Anket Sonuçlarını Göster: Türkiyenin en iyi eğitim veren hukuk fakültesi

Oylayanlar
4270. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • İstanbul Ü. Hukuk Fak.

1.073 25,13%
  • Ankara Ü. Hukuk Fak.

1.299 30,42%
  • Gazi Ü. Hukuk Fak.

240 5,62%
  • Marmara Ü. Hukuk Fak.

460 10,77%
  • Başkent Ü. Hukuk Fak.

103 2,41%
  • Dokuz Eylül Hukuk Fak.

648 15,18%
  • Anadolu Ü. Hukuk fak.

111 2,60%
  • Selçuk Ünv. Hukuk Fak.

336 7,87%
+ Konuyu Yanıtla
5 / 21 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415 ... SonSon
41 den 50´e kadar toplam 204 ileti bulundu.

Konu: Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi

Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Arkadaşlar!
    Burada neyi tartışıyoruz_? En iyinin sahip olduğu kriterler neler? İyi ya da kötü yoktur. Her şey, ona nasıl baktığımızla ilgilidir. Herkesin hayatında tek kahramanı vardır, o da kendisidir.
    Ankara Hukuk'ta da geçen yıl buna benzer bir forum olmuştu.
    "Hangi fakültenin internet sitesi daha iyimiş)" Hangisi, hadi yeniden başlatalım... Nooolcak sonunda? Herkes kendi egosunu tatmin mi etmeye çalışacak?
    Saygılarımla...

jawussjan böyle dedi...

Hukuki NET Güncel Haber

Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi konulu yargıtay kararı ara
    Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İSTANBUL, Türkiye.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Şunu söyleyebilirim ki,okulun verebileceği eğitim bir yere kadardır.Gerisi öğrencinin şahsi başarısıyla doğru orantılı gelir.Her okulun vermesi gereken standart bir düzey vardır.Önemli olan bu standardın tutturulmasıdır.Nerden mezun olduğunuz önemli değil,hukukçu olabildiniz mi,bu önemli.İstanbul'dan,Ankara'dan mezun olan herkes iyi bir hukukçu olabiliyor mu? Elbetteki hayır.Örneklerini görüyoruz.Bu yüzden ben şurdan mezunum,ben burdan mezunum deyip egosunu tatmin etmek isteyenler dışında bu konudan pek bir fayda sağlanabileceğine inanmıyorum.Ama iyi bir hukukçu olamayan bu nedenle etiket arayan insanların bu tür şeylere ihtiyacı var tabii.Velhasıl kelam ben iyi bir hukukçuyum.Ya siz?

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ben de...

jawussjan böyle dedi...

Nerede
    ankara, Türkiye.
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

değerli Emrah ve Ertuğrul kardeşim ve Sevgili Meral Hanım
    ankete gösterdiğinizalakaya teşekkür etmekle birlikte hala klasik ve herkesin bildiği şeyleri tekrarlamanız karşısında üzüldüğümü belirtmek isterim
    bu anketin amacı kimsenin egosunu tatmin etmek değildir. amacmız sadece insanların gözünde ve mümkün olduğunca objektif olarak bir tespit yapmaktan ibarettir.
    foruma katılan arkadaşlardan bazılarının yorumlarını dikkatlice okuduğunuzda bazı bilimsel araştırma sonuçlarına rastlayacaksınız.
    ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim hakimlik sınavlarında en yüksek başarı oranı Selçuk üniversitesine ait değildir. her zamanki gibi en başarılı okul gene ankara hukuk olmakla birlikte onu marmara hukuk takip etmektedir. insanlara mümkün olduğunca doğru bilgi vermek biz avukatların en önemli yükümlülüğü olmalıdır. eminim ki sizde mezun olduktan sonra bunun anlamını daha iyi anlayacaksınız.
    olayı kişiselleştirmek gibi bir amacım olmadığının altını çizerek saygılarımı sunuyorum.

serkan52

Nerede
    Samsun
    İletiler
    5.785
    Blog yazıları
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhabalar değerli serkan cabbar, hemşeriyiz bu arada, sen de yeni mezun olmuşsun gerçi, bi soru sadece; neden her zaman bu tür anketleri ankara hukuk mezunları yapıyor(?), önceki cevabımda yazdığım anketten de bahsediyorum.

jawussjan böyle dedi...

