Selamlar... bugün bir kağıt geldi ve son şans uyarısı başlıklı.faizin sıfırlanması kampanyasına katılıp ödememişim ve hakkımı kaybetmişim. icra başlamış yazıyor. öncelikle ben borcumu ödediğime emin olmakla birlikte yaklaşık 12-13 sene önceki evraklarım elimde yok. ayrıca turkcell den 2 hattım olduğu ve tahminen 2004 yılında diğer hattımın borcundan bana turkcell ulaştı ve tüm borcumu ödedim. bu arada diğer hattımdan da aslında aranıyormuşum ama farkına varmıyorlar. öğrendiğim kadarı ile benim askerde olduğum döneme denk geldiği zaman yani 1999 yılında ihbarname göndermişler. borcumu ödemezsem icraya verileceğim diye. sonrada bir süre bekleyip icraya vermişler. bir süre bekleme kısmıda 9 yıl yani 2008 yılında icraya vermişler. gerçekten bu çalışma şeklindi maaşlı çalışan bir memur olarak anlamıyorum. bu sistem gerçekten böylemi işler. hep ortadasındır, maaşlı çalışıyorsundur, aynı kuruma başka bir borcun için ulaşırlar ama diğer borcun 11-12 yıl sonra çıkar ve mecburen ödenirmi? bakın borcumu banka kanalı ile ödeyim dediğimde aşağıdaki tablo çıkıyor. en sondaki 656,41 nedir bilmiyorum. turkcell de göremiyormuş. avukatı ara diyor. avukat anlatmıyor turkcell bayine veya bankaya numarayı söyleyip ödeyin diyor. benim tahminim tüm borcumu ödememe rağmen hattımı kapatmayıp 4 ay daha fatura geldi ufak ufak. sonrada 11-12 yıl sonra bana ulaşıpta 656,41 faiz veya hava parası istiyorlar. lütfen bana akıl verin. avukat tut derseniz avukat tutayım ama enayi gibi para vermeyim. 656,41 enayi gibi ödeyeceğime bir avukat tutup daha fazlasını vereyim alın teri boşa gitmesin. yardımlarınızı bekliyorum
3,08TL Gecikme 05/11/1999
2,58TL Gecikme06/12/1999
3,14TL Gecikme13/01/2000
10,53TL Gecikme 04/02/2000
656,41TL 21/12/2011