Anket Sonuçlarını Göster: Türkiyenin en iyi eğitim veren hukuk fakültesi

Oylayanlar
4270. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • İstanbul Ü. Hukuk Fak.

1.073 25,13%
  • Ankara Ü. Hukuk Fak.

1.299 30,42%
  • Gazi Ü. Hukuk Fak.

240 5,62%
  • Marmara Ü. Hukuk Fak.

460 10,77%
  • Başkent Ü. Hukuk Fak.

103 2,41%
  • Dokuz Eylül Hukuk Fak.

648 15,18%
  • Anadolu Ü. Hukuk fak.

111 2,60%
  • Selçuk Ünv. Hukuk Fak.

336 7,87%
+ Konuyu Yanıtla
20 / 21 Sayfa İlkİlk ... 101112131415161718192021 SonSon
191 den 200´e kadar toplam 204 ileti bulundu.

Konu: Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi

Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    A
    İletiler
    65
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi

Alıntı Raşit Tavus rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Siz henüz hukuk okumakla X fakültesinde okumak arasındaki ayrımı yapamayacak kadar hukuk dünyasının yeni bir üyesisiniz. Alınmayınız, hepimiz de öyleydik. Umut ediyorum ileride bakış açınız değişecektir. Henüz bu yolun çok başındasınız. Daha fakülteniz hakkınızda tutarlı bir yorum yapabilmek için 2-3 yılınızı harcamanız gerekecek, sizin de arkadaşlarınızın da. Çünkü henüz okulunuzdaki hocaların %90nını tanımıyorsunuz vs vs,

O yüzden tutarlı yorumlar için size deneyim ettiğim için naçizane fikrimi beyan etmekte bir mahsur görmedim. Esenlikler.

yorum dediğimiz şey subjektif bir şey ve üstüne basa basa tekrar söylüyorum ben şimdiki durumdan bahsediyorum yani gözlemlediğim kadarından.tabii ki daha sonra daha geniş bir bakış açısına sahip oluruz bir çok hukukçu gibi ya da hukuk öğrencisi gibi.ama bunun kıstasını belirleyecek olan siz değilsiniz ben de değilim.daha yolun başında da olsak görünen köy kılavuz istemiyor her ortamın kendine göre itici yönleri vardır ben bunları es geçmiyorum.bir çok olay yaşanmış olabilir,yaşanır da.ama bu okulun 6 senedir hakimlik ve savcılık sınavındaki oran bakımından 1. olmasını değiştirmez sanırım.
    teşekkür ederim iyi günler

Hukuki NET Güncel Haber

Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi konulu yargıtay kararı ara
    Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    A
    İletiler
    65
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Siz henüz hukuk okumakla X fakültesinde okumak arasındaki ayrımı yapamayacak kadar hukuk dünyasının yeni bir üyesisiniz. Alınmayınız, hepimiz de öyleydik. Umut ediyorum ileride bakış açınız değişecektir. Henüz bu yolun çok başındasınız. Daha fakülteniz hakkınızda tutarlı bir yorum yapabilmek için 2-3 yılınızı harcamanız gerekecek, sizin de arkadaşlarınızın da. Çünkü henüz okulunuzdaki hocaların %90nını tanımıyorsunuz vs vs,

O yüzden tutarlı yorumlar için size deneyim ettiğim için naçizane fikrimi beyan etmekte bir mahsur görmedim. Esenlikler.

yorum dediğimiz şey subjektif bir şey ve üstüne basa basa tekrar söylüyorum ben şimdiki durumdan bahsediyorum yani gözlemlediğim kadarından.tabii ki daha sonra daha geniş bir bakış açısına sahip oluruz bir çok hukukçu gibi ya da hukuk öğrencisi gibi.ama bunun kıstasını belirleyecek olan siz değilsiniz ben de değilim.daha yolun başında da olsak görünen köy kılavuz istemiyor her ortamın kendine göre itici yönleri vardır ben bunları es geçmiyorum.bir çok olay yaşanmış olabilir,yaşanır da.ama bu okulun 6 senedir hakimlik ve savcılık sınavındaki oran bakımından 1. olmasını değiştirmez sanırım.

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı İrem Nur Ceylan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    ama bu okulun 6 senedir hakimlik ve savcılık sınavındaki oran bakımından 1. olmasını değiştirmez sanırım.
    Bu kısmı yorum kısmı değil bilgi kısmı ve yanlış. Şayet böyle bir iddianız varsa sizi oranları eklemeye davet ediyorum.

Bu 2008 yılına ait bir hakimlik savcılık sınav sonucu http://www.hukuk.selcuk.edu.tr/abc.html

Bu da 2009 yılına ait hakimlik savcılık sınav sonucu

http://www.pgm.adalet.gov.tr/duyuru/...istatistik.htm

2010 yılındaki Aralık Ayında 2011in martı gibi kesinleşir, onu da siteye eklerim.

