Kilitli Konu
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon
21 den 30´e kadar toplam 45 ileti bulundu.

Konu: Kredi kartı borcu ile ilgili

Kredi kartı borcu ile ilgili Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul, kadıköy, Turkey.
    İletiler
    248
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ekstre adresin orası ise ve tebligatları bu adresten alırsan gelirler tabii ikamet adresini değiştir. tebligatları da ailenden birileri almasın yeni adresine yönlendirsin zaten muhtara bırakmaya çalışrlar muhtarda senin yeni ikametgaına yönlendirir.

bu arada babam kiracı ise yeni bir eve çıkar sen kendini yeni evde değil kendi yaşadığın evde göstereceğin için de tebligatlar oraya gelir fakat ihtarnamede dahil ailenden birileri bu tebligatları almamlı ve konuttan arıldığını beyan etmeli yen i adresini oraya yönlendirmeli

Hukuki NET Güncel Haber

Kredi kartı borcu ile ilgili konulu yargıtay kararı ara
    Kredi kartı borcu ile ilgili konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

açıkcası avukatların bu acımasızca yazılarını okudukça borcum olmadıgına sevindim. Gerçekten çok üzücü cevaplar ve savunmalar... Avukatlık mesleğine bakış açımı değiştirdiniz.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

çıkcası avukatların bu acımasızca yazılarını okudukça borcum olmadıgına sevindim. Gerçekten çok üzücü cevaplar ve savunmalar... Avukatlık mesleğine bakış açımı değiştirdiniz.

Ekleyen: marjinal24*-*06/04/2006*:* 03:19:38
    bence iyi etmişsiniz bu önyargı ile zaten bir hukukçu olamazdınız

Nerede
    İletiler
    248
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sn eyilik ;

ben avukatım dediğim bir kelimeyi hatırlamıyorum. ama tecrübelerim şunu gösteriyor ki ;

bir avukat , banka avukatları için söylüyorum,

en fazla 2 yıl uğraşıyorlar. itirazın omadığını varsayarak söylüyorum
    2 yıldan sonra genellikle de aciz vesikası alıyorlar, vesakasını da 5 sene takib ediyor o da ederse ondan sonrası kesinlikle yok .

takdir edersiniz ve sizde çok iyi bilirsiniz ki aciz vesikası alınmasının da şartları mevcut, ve de kanuni yolları bir yana bırakın bu işin maddi yolu da mevcut 1.000 yt tutarındaki borç çıkmış 100.000 ytl ye 1000 ytl yi ödeme gücü olmayanın 100.000 ytl yi ödeme gücü olur mu sizce ve de kimse bu bedeli almak adına sürekli olarak harç ödemez

bu arada zaman aşımının 20 yıl olduğunu bende biliyorum

bir şey daha icra iflas kanunun tüm maddelerini en az avukatları kadar iyi biliyorum diğer formlarda da belirttiğim gibi ben 125 dosya tükettim

yasaların dışında gözle görülecek olaylar var

bir haczin maliyeti en az alacak 200 ytl yi bulmakta, alınamayacak ana paranın üstüne defalarca hacze gitmek sizce mantıklı mıdır ya da hangi alacaklı buna izin verir.

sadece avukat arkadaşım elinde ki o da bankanın avukatı 100.000 dosya var her ayda ortalama 1000 dosya geliyor bu dosyaların yılda %25 temizlkenirse iyi tahsilattan bahsediliyor geri kalan %75, %20 aciz vesikalık olsa acaba hangi arkadaşınız 25.000 dosyayı 20 yıl her yıl araştırabileceği her yeri araştırmak için masrafa girer çok merak ettim

yasalar ve gerçekler vardır. sayın eyilik

sizde diploma bende tecrübe ve gözlem var bir de bir şansım da hem alacaklı hem de borçlu olduğum noktaların olması. şirketlerde çalıştığım dönemler de alacaklı sıfatı ile daha öncede bir kaç kez başıma da geldi ev diye gittiğim adreste inek ahırından başka bir şey mevcut değildi.

bu neden beni bu kadar formlarında kötülüyorsunuz anlamadım dediğim ve yazduığım hiç bir şeyde haklılık payım yok mu

gerçeklerin bunlardan ibaret olduğunu sizlerde en azından ki benden daha iyi biliyorsunuz ama kabul etmek istemiyorsunuz anladığım kadarı ile

yine de ben sunu söylemek isterim ki;

insanların hayatlarına bile son verdirecek durumlara getiren kart meselesinde en azından tecrübelerimden kazandıklarımı insanlarla paylaşmaktan, hayatlarına kastedecek kadar kötü düşünceye sahip insanlara buna değmeyeceğini ölüm haricinde her sorunun giderilebileceğini hissetirmek

sn ;

eyilik buraya bu konuda yazan herkesin bu konudaki sorunlarını o kadar iyi biliyorum ki bunu sizlere anlatamam tekrar ediyorum 125 dosya kapattım ben.

anlayabiliyorumusunuz beni bilemem ama buraya yazan insanlar mutlaka anlıyordur. yaşadığım için ben de o insanların neler yaşadıklarını o kadar iyi biliyorum.

ve de bu günlerimde bana her destekte bulunan avukatım diyemeyeceğim abim diyiyorum artık kendisine, sonsuz minnattarım. bunuda söylemek isterim. hani ya bir formunuzda kendisini test ettiğimi düşündüğünüz abimi

Nerede
    Turkey.
    İletiler
    2
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

bence iyi etmişsiniz bu önyargı ile zaten bir hukukçu olamazdınız

Ekleyen: Av.Tayfun Eyilik - 06/04/2006 : 23:24:56

zaten avukat olmayı düşünmüyorum. 5 senedir tıp eğitimime devam ediyorum. Vatandaş olarak sizin yazılarınızdan çıkanları söyledim ama nedense hiç eleştiriye gelemiyorsunuz. Genel olarak sizle ayni görüşte olmayan herkeze laf yetiştirmeye çalışıyorsunuz. Heralde size hukuk fakültesinde bunu ögretiyolar. yanlışınızı kabul etmek size göre diil.

Nerede
    Salihli/Manisa
    İletiler
    7.141
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

Sayın marjinal24,

Tıp öğrencisi iseniz psikiyatri dersleri de alıyorsunuz, psikoloji konusunda da bilginiz vardır.

Madem öyle, buyrun yanlışımızı düzeltin, siz cevap verin sayın tornado'ya. Ne yapması gerektiğini siz anlatın. O zaman diyelim ki haklısınız biz burada yanlış yapmışız. Doğrusunu söylemektense sadece "yanlış" demek en kolay yoldur, siz de yapıcı olmayan bilakis yıkıcı eleştirilerinizle bu kolay yolu seçmişsiniz...

Nerede
    İletiler
    248
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

sn kuzulu,

beyanlarınızı ben de okumaktayım. yalnız anlayamadğım bir yönünüz var, zannederim olaylara tek gözünüzle bakıyorsunuz. Burada anlatılan her şey gerçek, gerçek olmayan bir yön yok.

ortada bir kanunun var iki tarafta bu kanuna bağlı. sınır bunla sınırlı. sizler kanun maddeleri ile sınırlısınız. ama bir de hayatın gerçekleri var.

ben her zaman zaferin davalıdan yana olduğunu düşünürüm. neden mi: bir hakkınız mevcut mahkeme kanalı ile aramaya kalktınız. kanuna göre hareket edersiniz karşı tarafın da avukatı varsa kanunun hükümlerine göre o da hareket edecektir. olayı bir santraç olarak görün
    iyi hamle kötü hamle oyunu sonunda iyi hamle yapanda kazanır.
    bu arada sorun halletmek yerine çözümsüzlüğe uğrar.

kredi kartları da böyledir. bir terslik nedeni ile ödenenmişti.r birikmiş traksitlendirmek istemiştir. ilk banka yetkilileri üzerine bir tomar faiz koyar taksit yapmaz protoıokol düzenlemez. ondan sonra hacze verir. karşı taraf kuzu kuzu beklerse evinden eşyaları gider. ama bir avukata veririse kapılarının önüne gelemez.

sizleri anlamamak mümkün değil, belki de haklısınız kanun var, ama kanunlarda açıklıklarda var. süreler uzun ve de sonunda çözümsüzlüğe uğrayacak kararlarda var.

bunları siz de biliyorsunuz.

