Değerli Arkadaşlar, öncelikle selamlar ve saygılar..

Bundan yaklaşık 1 sene önce gemi inşa sektöründe faaliyet gösteren bir firmada Muhasebe Sorumlusu olarak işe başladım.
1.500 TL/ay ücrette anlaştık ayrıca 4 ayda bir ikramiye de vardı(ikramiye sözleşmede geçmiyor elden dağıtılıyordu)

Belirli Süreli İş Sözleşmesi yapıldı ve süresinin 6 ay olduğu söylendi, her yeni giren kişiye aynı şekilde belirli süreli yaptıklarını söylediler.(Sözleşmede başlangıç süresi yazmakla birlikte bitiş süresi kısmı boştu)

Ek bilgi olarak; yine aynı departmanda görev alan bir bayan vardı ve hamileydi, yani başlangıç olarak beni onun yerine geçici olarak işe alma durumu olduğunu ben işyerinde bana karşı olan yaklaşımlardan anladım.Yoksa işe başlama aşamasında doğum izni bitene kadar anlaşma vs. söz konusu değildi.

Sonrasında ise tam olarak 3 ay 10 gün çalıştıktan sonra bağlı bulunduğum müdür, benimle yapamadığını beklediği verimi alamadığını söyledi ve bu durumda işten atılmış oldum.(Bana verilen görevi layıkıyla yapmaktayken nedenini halen çözemediğim bir şekilde işime son verilmiş oldu)

İşime son verilme şekli çok ilginç oldu ve sanırım benim acemiliğime geldi; ortada bana tebliğ edilen herhangi bir İş Akdi Fesih Bildirimi yok.(Belirli süreli iş sözleşmelerinin feshinde karşı tarafa fesih bildirimi yapmak gereklimidir onu da bilmiyorum )
İnsan Kaynakları bana ihbar tazminatı ödeyeceklerini söyledi ve bana ibraname imzalattılar, işten ayrılmış olmanın vermiş olduğu bilinçsizlikle düşünmeden imzaladım.

Bundan 2 gün sonra İnsan kaynaklarından bir yetkili beni aradı ve bir yazı imzalamam gerektiğini ancak bu şekilde ihbar tazminatı alabileceğimi söyledi.(Yazının içeriği ise şöyle; xx/xx/xxxx tarihinde başlamış olduğum görevimden Özel sebeplerimden dolayı xxxxx tutarındaki haklarımın ödenmesi suretiyle işyeriniz ile anlaşarak sözleşmemi karşılıklı olarak fesih edip ayrılmak istiyorum.Talebimin kabulu ile gereğinin yapılmasını arz ederim.)

Ben bu yazıyı imzalamadım.Karşılık olarak tarafıma herhangi bir ödeme de yapılmadı, sadece 10 günlük maaş alacağımı ödediler.

Oradan ayrılışımın üzerinden yaklaşık 8-9 aylık bir süre geçti ve ben halen iş bulamadım.

İş sözleşmem de ayrıca; Deneme süresi 2 aydır, taraflardan herhangi birisi bu süre zarfında ihbarsız olarak iş akdini, fesh edebilir ibaresi de geçmektedir.

Konu çok uzadı ama detaylı durumu açıklamak istedim.Sizlere sormak istediklerim ise;

1- Yasal olarak ihbar tazminatı alma hakkım var mıdır ?
2- Belirli Süreli İş Sözleşmesinin Süresi 6 aylık olarak kabul edilirse kalan 2 ay 20 güne ait çalışılmamış zaman dilimine ait ücretleri (sözleşmede geçmeyen ve gayrı resmi ödenen ikramiye de dahil olmak üzere) talep edebilir miyim ?
3- İbraname imzalamış olmam yukarıda belirtmiş olduğum her iki maddeden de mahrum olmam anlamına mı gelir ?
4- Bir hukukçu gözüyle sizce böyle bir dava girişiminde bulunmak gereksiz mi olur ve dava açarsam kazanma şansım nedir ve de mahkeme süreci tahmini olarak ne kadar sürer ?

Konu uzadı ama detayların önemli olduğunu düşünüyorum vereceğiniz aydınlatıcı bilgiler için şimdiden teşekkürlerimi sunarım...