asal.msb.gov.tr de 1 ornek benim durumuma biraz benzemekte :

Örnek-2: 1980 doğumlu yükümlü 01.01.1999 tarihinde askerlik çağına girmektedir. Bu yükümlü 1999 yılında yükseköğretim kurumuna kayıt yaptırmış ve 01.08.2000 tarihinde kaydı silinmiş ise, fakülte terk olarak askerlik kararını aldırması gerekmektedir. Bu yükümlünün sevk tehiri talebinde bulunması halinde, 31.12.2002 yılına kadar, 1 yıl süreli sevki tehir edilecek ve 2003 yılında şubesinin celp döneminde sevke tâbi olacaktır. 31 Ekim 2000 tarihine kadar son yoklamasını yaptırmamış ise yoklama kaçağı (86.md.tâbi) olarak karar aldırdığında, 02 Ocak 2003 tarihinde sevk edilecektir.

benim durumum: 1989 dogumluyum 2 yıllık fakultede okuyordum 2 +2 de bitiremedim gecen yaz gelen belgede
31 ekim 2010 mus son yoklamam .okul bu kadar ertelemis (2yıl). okul kaydımın silindigini ogrendigim tarih 2011 ocak yada subat ayları idi.Bu sene ygs sınavında sansımı denemek icin kayıt oldum.Suan dogal olarak yoklama kacagı durumundayım ama Yukarıda yoklama kacagı durumu aldırsada 2000 de yaptırıp 2001 de gitmesi gerekirken 2003e sevk edilecektir yazıyor.Bende gitsem 2013 demi alcaklar yani?

fakulteden atılanların 1 yıllık hakkı var denmekte ama ornege bakınca 2000de kayıt siliniyor(agustosda silinmis ornekte o yılı saymamıslar desek bile 2001de yoklama olup 2002de gitmesi lazım gibi duruyor) ama her halukarda kacaga dussede normal tecil etsede 2003de gonderiliyor burayıda tam olarak anlayamadım .Benim 1989 dogumluyum eve gelen kagıt 31 ekim 2010da yoklama istiyor kaydım 2011 ocak yada subat ayında silindi diye kagıt geldi elime.Son harc parasını yatırmamamıstım o yuzden eylulde silseler bile ornekte agustosda silindigi halde o yıl sayılmamakta. 2013de almaları gerekmezmi yoksa ornekmi yanlıs resmi asal.msb den.

Evim belli.Telefonum belli.Adresim belli.Ev telefonu sahsıma ait.Gecen gun genel saglık kapsamında valilikte nufus kayıt ornegi felan aldım.Daha sonra iste basvuru felan ismimle cismimle resmi isler yaptık.
Suan aranıyor olsam buralarda sorun cıkmazmıydı?

Sorum şu ki suan Ygs sonucunu bekleyip subeye gitmeyi dusunuyorum yada suan gidip ugrasam yukardaki ufak bilgiler ısıgında 3 5 gun sonra askere alınma sansım varmı ?

Oneri ve tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkurler.