Anket Sonuçlarını Göster: Türkiyenin en iyi eğitim veren hukuk fakültesi

Oylayanlar
4270. Bu ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor.
  • İstanbul Ü. Hukuk Fak.

1.073 25,13%
  • Ankara Ü. Hukuk Fak.

1.299 30,42%
  • Gazi Ü. Hukuk Fak.

240 5,62%
  • Marmara Ü. Hukuk Fak.

460 10,77%
  • Başkent Ü. Hukuk Fak.

103 2,41%
  • Dokuz Eylül Hukuk Fak.

648 15,18%
  • Anadolu Ü. Hukuk fak.

111 2,60%
  • Selçuk Ünv. Hukuk Fak.

336 7,87%
+ Konuyu Yanıtla
13 / 21 Sayfa İlkİlk ... 3456789101112131415161718192021 SonSon
121 den 130´e kadar toplam 204 ileti bulundu.

Konu: Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi

Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul Beyazıt
    İletiler
    165
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Re: Türkiyenin en iyi eğitim veren hukuk fakültesi

Alıntı microcosmos rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    salt meslek sınavlarının sonuçlarına bakarsak ankara nın pek rakibi yok.yalnızca hakimlik sınavları değil,kamudaki tüm sınavlarda başarılıdır ankara hukuklular,kaymakamlık sınavı örneğin,mülkiye den sonra en fazla kaymakam mezun eden fakülte ankara hukuk,bırakın diğer hukuk fakültelerini kamu yönetimi bölümlerinden bile üstün.spk,rekabet kurumu gibi zor sınavlarda da başarılılar.dış işlerinin sınavında da ankara hukuk mülkiye den sonra gelir.
    bunun nedeni ankara nın,iktisat,maliye,vergi gibi derslere de çok önem vermesi,ciddi ciddi isktisat okuturlardı bize.
    ankara mezunları bilir,mualla hoca(sıfırcı mualla:-))) vardı ,türkiye de en zor maliye yi onun verdiği söylenirdi,maliye den ,vergiden okul uzatan çoktu.

fakültenin çok önemi yoktur,kişide biter anlayışına katılamıyorum,fakülte çok önemlidir.ayrıca kimse özellerin daha iyi olduğunu iddia etmesin,iktisat ya da kamu yönetini,ya da mühendislik fakültesi değil bu.iyi bir labaratuvar,bilgisayar destekli eğitim filan yetmez.hukuk ve tıp eğitimi dünyanın her yerinde diğer fakültelerden farklıdır ve gittikçe farklılaşmaktadır.kampüs olanakları,hoca kadrosundan daha önemli olan gelenektir bu ikisinde.
    bir hukuk fakültesinin öyle bir kaç yılda başa oynaması türkiye ye has bir durumdur.
    şimdi ankara hukuk un yüzbinlerce kitaptan oluşan bir kütüphanesi var,dergi koleksiyonu dünyanın sayılı koleksiyonlarından.kürsüler oturmuş,dersi asistan bile anlatsa çok önemli değil,kürsünün bir birikimi var çünkü.80 yıllık bir birikim ve gelenek bu.felsefe,sosyoloji kürsüsüne hoca ve asistan kadrosu veriyorlar,bu dersler de çok öenmlidir orada.

şimdi yanlış bir anlayış var,falanca üniversitede derslikler 30 kişilik,bilgisayar labaratuvarı var,eski fakülteler binlerce kişilik dersliklerde ders görüyor,dolayısıyla bu yanlış diye.
    bu anlayış bilgisizlikten,cahillikten başka bir şey değil.
    istanbul ve ankara hukuk alman ekolünden gelir ve bu ekole göre''öğrenci yetişkin biliçli biridir,derse girip girmemesi kendi bileceği iştir,hukuk derste öğrenilecek bir şey de değildir,hoca öğrenciye gerekli meteryali hazırlamalıdır,çok iyi ders anlatması gerekmez''.özetle alırsın kitabı,gidersin kütüphaneye,okursun,okkursun,okursun.....