Yani kulaktan dolma bilgilerle kimseyi yanlış bilgilendirmeyelim. Görüleceği üzere ne oransal anlamda ne de toplam kazandırmada Gazi hukukun son 2 yıldır bir başarısı ve göze çarpan kısmı yok. Hele bir de son 6 yıl demişsiniz, zaten son 2 yılı bir tarafa bırakacak olursak genelde Ankara hukuk ağırlığını koyar. Bu arada hala şu sizin son 6 yıl iddianızın ispatını bekliyorum

Nerede
    A
    İletiler
    65
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

http://www.hukuk.gazi.edu.tr/?yazi=MQ--
    http://www.hukuk.gazi.edu.tr/?duyuru&sayfa=2
    6 yıl belki kulaktan dolma olabilir onu araştıracağım ama bir bakın isterseniz

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

http://www.hukuk.gazi.edu.tr/?yazi=MQ--
    http://www.hukuk.gazi.edu.tr/?duyuru&sayfa=2
    6 yıl belki kulaktan dolma olabilir onu araştıracağım ama bir bakın isterseniz
    Verdiğiniz linkte sadece oransal başarı yer alıyor. O da sadece 2004 yılına ait.

Ve oransal başarı bir anlam ifade etmez hiçbir zaman. Çünkü Galatasaraydan bazen sınava bir kişi giriyor o da sınavı kazanıyor kazanma oranı %100 oluyor.

Size şöyle izah edeyim. Siz sınava girdiniz ve sınavı kazandınız. Sizin hangi fakültede olduğunuznu vs vs önemi olur mu? Siz her halükarda o sınavı kazanacaktınız. Ya da öss üzerinden gidelim. Mesela sizin sınıftan siz Gazi hukuku kazandınız, sizin kazanmanızın sınıfla bir alakası var mı? Başka okulda da olsanız yine kazanırdınız. Sizin sınıfta Gazi Hukuku kazandırma başarısı 30da 1, yada 20de 1 olabilir, bizim sınıfta da 25te 2 idi. O zaman bizim sınıf sizin sınıftan daha mı başarılı olur? Hayır olmaz, çünkü sınava 100 kişi de girse bizim sınıftan 2 kişi Gazi hukuku kazanacak seviyedeydi, sınava sadece o kişi girse de yine sınıftan o iki kişi Gazi hukuku kazanacaktı. İlk durumda kazandırma oranı %2ye düşer, 2. durumda %100 e yükselir. Bu
    sebepten dolayı oransal başarıdan ziyade toplam yerleşen kişi sayısı önemlidir. Ankara Hukuk zaten hep oransal değil toplam kazandırmada 1. olur. Oransal başarıda genelde vakıf üniversitelerinden sınava giren bir kaç kişi kazanır onlar 1. olur.

Mesela verdiğim linklerin birisinde Selçuktan 600 kişi girmiş 60 kişi kazanmış, ve Selçuk toplam kazandırmada 2. sıradaydı. Şimdi bu sınava sadece o kazanan 60 kişi girseydi bu sefer kazandırma oranı %100 olacaktı. Önemli olan sınava kaç kişinin girdiği değil önemli olan sınava giren adayların toplamda kaçının yerleştiğidir. Oransal başarı gerçek başarıyı hiçbir zaman ifade etmez, bunu Anadolu öğretmen lisesi mezun olmam sebebiyle okulda gördüğümüz Eğitim bilimleri dersinden çok iyi biliyorum.

Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir, esenlikler.

Nerede
    A
    İletiler
    65
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Verdiğiniz linkte sadece oransal başarı yer alıyor. O da sadece 2004 yılına ait.

Ve oransal başarı bir anlam ifade etmez hiçbir zaman. Çünkü Galatasaraydan bazen sınava bir kişi giriyor o da sınavı kazanıyor kazanma oranı %100 oluyor.

Size şöyle izah edeyim. Siz sınava girdiniz ve sınavı kazandınız. Sizin hangi fakültede olduğunuznu vs vs önemi olur mu? Siz her halükarda o sınavı kazanacaktınız. Ya da öss üzerinden gidelim. Mesela sizin sınıftan siz Gazi hukuku kazandınız, sizin kazanmanızın sınıfla bir alakası var mı? Başka okulda da olsanız yine kazanırdınız. Sizin sınıfta Gazi Hukuku kazandırma başarısı 30da 1, yada 20de 1 olabilir, bizim sınıfta da 25te 2 idi. O zaman bizim sınıf sizin sınıftan daha mı başarılı olur? Hayır olmaz, çünkü sınava 100 kişi de girse bizim sınıftan 2 kişi Gazi hukuku kazanacak seviyedeydi, sınava sadece o kişi girse de yine sınıftan o iki kişi Gazi hukuku kazanacaktı. İlk durumda kazandırma oranı %2ye düşer, 2. durumda %100 e yükselir. Bu
    sebepten dolayı oransal başarıdan ziyade toplam yerleşen kişi sayısı önemlidir. Ankara Hukuk zaten hep oransal değil toplam kazandırmada 1. olur. Oransal başarıda genelde vakıf üniversitelerinden sınava giren bir kaç kişi kazanır onlar 1. olur.