Nerede
    erzurum, Türkiye.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sayın cabbar kardeşim. üniversitelere giriş puanlarını dikkate alacak olursak selçuk hukukun çok altlarda olduğunu göreceksin. ben selçuk hukukun hakimlik savcılık sınavlarında birinci olduğunu söylemedim. sadece iyi olduğunu söyledim. demek istedim ki selçuk üniversitesine göre diğer üniversitelerin giriş puanları daha yüksek ama başarıya gelince nedense alt sıradalar. ankara hukuk başarısının neye ait olduğunu biliyor. sürekli tekrarlamaya gerek yok. Türkiye'de demokrasi olsaydı ilk önce buna çözüm bulunurdu. bence bu anket yerine adli yargı sınavlarının ankara hukuktan alınsın mı? alınmasın mı? diye bir anket yapsaydın topluma daha faydalı olurdun.

selçuk üniversitesi hukuk fakültesi

Nerede
    ankara, Türkiye.
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

arkadaşlarım olayı kişiselleştirmek gibi bir amacımın olmadığının tekrar altını çiziyorum. ancak ertuğrul kardeşimi biraz sinirlenmiş sanırım. aynı yollardan geçmiş mezun bir abin olarak sana başarılar dilemekten başka yapabilecek bir şeyim yoktur. benim diğer hiç bir fakülteye karşı olmadığı gib senin okuduğun selçuk hukuka da bir ön yargım bulunmamaktadır. benim de üniversite tercihlerim arasında selçuk hukuk bulunuyordu ancak ankara hukuk nasip oldu orayı bitirdik. isteğin doğrultusunda topluma daha faydalı olabilecek anketler hazırlamaya özen göstereceğimden kuşkun olmasın. bana güven ve rahat ol...
    emrah kardeşim hemşeri olduğumuza sevindim. ben doğma büyüme oduluyum. umarım bir yerde karşılaşıp sohbet etme şansını yakalarız

serkan52

Nerede
    İSTANBUL, Türkiye.
    İletiler
    6
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Merhabalar Serkan Cabbar Bey,öncelikle öğrenci değil mezun olduğumu belirtmek isterim.
    Klasik şeylerin tekrarlanması beni de rahatsız eder.Ancak bunların tekrarına ihtiyaç duyulması daha da rahatsız edici birşeydir.
    "amacmız sadece insanların gözünde ve mümkün olduğunca objektif olarak bir tespit yapmaktan ibarettir." demişsiniz.İnsanlara bunu göstermenizin,bunu anlatma gereği duymanızın amacı nedir peki? İnsanların sizin mezun olduğunuz fakülteyi daha iyi bulması,size daha farklı bir gözle bakılması sonucunu doğuracak sadece.Yani kişisel bir sonuç olacak.
    Olayın kişisellştirilmemesi gerekliliğinden bahsediyorsunuz,ancak böyle bir anket düzenlenirken listede bir çok vakıf üniversitesinin adının verilmeyişi,yok sayılışı o üniversitelerle bağlantısı olan kişiler açısından kişiseldir,ki buna tepki verilmesi de çok doğaldır.
    Vakıf üniversitelerinde okuyan insanlar iyi hukukçu olamaz düşüncesi artık kişinin gelişmişliğiyle doğru orantılı ilerliyor.Bazı okullarda doğru düzgün öğretim üyesi/görevlisi yokken birçok vakıf üniversitesinde dersler kendini Türkiye çapında kanıtlamış prof.lar tarafından verilmektedir.Dolayısıyla vakıf üniversitesi mezunlarının tek suçu yılda sizden çok daha fazla para vermesi mi? Ayrıca iühf'den aühf'den veya başka bir devlet üniversitesinden yata yata 8 yılda mezun olabilen adamla,sizden ektra ücret ödemesi nedeniyle kalmamak için sürekli çalışan ve tek bir alttan dersi olmadan başarıyla 4 yılda mezun olan bir öğrenci bir tutulmalıdır.Ve tabii ki bir de üniversiteye giriş sistemimizin kalifiye insan seçebilmekte ne kadar yetenekli olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir.Bu yüzden üniversite sınavında almış olduğunuz puanın,girdiğiniz fakültenin sonucunda sizin kalifiye,zeki veya üstün olduğu fikrine kapılmanız da üzücü.
    İnsanları ayırmanın kimseye gerçekte bir faydası olmaz.
    Sonuçta önceki yazdıklarımı harfiyen okumanızı tavsiye ediyorum.Ayrıca okurken düşünmenizi de.
    ahaltuner'in söylediği "Ama siz hangi fakültenin en iyisi olduğunu bırakın ülke ve insanlarını hiç bir ayrım yapmadan yürekten seven ,adalet savaşçısı en iyi hukukçu olmaya çalışın..."
    Avukat62'nin söylemiş olduğu "Ayrıca hukukçu arkadaşlar kendi fakülteleri haricindeki diğer fakültelerin verdiği eğitimleri nereden bilecekler de kendi aldıkları eğitim ile kıyaslayıp tercihte bulunacaklar. "
    Commodore1tr'nin söylediği birçok şeye (özellikle jandarma ve sahil güvenlik konusunda)
    katılıyorum.Lütfen biraz daha sağduyu..