bazı üniversiteler reklamlarında,mahkeme salonları oluşturmuşlar sanal duruşmalar filan yapıyorlar.bana komik geliyor bu.orada ne duruşuyorlar ki?hakim rolünü üstlenen avukat rolündekilerin sözlerini özetliyor mu?avukat bey,sizden başka 200 dosyam var,anlayış rica ediyorum diyor mu?ya da icra uygulaması yapılıyor mu,dosya götürünce kalem personeli suratını ekşitiyor mu?ben şov olarak görüyorum bunu.

en iyi hukuk fakülteleri ankara ve istanbul dur,onları dokuz eylül izler.bu daha uzun süre değişmez,biz değiştiğini sanırız belki ama 3 yıllık fakülteyi 80 yıllık fakülteyle kıyaslamak eşyanın tabiatına aykırıdır.

sabancı üniversitesi ilk kurulduğunda bazı köşe yazarları''burası mülkiyeyi bile sollar,bu ne güzel kampüs,bu ne mükemmel olanaklar'' gibi laflar etmişlerdi.onlara yanıtı okkalı bir tokat gibi mülkiyeliler birliği verdi.şöyle diyordu mülkiyeliler birliğinin yazılı açıklaması''sabancı üniversitesinin kubbelerinin yüksekliğini,havuzlarının derinliğini ölçmeye yarayan metreler,bizim azim ve kararlılığımızı ve bizdeki yurt ve insan sevgisini ölçmeye yetmez''.

Ekleyecek tek birşey bulamadım.Gerçekten bu tespit için teşekkür ediyorum.

Hukuki NET Güncel Haber

Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi konulu yargıtay kararı ara
    Türkiye'nin En İyi Eğitim Veren Hukuk Fakültesi konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    İstanbul Beyazıt
    İletiler
    165
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Emrah Yavuzcan rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İngilizce hukuk eğitimi verince bir üniversite iyi mi oluyor?

Eğitimde kullanılan dilin ana dilimiz olmaması maalesef ki sömürgeleştirme politikalarının bir sonucudur. Unutmayalım ki Kırım savaşından dönen bir kaç misyonerin Bebek'te bir apartman dairesinde kurulan Robert Koleji, daha sonra isim babası olan kişi tarafından bağışta bulunmasıyla bir yer edinmiş ve dahilindeki yüksekokulu bugünkü Boğaziçi Üniversitesi olarak yer bulmuştur.

Öğretilen ingilizce bilgilerin Türkiye'de uygulaması sizce kolay olacak mıdır?

Yabancı dil bilmek kola takılan altın bir bileziktir.O bilezikleri çoğaltmak çalışmaktır,üretmektir.Kendi dilimize sahip çıkmamız ise bir karakterdir,erdemdir hatta daha da ileri gidiyorum benliktir,namustur.

Nerede
    İstanbul Beyazıt
    İletiler
    165
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı denizhan_aga rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    öncelikle yorum için değerli arkadaşıma tşk ederim

artık dünya globalleşiyor(amerikanın çatısı altında) buna kimse mani olamaz eğer siz ekonomik manada ABD ye muhtaçsanız, o ulus sizin eğitiminize de karışır, mahkemenize de (bunda bizim payımız var mı hayır... yöneticiler utansın)

K.S. Süleyman

Globalleşen dünyada elbetteki İngilizce eğitim çok önemli, hele hele ülkemizde hukuk eğitimi hiç bir yerde ingilizce verilmiyorken

koç üniversitesi aşırı derecede KAPİTALİSTleşen ve globalleşen dünyayı önceden gördü ve buna göre de önlemlerini aldı... yarın da devlet ünileri önlemini alacak, çok yakın zamanda devlet ünilerinde Türkçe seçmeli ders olacak ana dil İNGİLİZCE olacak(bu kehenet değil gerçek)

ki globalleşmenin temeli de ortak dildir eğer ortak anlaşma(dil) olmazsa nasıl tek kutuplu dünyadan bahsedebilirsiniz???

bu globalleşen dünyada Koç üniversitesi öğrencilerine İngilizce eğitim vererek bu boşluğu dolduruyor kaldıki yakında Türk hukukçusu deyimi de ortadan kalkacak (bunu üzülerek söylüyorum)... yerine global hukukçu deyimi gelecek

konu ile alakası yok ama;

(günümüzde)siz hukuk kurallarınızı batılı ülkelerden alıyorsanız (fransa hukuk...vs)
    nasıl türk hukukçusu kavramından bahsedebilirsiniz?????????

