Anket Sonuçlarını Göster: Türkiyenin en iyi eğitim veren hukuk fakültesi

Oylayanlar
4270. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • İstanbul Ü. Hukuk Fak.

1.073 25,13%
  • Ankara Ü. Hukuk Fak.

1.299 30,42%
  • Gazi Ü. Hukuk Fak.

240 5,62%
  • Marmara Ü. Hukuk Fak.

460 10,77%
  • Başkent Ü. Hukuk Fak.

103 2,41%
  • Dokuz Eylül Hukuk Fak.

648 15,18%
  • Anadolu Ü. Hukuk fak.

111 2,60%
  • Selçuk Ünv. Hukuk Fak.

336 7,87%
+ Konuyu Yanıtla
15 / 21 Sayfa İlkİlk ... 56789101112131415161718192021 SonSon
141 den 150´e kadar toplam 204 ileti bulundu.

Konu: Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi

Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    Konya
    İletiler
    1.366
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi

İlgili konu burada tartışılmış;
    https://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=938

Listeye 2 Hukuk Fakültesi daha eklenebilirdi ama ekleme sınırı 10 olduğundan dolayı tüm Hukuk Fakültelerini eklemenin mümkünatı yok.

Hukuki NET Güncel Haber

Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi konulu yargıtay kararı ara
    Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    19
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

gazi üniversitesi mezunuyum eğitim konusunda diğer fakülteler hakkında bilgim sadece kulaktan dolma dokuz eylülün pratiğe ağırlık verdiğini duymuştum açıkçası öyle bir fakültede okumak isterdim ama maalesef bize isteğe göre değil puana göre tercih yapmak öğretildi devlet üniversiteleri arasında gazi 3. sırada öğrenci almasına rağmen adı hiç anılmaz çünkü sadece 17 yıllık bir fakülte ankara niye hep önde eski diye ama bence eskisi kadar iyi değil benim çoğu arkadaşım geçmiş yıl sorularıyla geçiyor dersleri kendilerini yenilemiyorlar

Nerede
    ANKARA-Adana
    İletiler
    394
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı A.C.H. rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sayın Veysel DEMİR öncelikle paylaştığınız bilgiler için şahsım adına teşekkür ederim; herkesin çok sık belirttiği bir konunun üzerine siz de değinip Ankara Hukuk'un akademi anlamında daha başarılı olduğunu belirtmişiniz.

Ben hakim olmayı çok istiyor ve hatta Ağır Ceza Hakimi olmak istiyorum; şu an 11. sınıftada olmama rağmen aldığım puan Ankara Hukuk Fakültesi'ne yerleşmek için yeterli; fakat nedendir bilmediğim bir şekilde uzun yıllardır Marmara Üniversitesi istiyorum bu konu ile ilgili bana ne söylemek istersiniz?

Yani bana bu konuda yol göstercek herkese, siz de dahil şimdiden teşekkür ederim...

Öncelikle kendinize şimdiden belirlediğiniz bu hedef için sizi kutlarım.Umarım istediğiniz gibi olur.Şüphesiz Marmara Hukuk da çok iyi.Ancak Ankara Hukuk'un bir misyonu bir tarihi bir markası var.1925 yılından bari eğitim öğretim yapıyor.Bu yüzden de diğer fakültelerin akademik kadrolarının hepsine desteği veren şüphesiz Ankara Hukuktur.

Bizim derslerimiz daha çok soyut bilgi üzerine.Yani bilgiyi sorgulama yeteneğinizin iyi olması gerekir.Pratiğe de süphesiz önem veriliyor.Ayrıca hakimlik savcılık sınavlarında başarısı ortada.Eğitim kadrosunun kalitesi ortada.Diğer pek çok fakülte Ankara Hukuk'un eğitim kadrosunu ve sistemini örnek alıyor.Bu onların iyi olmadığı anlamına gelmez elbette ki.Ancak bizlere henüz derslerin ilk gününde derse giren hocaların söylediği bir söz vardı:"Türkiye'nin en iyi hukuk fakültesine hoşgeldiniz."