Nerede
    ankara, Türkiye.
    İletiler
    15
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sevgili meral hanım
    öncelikle cevabımı biraz geciktirdiğim için özür dilerim. bu süre zarfında arzunuz üzere düşünme fırsatı buldum. beni düşünmeye sevk ettiğiniz için size minnettarım.
    sorularınıza tek tek cevap verme zarureti doğduğundan konunun açıklığa kavuşması açısından aşaığdaki yazıyı dikkatlice okumanızı rica ediyorum.
    1- öncelikle bu anketin forum alanı ''hukuk eğitimi'' bölümüdür. ve bu anketin hazırlanma amacı üniversite sınavlarına yeni giren öğrencilere tercih yaparken bir yön gösterme amacıyla hazırlanmıştır. dolayısıyla okuyan ve mezunların gözünden hangi üniversitenin eğitiminin daha iyi olduğunu saptamayı amaç edinen bir ankettir. anketin farklı mecralara çekiliyor oluşu asıl gayesini ortadan kaldırmadığı gibi aynı zamanda da üzüntü vericidir.
    2- sizin mezun olduğunuzu biliyorum. cevap yazmadan önce kişisel bilgilerinizi kontrol etmiştim. daha önceki yazımda ders çalışmasını tavsiye ettiğim kişi siz değildiniz. bu yanlış anlamayı ortadan kaldırdığıma inanıyorum.
    3- anket hazırlanırken sınırlı sayıdaki şeçenek arasında vakıf üniversitelerine daha az yer verdiğimiz doğrudur. bunun sebebini bşaka yerlerde aramak anlamsızdır. birinci şıkta belirttiğim üzere anketin amacına uygun olarak öğrenci kardeşlerimize yol gösterebilmek maksadıyla paralı olan vakıf üniversiteleri yerine büyük oranda devlet üniversitelerine yer vermeyi uygun bulduk. bundan sonra hazırlayacağımız diğer bir ankette de sadece vakıf üniversitelerine yer vermeyi düşünüyoruz.
    4- bu arada vakıf üniversiteleri hakkındaki fikirlerinize katıldığımı bilmenizi isterim. ben kişisel olarak üniversite eğitiminin ve bu arada da hukuk eğitiminin daha kaliteli ve disiplinli bir şekilde vakıf üniversiteleri eliyle yürütülmesini arzu ediyorum. ancak mevcut vakıf üniversitelerinin bir çoğunun da şu anda bu amaçtan hayli uzak oldukları da bir gerçektir.
    5- benim ankara hukuk mezunu olmam bir ego ve tatmin kaynağı olamaz ve olmamalıdır. mezun olduktan sonra özellikle avukatlık alanında artık başarı insanların kendi yeteneklerine ve bilgisine kalıyor. ama sizden ve diğer arkadaşlardan ricam ankara hukuk istanbul hukuk gibi kökü çok eskilere giden bu üniversiteleri karalamaya çalışmayın. ankara hukukun cumhuriyetin kurduğu ilk hukuk fakültesi olduğunu sakın unutmayın. böylesine köklü ve büyük üniversitelerin başarısı diğer üniversitelere örnek olmuştur. sosyal yönden pek çok üniversitenin gerisinde kalmış bu okulların hiç olmazsa başarılı oldukları gerçeğini bari korkmadan söyleyin. bunu söylemeniz orada okuyan her öğrencinin mükemmel olduğunu(ben dahil) göstermeyeceği gibi diğer üniversite öğrencilerinin de başarısız olduklarının kanıtı olamaz.
    6- insanları ayırmak gibi bir amacımızın olmadığını sizin de takdir edeceğinizi umuyorum.
    değerli meslektaşım
    umarım az da olsa cevaplarım tatmin edici olmuştur. en derin saygılarımı sunar, hukuktan ve adaletten ayrılmamanı temenni ederim.

