karşıdaki insanı insan olarak görmüyorlar bu şikayetin sonunda haklı olsamda ne olacak onuda bilmiyorum insana değer verilmiyor o zaman hastaneye gitmemize ne gerek var şimdi herşey baştan başladı parmağımız sarılı içinde tel iyi olsun diye bekliyorum aynıacıları tekrar çekiyorum kısaca bu doktor ve iki sağlık memurundan şikayetçiyim isimlerini bilmediğim için tarih yazdım ordan nöbetçi olanlar bulunur diye umut ediyorum ama şikayetim sadece bilgilendirmeme deyip olayın kapanmamasını istiyorum.

Onların verdiği cevabın aynısı;

hastaneye geldiği gün nöbetçi olan doktorun bilgisi alınmış ancak hastanın gelmesinin üzerinden uzun süre geçtiği için doktor hastayı hatırlayamamıştır. Ancak doktorun verdiği bilgiye göre hiçbir hastanın muayenesi yapılmadan sağlık memuruna pansuman veya atel için yönlendirilmesi gibi bir uygulamanın olmadığı belirlenmiştir. Ayrıca yine doktorun verdiği bilgiye göre hastane otomasyon sisteminde hastayı muayene eden doktor olarak ..........görünmesine rağmen aynı gün birlikte nöbet tuttukları diğer hekim de hastayı muayene etmiş olabilir. Hastane kayıtlarımızdan araştırılmasına rağmen hastaya ait hiçbir iletişim bilgisi bulunamadığı için hastaile görüşülüp kendisine bakan hekimin kim olduğuna dair herhangibir teyit alınamamıştır.

Tekrar benim onların yazdığı dilekçeye cevabım;

Verdiğiniz cevap bu bunları tek tek yanıtlayayım.Doktorun hatırlayamaması çok normal acile giriş yaptırdık doktorun yanına gittim doktor ne oldu dedi ben kestirdim dedim doktor tamam pansuman odasına git dedi pansumanı yapan kişi baktı temizledi bişey yok dedi yani önemli bir şey yok dedi batticonla temizledi atel taktı yani yukarıda anlattıklarım gibi sonra dokrorun yanına gittim ne yapıldı dedi dikişatıldımı dedi bende gerek yokmuş dedim atel taktı dedim tamam dedi iki gün rapor yazdı gönderdi pansumana doktor gönderdi ateli pansumanı yapan kişi taktı doktora ben söyledim doktor yalan söylemesin evet iki tane doktor vardı ama benimle ilgilenen bayan doktordu erkek doktorla görüşmedim yani doktor parmağıma gözünü ucu ile bile bakmadı kendisi bu işin uzmanı değilse bile bir uzmana göster bile demedi şikayet dilekçesinde numaramı yazmıştım sadece hastane kayıtlarına değil dilekçeyede bakılması gerekir istenirse bir şekilde numara bulunur yani o kadar yazdığım şeye göre bu cevabı vermeniz olayın sizin için önemsiz gibi bir durum görünüyor verdiğiniz cevap hiç inandırıcı değil herşey doktorun gözetiminde olsa bile pansumana gitmem atel taktırmam parmağımın tendomları o an kesilmiş doktor bir oynatabiliyormusun veya eli veya gözü ile muayene eder hiç birisini yapmadı bunlarını birini yapsa belki benim tendonlarımın kesildiğini anlar bende bu kadar zahmete zaman geçtikten sonra katlanmazdım bana uzmanına git derdi ve bunları yapmadığı için yaram iyileştikten sonra parmağımın oynamadığını farkına varıyorum ve ameliyat oluyorum 20 gün sonra herşeyi tekrar yaşıyorum.