Karar vermeden önce üniversiteleri gezmenizi, oraların öğrencileri ile konuşamanızı tavsiye ederim.Şüphesiz faydası olacaktır.Önünüzde daha çok zaman var.Öncelikle iyi bir puan alınız.Sonrası zaten zaman içersinde şekillenecektir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı diq4gen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bence hukuk fakülteleri bulunduğu her okulda kalburüstüdür ve eğer öğrenci hocalarından ve kaynaklarından iyi yararlanmayı biliyorsa hangi okuldan mezun olursa olsun hemen hemen aynı kalitededir.

Ben Marmara'lı olarak kesinlikle Marmara Türkiye'nin en iyisidir falan gibi bir iddiada bulunmuyorum Türkiye'nin en iyisini gördüğüm kadarıyla Şelçuk'ta olan Selçuk'u, İstanbul'da olan İstanbul'u vs. objektif olarak(!) belirlemişler.Tabi herkesin kendi düşüncesidir bunlar, kimseye "nasıl orasını birinci görürsün" gibi sözler söylemek bize yakışmaz.Buraya giren herkes objektif davrandığına objektif olarak bakarak inanıyorsa sorun yok) Ben okulumun eğitiminden gayet memnun olduğumu söylemek istiyorum.Bu okulda gördüğüm kadarıyla cidden iyi eğitim veriliyor.Hakimlik sınavında da Ankara'nın ardından 2. imiş heralde.Bu konuda bilgim kulaktan dolmadır, doğrusunu bilen varsa söylesin lütfen.Ayrıca bu okuldan çok başarılı avukatlar çıktığını da biliyorum.Sanırım hepiniz kendi okulunuz için bunu belirtirsinizAncak çok zorladıklarını da söylemem lazım, genelde avukatlardan ve öğrencilerden (İstanbul-Marmara) duyduğum kadarıyla da İstanbul Üniversitesi'nin eskisi gibi olmadığı, Marmara'nın onu geçtiğidir.Bunlar da sadece duyum.Ancak ben Öss'de Ankara İstanbul Marmara tercihi yapmıştım, bunu da belirteyim, sonra ego tatmini için söyledi falan demesinler.Gördüğüm kadarıyla bayağı sıcak bir forum burası Sonuç olarak İstanbul'u 0.698 puanla kaçırdım ve Marmara'dayım.Gayet rahat ve memnunum, Haydarpaşa'da olması da büyük bir artısıdır Marmara'nın.Şu ana kadar sanki İstanbul'da değilim, hiç bir olayla (kapkaç, sağ-sol vs.) karşılaşmadım.Gayet nezih bir ortam burası.Öss ye gireceklerin yazmasını tavsiye ederim.Kadıköy'ün dibinde olduğu da FB'lilere duyurulur:pp Teşekkürler
    Ben de şunu anlamıyorum.Marmara üniversitesi öğrencileri sürekli istanbul üniversitesinden iyi olduğunu söyler durur.Ben hiç bir istanbul üniversitesi öğrencisi görmedim ki kendini marmarayla karşılaştırsın.İstanbul Hukuk kendine rakip olarak sadece Ankara Hukuk'u görür.Keza Ankara da öle.Marmaranın öğrencileri de hep bir eziklik duygusuyla İstanbul Hukuk'un hocaları gitti eski kalitesi kalmadı biz çok iyiyiz modunda gezerler.