Mesela verdiğim linklerin birisinde Selçuktan 600 kişi girmiş 60 kişi kazanmış, ve Selçuk toplam kazandırmada 2. sıradaydı. Şimdi bu sınava sadece o kazanan 60 kişi girseydi bu sefer kazandırma oranı %100 olacaktı. Önemli olan sınava kaç kişinin girdiği değil önemli olan sınava giren adayların toplamda kaçının yerleştiğidir. Oransal başarı gerçek başarıyı hiçbir zaman ifade etmez, bunu Anadolu öğretmen lisesi mezun olmam sebebiyle okulda gördüğümüz Eğitim bilimleri dersinden çok iyi biliyorum.

Umarım demek istediğimi anlatabilmişimdir, esenlikler.
    o şekilde olduğunu biliyorum zaten.dikkat etmemişsiniz demek ki......oransal başarı bakımından ilk sırada yer aldığını belirtmiştim bu tezi öne süreceğinizi düşünerek onu özellikle yazmıştım.mevcut 2 kişiyse 2 si de kazanırsa % 100 olur zaten

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

o şekilde olduğunu biliyorum zaten.dikkat etmemişsiniz demek ki......oransal başarı bakımından ilk sırada yer aldığını belirtmiştim bu tezi öne süreceğinizi düşünerek onu özellikle yazmıştım.mevcut 2 kişiyse 2 si de kazanırsa % 100 olur zaten
    Siz de benim vurguladığım kısmı birazcık göz ardı etmişsiniz.

Ben de genelde oransal başarının vakıf üniversitelerinde olduğunu sebebininse sınava giren sayısının azlığı olduğunu söylemiştim.

Ama bu arada şunu belirteyim, sizin iyi bir hukukçu olacağınıza inanıyorum. Zaten size karşı şahsi bir tartışma amacı da gütmüyorum. Gazi Hukukun şu an öne çıkan bir başarısı olmadığını hepimiz biliyoruz. Lakin son bir kaç yıldır aldıkları öğrencilerin puanları Ankara Hukuktan sadece 1 kaç puan farkla giren öğrenciler. Fakülteleri başarılı yapan kişiler hocalar değil öğrencilerdir bence. Aksi halde tüm vakıf üniversiteleri bizleri geride bırakırdı. Siz ve sizin akranlarınız mezun olup hakimlik sınavlarına girmeye başladığında gerçekten ciddi manada bir başarı potansiyeli yakalayacağını tüm samimiyetimle inanıyorum. Nihayetinde sizden öncekiler şu anki Gazi hukuk öğrencileri kadar yüksek puanla oraya girmediler. Bunu göz ardı etmemeniz ümidiyle...

Nerede
    A
    İletiler
    65
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

evet orayı kaçırmışım.ben de her şeyin öğrencide bittiğine inanıyorum ama olumsuz şeyler söyleyince kendi fikirlerimi açıklamak istedim.aslında korkum hep vakıf üniversitelerinin sağladığı avantajlardan ötürü bizim istediğimiz yerlere ulaşmakta yaşayacağımız zorluk oldu her zaman.umarım devler üniversitesinde aldığımız eğitim bizleri amacımıza ulaştırır.
    teşekkür ederim.
    iyi günler

İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

İstanbul ve Ankara Üniversitesi en iyileridir çünkü tarih yatar.Buna rağmen anket fazlasıyla saçma olmuş.Böyle bir ankette Bilgi,Bahçeşehir,Bilkent,Koç ve Galatasaray üniversitelerinin olmaması komik.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    16
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

baktım cevaplara..net bir sey kimse yazmamış

+ Konuyu Yanıtla
20 / 21 Sayfa İlkİlk ... 101112131415161718192021 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hukuk fakülteleri hakimlik savcılık başarıları

hakimlik savcılık sınavı üniversite başarıları

hakimlik savcılık sınavında başarılı üniversiteler

en iyi 20 hukuk fakültesi

hakim savcılık sınavında en başarılı üniversiteler

hakimlik savcılık sınavı kazanma oranları

üniversitelerin hakim savcı kazandırma oranı 2009

hakimlik sınavında en başarılı üniversiteler

türkiyenin en iyi hukuk fakülteleri

hakimlik savcılık sınavı üniversite başarıları 2011

hakimlik sınavında başarılı üniversiteler

hakimlik savcılık sınavı en başarılı üniversiteler

hakimlik savcılık sınavı okul başarıları

http:www.hukuki.netshowthread.php938-Turkiye-nin-En-iyi-Egitim-Veren-Hukuk-Fakultesipage19

türkiyenin en iyi 20 hukuk fakültesi

hakimlik savcılık sınavı üniversite başarıları 2014

2012 hakimlik savcılık sınavı kazanma oranları

hakim savcılık ta üniversite basarisi

turkiyenin en iyi hukukculari

en iyi hukuk fakülteleri

hakimlik savcılık sınavı en basarılı fakulte

hakimlik sınavı üniversite başarı oranları

hakim savcı hangi üniversite

erciyes hukuk hakimlik savcilik basarisi

hakimlik savcilik sinavlarinda en basarili universiteler

Forum