buraya yazan insanlara tabiiki hikayesini tam bilmeden dosyasını görmeden net bir şey söylemeniz hata olur, her ne kadar formlarınızda açıklık beyan etmeye daha açık anlamı ile sorulara cevap mecburiyetiniz olmadığını da belirttiğiniz halde ve özellikle de bazı meslektailarınızın bir abvukat tutun söylemleri de bulunsa, öncelikle insanların bir avukat tutacak kadar gelirleri olsaydı, şu anda buraya derdini yazan olmazdı. bu formun konusu için bahsediyorum bu kadar borcu olan insan olmazdı. burada insanlar yaralı hallerine en ufak dahi olsa onlara hamle fırsatı yaratacak bir kelime bekliyorlar. yanılıyormuyum. tabiiki sizlerde haklısınız bu hamleleri yazarsak bizi bağlayan kanunlar nedeni ile zor duruma düşeriz hem de kazanç kapımızı daraltmış oluruz görüşü içersindesiniz. ama unutmayın ki sizlerde birer insansınız sizinde günü gelir mesleğiniz dışında insanlara ihtiyacınız olur. mesala bir doktor gibi bir elektrikçi gibi,

insanlara mesleğiniz katı ve agresif davranırken, o insandan bir tanesine bir gün ihtiyacınız olacağınıda düşünmelisiniz.

sizlerden ricam her ne kadar kendinizi korumak ve gelir idrakı içinde olsanız da bir karar bir söylev bir metin her ne şekilde olursa olsun
    verdiniz beyan nedeni ile sizlerden en ufak ışık görecek kişilerin
    bir gün yardımına ihtiyacınız olabileceğini sakın unutmayın.

herkes insan, insanlar hatalar yapabilirler. suç işleyebilirler ama hiç kimse durduk yere zor durumlara düşmek istemez. acı çekmek istemez. kalp kırmak istemez. borç yapmak istemez . hayatımda en acımasız olarak doktorları görmüştüm ailemde bir çok doktor olması bel kide buna etken olmuştur.. ama 125 tane dosya kapattığım zaman en acımasız mesleğin avukatlık olduğunu gördüm bir yanlış hamlenizde tabir yerindeyse hanceri tam 12 den kalbe saplayıverdiler. hatalı hamlelerinde ise bana sevgi ve şefkat dolu bir büyük gibi yaklaştılar. avukatlar için şöyle de söyleyebilirim ilk kazandığım bir üniversitenin hukuk birimi idi türlü nedenlerle bu bölümü bitirememiştim ama 2 sene sonra kısmetse tekrar üniversitiye girip tekrar hukukçu olamak tek bir nedeni de kanayan yaraları kapatmak.

herşeyden önce insanız sonrada mesleki kimliklerimizin birer üyesiyiz ama bir kalbimiz var en azından yapabileceklerimizle acıyan kalplere yardım etmek kimliklerimizle değil kalplerimizde taşıdığımız merhametle ilgili olmalı diyorum.

ne olur forma yazan meslektaşlarınız hakkında bir nevi savunma yaparken tek gözle değil bu konularıda düşünerek meslektaşlarınız hakkında yorum yaparsanız sevinirim. çünkü dikkat ediyorum formlarınızda genellikle yardımseversiniz. bırakın hakkında yazı ve ya eleştiride buluanan meslektaşınız kendini savunsun sornuçta bu bir site mahkeme kapısı ya da duruşma salonu değil

Nerede
    İletiler
    248
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

bu arada size bu satırları yazdımğım aralıklı zaman dilimi içersinde;
    kendine değer verdiğim avukat arkadşımı da aramıştım kendisini hastahanede yaralı olarak buldum:

nedeni de ev sahibi kiracı tahliye davası sonucu tahjliye kararının çıkması ve haicz ile tahliye neticesinde kiracının tahliye kararını aldıran avukat arkadışımı bir güzel kurşunlaması şu anda 2 kurşun yarası ile hastahanede yatmaktaymış inanın çok üzüldüm. mesleğinin dışında arkadaşımdı ama gördünüz ya şu anda mesleğinin dışında bir işnsana bir başka mesleğin bir başka ünvanın yardımına ihtiyacı oldu.
    hayat bu neleri getirir neleri götürü belli olmuyor.

Nerede
    İstanbul, Türkiye.
    İletiler
    4.244
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

ama gördünüz ya şu anda mesleğinin dışında bir işnsana bir başka mesleğin bir başka ünvanın yardımına ihtiyacı oldu.
    hayat bu neleri getirir neleri götürü belli olmuyor.
    Ekleyen: AKOZ*-*10/04/2006*:* 15:49:02

Saflığıma verin lütfen ben bişi anlamadım. Derin ve gizli anlamlar mı var yoksa ne ? Anlayan varsa banada anlatsın lütfen

Nerede
    ANTALYA, Turkey.
    İletiler
    8
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı

cümle gayet açık bence...

Kilitli Konu
3 / 5 Sayfa İlkİlk 12345 SonSon