NOT: Cumhuriyet dönemini işe katmayın çünki o dönemde elle tutulur hukukçu yoktu o nedenle hukuk kuralları(mesele medeni kanun isviçreden alındı...vs) batılı ülkelerden alındı, hem o dönem memleket için buhran dolu günlerdi

biraz içinizi kararttım ama, bunlara alışıcaz ''ya bu deveyi güdersin ya da bu diyardan gidersin'' misali

saygılar sunarım

Uyarlama diye birşeyden haberiniz var mı?

Nerede
    İstanbul Beyazıt
    İletiler
    165
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Oğuz Özgüldür rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Değerli arkadaşım hayatında hiç Newsweek ya da Time okudun mu? Madem ingilizceyi çok önemli buluyorsun oku bunları, istersen adresini verirsin ben sana iki senelik arşivimi de gönderirim. Sana tavsiyem kulaktan dolma bilgilerle bu şekilde konuşmaman olur doğrusu. Birkaç yanlışını düzeltelim:

1) Amerikan ekonomisine muhtaçlıktan bahsedip, küreselleşmeyi Amerika temeli üstünde göstermişsin. Bilgin olsun; ABD bugün cari açıkta dünya ikincisi ve aynı zamanda International Monetary Found'a da en çok borcu olan üçüncü ülkedir. Girdi-çıktı dengesinin iktisadi hesaplarını bilmeden böyle bir nevi kulak siyasetiyle yanlış bilgilere yol açmayalım.

2) Senin "karışır" dediğin şeye biz "siyasi konjonktür" diyoruz. Ayrıca gözünden kaçan bir nokta olmuş, bu ingilizce eğitim sistemi ABD'nin dayattığı bir uygulama değildir. Kişilerin veya kurumların kendi görüş ve temayülleri doğrultusunda kendi hür iradeleriyle oluşturdukları şeylerdir. Evet, siyasi konjonktür gereği kim güçlüyse onun her şeyi haklı gösterilir ama devletlerin kendi varlığını koruma hakkı anayasalarda da ortaya konmuştur. "Geçin bu ayakları, normal hayat farklı" diyorsan hiç boşuna hukuk yazma bence.

3) Hızla globalleşen ve KAPİTALİSTleşen dünya demişsiniz; önce kavramları bilelim. Bugün günümüzde yayılan akım sizin bahsettiğiniz aşırı kapitalizm değil, liberal kapitalizmdir. Vahşi kapitalizmin ne olduğunu öğrenmeniz açısından arama motorlarından "Adam SMITH" diye aratıp çıkan bilgileri okumanızı tavsiye ederim. Globalleşme dediğiniz akımsa tek bir dille alakası bulunmayan bir temeldir. Globalleşme ekonomik bir yayılımın kökenden gelişmesidir. Dünya siyasetini yöneten en önemli unsur elbette paradır. Çıkarlar nereye gidecekse elinin altında parayı taşımalıdır. Ancak siyasi yapıların özgürlüğünü elinden almak ne liberal kapitalizmin özgürlükçü yapısıyla uyuşur ne de globalleşmenin temel amacıyla. Bu kavramlar derin ifadelerdir. Halk arasındaki çok yanlış ve gelişigüzel kullanımlarla korkunç sonuçlar doğurabilmektedir.

4) Şu Türkçe seçmeli ders olacak sözünüz var ya, sadece şu kadarını söyleyeyim halk aptal değildir. Gözünün önüne sokulan bazı şeylerin siyasi mantığı olduğunu anlamasa bile kabullenebilir, ama bir milletin diliyle oynamak öyle pek kolay bir iş değildir. Önümüzdeki 50 yıl sonra görürsünüz bakalım, anlamıyorsunuz dersiniz muhtemelen içinizden ama fırsat olur da 50 yıl daha görüşürsek o zaman ben size hatırlatırım bu söylediklerinizi. Bütün ülkelerin ingilizce kullanması tamamiyle bir saçmalıktır. Anlamını biliyor musunuz bilemiyorum ama bazı SUI-GENERIS(uluslarüstü) örgütlenmelerde ortak hedef ve kararların tayini ve tesbiti için elbette müşterek bir dil kullanılacaktır. Ancak bütün devletlerin günlük hayatta bile kendi benliklerini reddetmesi demek, bütün devletlerin yıkılması demektir Bu dediğiniz de ancak filmlerde olur.

5) Alınan hiçbir yasa direk tercüme yoluyla aynen uygulanmamaktadır. Kendi siyasi, sosyal ve kültürel yapımıza göre yeniden şekillendirilmektedir. Hadi bu açıklamayı da geçtim eğer sizin dediğiniz doğruysa, dünyada Avrupa hukukçusu diye birşey de yok. Şuanki hukuk büyük ölçüde Roma Hukuku üstüne temellenmiş ve düşünce disiplinini Roma kökeninden getirmiştir. Öyleyse hukukçu diye bir şey yoktur. Ha sizin düz mantığınız aklıma şunu da getirdi; bugün savaş tekniği ve komutan diye bir şey de yoktur. Zira silah-etken ve araçların stratejik önem taşıdığı savaş tekniğinin mucidi Aryanlardır ve Aryan baskınlarından kaçan bütün ırklar bu tekniği öğrenmiş ve uygulamıştır. Lojistik açısından ve strateji açısından halen günümüzde silah-etkin savaşlar yaşanmaktadır. Aryan akıncıları da kalmadığına göre asker yok, strateji yok.

6) Hayatınızda hiç adliyeye gittiniz mi? Orda 25 yaşından 45 yaşına bir çok hakim görürsünüz giderseniz. Yani ortalama 2 kuşak aktif şekilde çalışmaktadır. Ve bu hakimlerin ekseriyet mesleki ingilizceyi bilmezler, hayatlarında da hiç kullanmazlar. Şu anda da halen hukuk sistemimiz ana dilimizde görüldüğüne göre sizin çalışacağınız hakimlerle birlikte takriben 4-5 nesil daha Türkçe konuşulan davalarda görev alacaktır. Sorması ayıp, ne kadar yaşamayı düşünüyorsunuz? Bugün bütün dersleri ingilizce görseniz bile davaya girip bunu Türk yargısında kullanmanız en az 100 seneyi bulacaktır. Zira mübaşirin bile ingilizce bilmesi gereklidir. Siz gidip bir bağırın bakalım hakime "Objection your honor!" diye, sonra hepberaber izleyelim neler oluyormuş. Mantıksızlığın ötesinde burada bir de tutarsızlık mevcuttur kanaatimce.

Son olarak niye Newsweek, Time okuyun dediğimi de açıklayayım. Bütün dünya Amerika temelinde birleşecek diye genel bir teamül oluşuyor bizim kuşakta; bu oldukça tehlikelidir. Türk yayın organlarında, dış ülkelerdeki olayların yeterince iyi ve objektif yayınlanmadığı kanaatindeyim. Sadece Time'ı takip etseniz bile dünyanın içinde bulunduğu karışıklıkları, Amerikan sağ kanadının yaşadığı bunalımları, bırakın bütün dünyanın birleşmesini AB içindeki çatışmaları çok daha iyi görme şansınız olur. Bakış açınız değişir. Benden size tavsiye, gidin abone olun. Öğrenci kimliğinizle giderseniz Newsweek haftada 1.5YTL'ye denk geliyor. Okuyun, görün dünya nasılmış. Bazı yanlış bilgiler çok etkisiz gibi gözükse de oldukça tehlikelidir. Hukukçu araştırır, ben size de araştırmanızı tavsiye ederim.

Saygılar...
    Uyarlama derken bundan bahsediyordum.Medeniyet neredeyse alırız ama kendimize göre uyarlarız.Her kültür farklıdır başka kültürü olduğu gibi kabul etmez.Kanunları da buna benzetebiliriz.Alırız ama bizim diyebileceğimiz şekilde.Benimseyip hayatımıza uygulayabileceğimiz şekilde.Öss hazırlık kitaplarında bile İsviçre Medeni Kanunu'nun esas alınıp UYARLANARAK benimsendiği yazar.

Nerede
    İstanbul Beyazıt
    İletiler
    165
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı diq4gen rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    İngilizceyi öğren, Fransızcayı öğren, öğrenebildiğin kadar dil öğren, ama eğitimini Türkçe yap! Amerikan gerçeklerini öğren, boyun eğme! Boyun eğmemen gerektiğini zaten gerçeklerini öğrenince anlayacaksın! ATATÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ ÖĞREN! ÖĞREN Kİ NE YAPMAN GEREKTİĞİNİ BİLESİN! SAĞA SOLA YAZMAKLA OLMUYOR O İŞ! [Sözüm bunları yapmadan atıp tutanlaradır.Böyle insanalar yüzünden bu durumdayız!]

Umarım çok mutlu bir yıl geçirirsiniz.

Katılıyorum!
    Bu arada şu gerçeği göz ardı ediyorlar.Sen yabancıdil öğrenirken bile anadiline muhtaçsın.
    misal:
    foreign ne demek yabancı demek. Yabancı derken hangi dili kullandın?Anadilini.Nokta.

Nerede
    İstanbul Beyazıt
    İletiler
    165
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı denizhan_aga rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    işin içine duygularımızı katarsak vaziyetimizin sonucu çıkmaz sokak olur, Atatürk milliyetçiliinden bahsetmişin eğer biz Atamızın devrimlerini layıkiyle koruyup ona göre çağdaşlaşma arzumuzu gerçekleştirseydik
    bu vaziyetlere gelmezdik (akpartisi) o parti başa gelmezdi hala bu devirde şeriat gelecekti gelmeyecekti tartışmaları yaşanıyorsa nedeni Atamızı unutmamızdandır(chp nin Atamızın çizgisinden kopmasıdır)

avrupanın ne derdi var gündemde insanları refaha kavuşturma başka başka derdi yok ya bizim sayalım şöle bi: Türban, şeriat, insan hakları, işkence vb., düşünce özgrl., anti demokratik kadrolaşma, töre cinayetleri.....bööööle gider bu peki refah düzeyini iyileştirme kaçıncı sırada yok sıraya koyamadım çünkü bizler nelerle uğraşıyoruz farkındaysanız

yani lafın özü Atamızı unuttuk günümüzde konya milli eğitim müdürü kalkıp''Atatürk beni kurtarmadı'' diyebiliyorsa ve bu adamı akp denen amerikancı felsefe oturtturdu ise arkadaş ben umutsuzluğa düşerim

devletin başkanı kalkıp ULEMAYA soralım diyorsa ve hiç bir kimsenin (hele hele hukukçuların) sesi çıkmıyorsa ben umutsuzluğa düşerim arkadaş

yukarı bölümde çoğu şeyi açıkladım zaten fazla uzatmıyayım

sayın Emrah Yavuzcan tavsiyenizden dolayı sizlere tşk ederim
    Lütfen kendinizi bu umutsuzluktan kurtarın.Herkes umudunu sizin gibi kaybetse o zaman bittik işte.
    Umutsuz olmanıza hak veriyorum zira ben de o umutsuzluğun eşiğinden döndüm.Ama sahip çıkmamız gereken şeylere umutsuz olarak sahip çıkamayız.

Nerede
    İstanbul Beyazıt
    İletiler
    165
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı Oğuz Özgüldür rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Sevgili denizhan_aga;

Bazı arkadaşlarımız kitap tavsiyelerinde bulunmuş size. Kanaatimce bu ülkede 2 şeyi çok güzel sömürürler. Biri dindir, diğeri Atatürk. Yine kendi kanaatim açısından sömürülmemenin tek yolu bilmektir. Okumanız için size birkaç kitap önereceğim, okuduysanız da tekrar okumanızı. O zaman sanırım neye sahip çıkmamız gerektiğini, sahip çıkmamız için bize emanet bu ülkenin menşeini daha iyi anlayacaksınız..

1) Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk
    2) Tek Adam - Şevket Süreya Aydemir
    3) Komünist Manifesto - Karl Marx, Frederich Engels veya Das Capital - Karl Marx
    4) Kavgam - Adolph Hitler
    5) Kara Gömleklilerin İhtilali - Benito Mussolini
    6) Hükümdar - Niccolo Machiavelli
    7) Devlet - Platon (Aristokles ya da Türkiye'deki daha yaygın adıyla Eflatun)
    8) Dünya Tarihi - William H. McNeil
    9) Kur'an-ı Kerim ve Türkçe Meali (Benim tavsiyem Atatürk döneminde özel kurulla hazırlatılan Elmalılı Hamdi Yazır'ın tefsiri olur.)
    10) İncil (Tavsiyem Matta veya Luca olur)
    11) Tevrat

Biliyorum sizin gibi ÖSS'ye hazırlanan biri için oldukça ağır bir yük olacaktır ve uzun zaman alacak bir uğraş olacaktır. Ancak şunu unutmayın bu ülkede hukukçuysanız öyle ya da böyle devleti ve tarihi iyi bilmeniz gereklidir. Bu kitapları okumak vizyonunuzu genişletecek, geçmişi bilmeniz hem bugün hem de geleceğiniz açısından oldukça güçlü etkiler yaratacaktır. Özellikle ağır sol-sağ manifestolara dair kitapları tavsiye etmememin altında yatan amaç da karşılaştırma imkanı bulmanızdır. Bütün bunların yanında Jean-Jacqués Rousseau'dan da 3 kitap önereceğim : İnsanlar Arasındaki Eşitsizliğin Kökeni, Toplum Sözleşmesi veya Siyasi Hukukun Temelleri ve İtiraflar. Siyasetle ilgili bir insan olarak görünmenize istinaden önerdim bütün bu kitapları. Kendinize iyi bakın, zorlu mücadelenizde başarılar dilerim.

Saygılar...

Atatürk'ün dinsiz olduğu iddialarını çürüten kaynaklardan birinin de bahsedilen tefsir olduğunu hatırlatmak istedim.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    26
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı benkemal rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    slm arkadaslar.Ben öss ile ataturk hukukta1 sene okudum ıkıncı sene ıse anadolu hukuka ordan marmara ve oradanda ıstanbul hukuk ayatay geçiş yaptım.Adını saydığım fakultelerın hepsınde derse gırdım gordum kı hepsinde de iyi hukukcu olacak arkadaslarımız var ama bunun yanında aksı olanlarda var.Ama asıl olan ölçüt şu hangısınde iyi oranı daha fazla ben gören ve yasayan bırı olarak şunu açıkça söyleyebilirim ki en iyisi istanbul hukuk tam bir ekol ......
    herhalde bu kadar çok hukuk fakültesi görmüş birinin söylediği doğrudur.

İletiler
    10
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar gördüm ki bu anketi yayınlarken sadece devlet üniversitelerinin hukuk fakültelerinin ismini vermişsiniz ve ben yeditepe üniversitesi hukuk fakültesinde okuyan bir hukuk öğrencisi olarak buna üzüldüm.Bu konuda biraz daha dikkatli olursanız sevinirim...

İletiler
    11
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Yapmayın bu göreceli bir durum bütün fakültelerde birbirinden değerli hocalar var. Önemli olan orda okumaya hak kazanan öğrancilerin kaliteli olması bence. Katılmıyorum bu tip anketlere.

+ Konuyu Yanıtla
13 / 21 Sayfa İlkİlk ... 3456789101112131415161718192021 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

hukuk fakülteleri hakimlik savcılık başarıları

hakimlik savcılık sınavı üniversite başarıları

hakimlik savcılık sınavında başarılı üniversiteler

en iyi 20 hukuk fakültesi

hakim savcılık sınavında en başarılı üniversiteler

hakimlik savcılık sınavı kazanma oranları

üniversitelerin hakim savcı kazandırma oranı 2009

hakimlik sınavında en başarılı üniversiteler

türkiyenin en iyi hukuk fakülteleri

hakimlik savcılık sınavı üniversite başarıları 2011

hakimlik sınavında başarılı üniversiteler

hakimlik savcılık sınavı en başarılı üniversiteler

hakimlik savcılık sınavı okul başarıları

http:www.hukuki.netshowthread.php938-Turkiye-nin-En-iyi-Egitim-Veren-Hukuk-Fakultesipage19

türkiyenin en iyi 20 hukuk fakültesi

hakimlik savcılık sınavı üniversite başarıları 2014

2012 hakimlik savcılık sınavı kazanma oranları

hakim savcılık ta üniversite basarisi

turkiyenin en iyi hukukculari

en iyi hukuk fakülteleri

hakimlik savcılık sınavı en basarılı fakulte

hakimlik sınavı üniversite başarı oranları

hakim savcı hangi üniversite

erciyes hukuk hakimlik savcilik basarisi

hakimlik savcilik sinavlarinda en basarili universiteler

Forum