iyi günler, ya ben bi kaç konuda size danışmak istiyorum ve değerli fikirlerinizi ve yardımalrınızı bekliorum
ben şu an 28 yaşındayım ve biraz zor günler yaşıyorum hayatımda,
ben 2002 5 ayda kesinleşmiş tck 356 . madde(sahtecilik) den ceza aldım ( 3 ay cezam paraya çevrildi ve ertelendi)yaklaşık dört yıl oldu cezayı alalı, ben 4 yıllık fakülte mezunuyum. geçen yıl mali müşavirlik stajımı başlatmak istedim, ama adli sicilimden dolayı beni muhasebeciler odası kabul etmeyeceğini söledi ki 356. madde sahtecilik suçu sayıldığından mali müşavir olma şartalrını taşımıyomuşum, mali müşavir olmak benim en büyük hedefimdi, ayrıca ben bu cezayı alınca 3 yıl sonra memnu haklarının iadesini alarak kamu haklarımdan yararlanabileceğimi sölediler ki tam üç yıl dolunca(geçen yıl yani) yeni tck nın çıkmasıyla sanırım memnu hakların iadesi kalkmış ve yeni tck ya göre benim cezamın üç yılda silinebileceğini sölediler, ve erteli sabıkalarında sicil kaydından cıkartılacağından bahsettiler defalarca adli sicile başvurdum ama beş yıl dan önce silinmeyeceğinin sölediler, ayrıca bir kaç tane dehakim ile görüştüm onların ifadeside adlisicilimin yeni tck ile üç yılda silinmesi gerektiğinden bahsettiler ama bi olumlu yanıt alamadım, ayrıca henüz asekrliğimide yamadım ve evli iş sahibi hayat düzeni olan da biriyim, askerliğimi yedek subay kararı aldırdım, bu ay sonu askere gidecektim ama ankara asal benim askerlik işlerimi durdurmuş ve adli sicilimden dolayı araştırma başlatmışlar ve yedek subay adaylığımı iptal edebileceklerini söylüyolar, 356. madde yedek subaylıktan çıkarılacak suçlar içindeymiş, askerliğimi 6 ay yapmayı planlarken şimdi 15 ay normal er olarak yapabileceğimi söylüyorlar, ne yapacağımı bilmiyorum, ben bu 356. maddenin adlil sicilimde olması sebebiyle ömür boyu haklarımı kullanamayacakmıyım ..bununla ilgili bi kaç sorum var onları yanıtlarsanız size cok minnettar olacağm
SORULARIM///
1-ADLİ SİCİL KAYDIMI ÜÇ YIL DASİLENEİLİRMİ(ŞU AN DÖT YIL OLDU)
2-ŞU AN GERÇEKTENDE BU SİCİL MALİ MÜŞAVİRLİĞE ENGELMİ, ENGEL İSE AYRICA ADLİ SİCİL KAYDIM SİLİNSE HALA ENGEL Mİ OLACAK.
3-GERÇEKTENDE BU SİCİL YEDEK SUBAY LIĞI ENGELMİDİR.
LÜTFEN BU SORULARIMI YANITLARSANIZ SEVİNİRİM.