Herkese merhaba, kardeşim 18.11.1994 tarihinde hastenede doğdu. Bu sene lise son sınıf öğrencisi. Daha önceki yıllarda polis meslek yüksek okulları giriş sınavına başvuru koşullarında, ilginç bir şekilde 18 yaşını doldurma şartında en son 1ekim doğumlu olanları kabul etmişler.

" ... e) Sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla askerliğini yapmayan erkekler ile bayan adaylar için 18 yaşını tamamlamış ve 24 yaşından gün almamış olmak, askerlik hizmetini yapmış erkek adaylar için ise 26 yaşından gün almamış olmak (18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmeleri dikkate alınmaz ve geçerli sayılmaz)."

Bu seneki başvuru koşulları henüz açıklanmadı ama büyük ihtimalle o da böyle olacak. Yaş büyütme davaları da 1.5 - 2 ay sürer dediler, açıklandıktan sonra başvurmak için o kadar süre tanımıyorlar. Bu forumda, internette çeşitli dava dilekçe örnekleri buldum ama bu konuyla ilgili dava dilekçe örneği bulamadım. Dilekçe kısmına da yazdım fakat cevap veren olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim. Pazartesi günü mahkemeye gideceğiz. Ne kadar maliyeti olur bu konuda da bilgi verirseniz sevinirim. "Ayrıca dilekçede bu sene sınavlara hazırlık amacıyla dersaneye yazıldım, sınava girememem durumunda seneye tekrar bu maliyete katlanmak zorunda kalacağız" tarzında bilgi vermeye gerek var mı hakimin kabul etmeme durumuna karşı? Şimdiden çok teşekkürler.