merhabalar ben bir hastanede hastane müdür yardımcısı olarak çalışıyorum hastanemizin standart hastane müdür yardımcısı kadrosu olmasına rağmen bende dahil üç kişi kadrolu diğer dört kişi ise sağlık bakanlığı veya valilik onayı ile tedviren hastane müdür yardımcılığı görevini yürütmektedirler.sağlık bakanlığının yayınlamış olduğu ek ödeme yönergesinin 5. maddesinin n bendinde hastane müdür yardımcılarının ek ödemesi hesaplanırken kurum standart kadro sayısının hastane hizmet puan ortalaması ile çarpımının mevcut(kadro fazlalarıda dahil edilerek)kadrolara bölümü ile hastane müdür yardımcılarının net performans puanı hesaplanır denilmektedir.bu madde yalnızca başhekim yardımcıları ve hastane müdür yardımcılarına uygulanmaktadır.diğer personeller standart kadro fazlası olsalarda hastane hizmet puanları değişmemektedir.ben kadrolu ve kıdemli hastane müdür yardımcılarına haksızlık yapıldığını düşünüyorum bunun için standar kadro üzeri atamalar bizim elimizde değil bakanlık veya il sağlık müdürlüklerin keyfine kalmış bir şekilde yapılmakta ve kadro fazlası olarak kaç müdür yardımcısının atanac ağıda belli değildir.,anılan madde nedeniyle bizim ek ödememiz hesaplanırken puanlarımız diğer çalışanlardan daha düşük çıkmakta ve bundanda kadrolu ve kıdemi maaş matrahı fazla olanlar daha çok etkilenmektedirler.Bu madde diğer çalışanlarla eşitsizlik yaratmakta standart kadroda bulunan arkadaşlarımız mağdur olmaktadırlar standart kadro fazlası arkadaşlarımız genelde memur vb.olduğundan hizmetleri az olduğundan bu durumdan etkilenmemekte alabileceği ek ödemeleri almaktadırlar. Burda mağdur durumda olan sadece kadrolu olup hizmeti fazla olan ve maaş matrahı yüksek olanlar olmaktadırlar.Bu konuda idari mahkemeye müracaat etmek istiyorum bu konuda ne yapmalıyım konuyu anlatabilmem için standart kadro yönetmeliğine göre standart kadroda ve asil müdür yardımcısı olarak çalışmamın,idarece standart kadro fazlası yapılan atamalar neticesinde mağdur edildiğimden yönergenin bu maddesinin değiştirilmesi gerekmektedir. bu konuda emsal kararlar varmıdır.dava açsam kazanabilirmiyim ilgili mevzutları nasıl bulabilirim. teşekkürler