Dip not : Bütün hocaları gitti dediğiniz İstanbul Hukuk'ta hala 30 Profesör var.Acaba istanbuldan iyi olan marmarada kaç profesör var? bildiğim kadarıyla 20 prof. Giden hocalarımızın da çoğunluğu yaş sebebiyle emekli olmaktadır.65inden sonra o hocaların da ne kadar verimli olacağı ayrı bir tartışma konusudur bence.Şuan özel üniversitelerin profesör kadrolarındaki hocaların yaş ortalaması 70tir.O yaştan sonra ne kadar faydalı olabilir bilmiyorum.
    Ayrıca tabii ki hoca değişimleri olacak ve taze kan hocalar gelecek ki fakülte gelişerek devam etsin.Birkaç yıl sonra özel okullardaki hocalar ölünce ne yapacak o fakülteler merak ediyorum.

İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi

Bence Galatasaray Üniversitesi Türkiye`de en iyi egitim veren Hukuk Fakültesine sahip.
    Basta yabanci dil egitimi olmak üzere kaliteli ögretim görevlisi kadrosu ile ögrencilere büyük bir avantaj sagliyor.

İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Öncelikle Veysel DEMİR'e yorumumla ilgilendiği ve verdiği bilgiler için teşekkür ederim...

Sanırım benim Ankara-Marmara arasında gidip gelme hallerim bir yıl daha devam edecek...Yani aslında çok büyük bir ihtimal Marmara olsa da Ankara'nın çekici gelen tek noktası hakim ve savcılık sınavlarındaki somut ve üstün başarısı...

Umarım bu iki fakülteye de rahatlıkla yerleşecek puanı 2010 yılındaki ÖSS sınavında da alır ve sonra hukiki.net'teki değerli büyüklerime, arkadaşlarıma, kardeşlerime ve inşallah ileride meslektaş olacağım hukukçulara hepinizin huzurunda bir kez daha danışırım...

İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı yargiman rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Bence Galatasaray Üniversitesi Türkiye`de en iyi egitim veren Hukuk Fakültesine sahip.
    Basta yabanci dil egitimi olmak üzere kaliteli ögretim görevlisi kadrosu ile ögrencilere büyük bir avantaj sagliyor.

Galatasaray Hukuk Fakültesi'nin başarısı aşikar olmakla beraber Türkiye'deki en iyi Hukuk Fakültesi olduğu gerçeği puanından, imkanlarından ve yıllardır mezun ettiği öğrencilerden zaten anlaşılmaktadır; fakat benim kendi adıma belirtmemde sanırım fayda var ben üniversite olarak devlet üniversitesi ve eğitim dilinin Fransızca ya da Almanca olmadığı bir okulda eğitimime devam etmek istiyorum...

Devlet üniversitesi olup olmaması da ayrı bir konu zaten...
    Bence hakim ya da savcı olarak yıllarca devlete hizmet etmek isteyip kendini adalet yolu ile devlete adayacak birinin bence devletin üniversitesinden mezun olması önemli...(Bu düşünceler sadece benim fikirlerimdir bir kuruma ya da kişiye göndermek yapma amacı taşımadan kurduğum cümleler, ifade ettiğim düşüncelerimdir)

Sayglarımla...

Nerede
    manisa
    İletiler
    73
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı A.C.H. rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Galatasaray Hukuk Fakültesi'nin başarısı aşikar olmakla beraber Türkiye'deki en iyi Hukuk Fakültesi olduğu gerçeği puanından, imkanlarından ve yıllardır mezun ettiği öğrencilerden zaten anlaşılmaktadır; fakat benim kendi adıma belirtmemde sanırım fayda var ben üniversite olarak devlet üniversitesi ve eğitim dilinin Fransızca ya da Almanca olmadığı bir okulda eğitimime devam etmek istiyorum...