serkan52

Nerede
    ankara, Türkiye.
    İletiler
    3
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Bu tartışmayla ilgili bir araştırma yapmış birisi olarak vardığım sonuç şudur;
    Bildiğiniz üzere hukuk fakülteleri çok kalabalık olmakla birlikte öğrenciler arasında iletişim kopuktur.Bu bağlamda okuduğum fakültede bu kapsamda bir değerlendirme ve muhakeme yapacak olursam,bir Prof.un hemde bölüm başkanının fakültedeki odasına sizi kabul etmesi ders ve ders dışı hukuki problemlerinize etraflı bir şekilde cevap ve muhatap olması ve bunun hocanın ofiste olduğu sürece mümkün olması ayrıca diğer hocaların da elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışması bu kriterin fakülteler arası değerlendirmede çok önemli bir yeri olduğunun göstergesidir.
    Bir diğer husus öğrencilerin birbirini tanımaması göz ardı edilemeyecek bir faktördür.Yani pek çok hukuk fakültesinde öğrencilerin birbirinden bağımsız gruplarla sosyalleşmesi ve kişisel ilişkiler bağlamında bilgi ve kültür alışverişinin mümkün olmaması ya da çok az düzeyde, fakültelerin çok kalabalık olmasının neticesidir.Oysa ki bahsi mevzu olan fakülte de kişisel ilişkiler bunun tam tersi olup ilişkiler çok huzurlu ve demokratiktir.
    Öte yandan fakülte eğitiminin yarı yıllık oluşu, pratik çalışmaların sıkça yapılması, bu çalışmalar sırasında öğrencinin ön plana çıkması, öğrenciler arasında yeni öğrenilmiş ve taze bilgilerle ve hukuk mantığı çerçevesinde doğruyu bulma çalışmaları ve hocanın doğru bilgiyle iştirak ettiği bu çalışmalarında çok büyük yeri vardır.
    Aklıma gelmişken fakültenin konumu da ankaranın en güzide yerlerinden biri olan Bahçeli'dedir ve tam bir öğrencinin istediği havada ve ahlakındadır.Aşti'ye yakın olması ise sosyal anlamda çok kozmopolit bir konumu ihtiva eder.

Son olarak herşeyin öğrencide bittiğine katılmakla beraber bu faktörlerin öğrencinin hukuk ve sosyal anlamda kendini geliştirebileceğine çok etkisi olduğunu düşünüyor ayrıca bu noktada yabancı dil unsurunun önemini burada bir kez de ben zikretmek isterim.

Yukarıda anlatmaya çalıştığım fakülte
    GAZİ ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ'dir.
    (Bu araştırma da çok objektif olduğumu radikal bir dille ifade etmek istiyorum)

+ Konuyu Yanıtla
5 / 21 Sayfa İlkİlk 123456789101112131415 ... SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hukuk fakülteleri hakimlik savcılık başarıları

hakimlik savcılık sınavı üniversite başarıları

hakimlik savcılık sınavında başarılı üniversiteler

en iyi 20 hukuk fakültesi

hakim savcılık sınavında en başarılı üniversiteler

hakimlik savcılık sınavı kazanma oranları

üniversitelerin hakim savcı kazandırma oranı 2009

hakimlik sınavında en başarılı üniversiteler

türkiyenin en iyi hukuk fakülteleri

hakimlik savcılık sınavı üniversite başarıları 2011

hakimlik sınavında başarılı üniversiteler

hakimlik savcılık sınavı en başarılı üniversiteler

hakimlik savcılık sınavı okul başarıları

http:www.hukuki.netshowthread.php938-Turkiye-nin-En-iyi-Egitim-Veren-Hukuk-Fakultesipage19

türkiyenin en iyi 20 hukuk fakültesi

hakimlik savcılık sınavı üniversite başarıları 2014

2012 hakimlik savcılık sınavı kazanma oranları

hakim savcılık ta üniversite basarisi

turkiyenin en iyi hukukculari

en iyi hukuk fakülteleri

hakimlik savcılık sınavı en basarılı fakulte

hakimlik sınavı üniversite başarı oranları

hakim savcı hangi üniversite

erciyes hukuk hakimlik savcilik basarisi

hakimlik savcilik sinavlarinda en basarili universiteler

Forum