Devlet üniversitesi olup olmaması da ayrı bir konu zaten...
    Bence hakim ya da savcı olarak yıllarca devlete hizmet etmek isteyip kendini adalet yolu ile devlete adayacak birinin bence devletin üniversitesinden mezun olması önemli...(Bu düşünceler sadece benim fikirlerimdir bir kuruma ya da kişiye göndermek yapma amacı taşımadan kurduğum cümleler, ifade ettiğim düşüncelerimdir)

Sayglarımla...
    Galatasaray Üniversitesi bir devlet üniversitesi olup her yıl 25+1 öğrenci almakta olup 2 yıllık Fransızca hazırlığı vardır ve fakat öğrenci başarı gösterirse 2 yıllık hazırlığın tamamını okumak zorunda değilidir.Ayrıca Galatasaray Üniversitesi'nin öğrencileri genelde avukatlık ve akademisyenlik tercih etmektedirler.İlk planda yüksek lisans ve Fransa'da ki üniversitelerde de eğtim alabilmektedirler.(Denklik söz konusu)Ben hakimlik veya savcılık tercih edenle ne karşılaştım nede dudum ama olmak isteyenler çıkabilir belki olanlarda vardır.

İletiler
    25
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sayın Burak TEMUR özde söylemek istediklerimiz aynı şeyler bence...
    Yani Galatasaray Hukuk Fakültesi'ne gidip de sonunda hakim ya da savcı olma ihtimali yasal olarak mevcut; fakat hakim ya da savcı olmak isteyenlerin öncelikli adresi konumunda olan bir üniversite değil...Beni ilgilendiren kısmı da sanırım aslında sadece burası...

Bilgileriniz için teşekkür ederim...

Nerede
    istanbul
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Burak Temur rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Galatasaray Üniversitesi bir devlet üniversitesi olup her yıl 25+1 öğrenci almakta olup 2 yıllık Fransızca hazırlığı vardır ve fakat öğrenci başarı gösterirse 2 yıllık hazırlığın tamamını okumak zorunda değilidir.Ayrıca Galatasaray Üniversitesi'nin öğrencileri genelde avukatlık ve akademisyenlik tercih etmektedirler.İlk planda yüksek lisans ve Fransa'da ki üniversitelerde de eğtim alabilmektedirler.(Denklik söz konusu)Ben hakimlik veya savcılık tercih edenle ne karşılaştım nede dudum ama olmak isteyenler çıkabilir belki olanlarda vardır.
    Bir düzeltme yapayım Galatasaray üni. bu seneden itibaren ea ve söz puan türlerindeki bölümlerin hazırlık sınıfını da 1 seneye düşürdü.eskiden sadece müh. fak. 1 yıl haz. görüyordu.

+ Konuyu Yanıtla
15 / 21 Sayfa İlkİlk ... 56789101112131415161718192021 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hukuk fakülteleri hakimlik savcılık başarıları

hakimlik savcılık sınavı üniversite başarıları

hakimlik savcılık sınavında başarılı üniversiteler

en iyi 20 hukuk fakültesi

hakim savcılık sınavında en başarılı üniversiteler

hakimlik savcılık sınavı kazanma oranları

üniversitelerin hakim savcı kazandırma oranı 2009

hakimlik sınavında en başarılı üniversiteler

türkiyenin en iyi hukuk fakülteleri

hakimlik savcılık sınavı üniversite başarıları 2011

hakimlik sınavında başarılı üniversiteler

hakimlik savcılık sınavı en başarılı üniversiteler

hakimlik savcılık sınavı okul başarıları

http:www.hukuki.netshowthread.php938-Turkiye-nin-En-iyi-Egitim-Veren-Hukuk-Fakultesipage19

türkiyenin en iyi 20 hukuk fakültesi

hakimlik savcılık sınavı üniversite başarıları 2014

2012 hakimlik savcılık sınavı kazanma oranları

hakim savcılık ta üniversite basarisi

turkiyenin en iyi hukukculari

en iyi hukuk fakülteleri

hakimlik savcılık sınavı en basarılı fakulte

hakimlik sınavı üniversite başarı oranları

hakim savcı hangi üniversite

erciyes hukuk hakimlik savcilik basarisi

hakimlik savcilik sinavlarinda en basarili universiteler

Forum