Merhabalar,
Konudan daha sonra okuyacak kişilerinden faydalanması için içinde bulunduğum durumu genelleyerek bilgilerinizi rica edeceğim.
Durum :
Daha önce özel web sitelerim için programlama hizmeti aldığım bir şahıs,bir destek talebim sırasında Skype üzerinden konuşmamızda sinirlenmiş bana "çocukmusunuz .." şeklinde hitapta bulundu daha sonra engelledi.
Ortak olarak üyesi bulunduğumuz bir forumda kendisine benden özür dilemesi gerekiğini söylemek için kendisine mesaj attım.
Daha sonra cevaben :
"sen kendini ne sanıyorsun ,her terbiyesize hizmet vermek zorundayım, kabadayı mısın ? " diyerek hakaret etmiş.
Aynı mesajda " Bunlari yayinla, ben de yayinlayacak daha guzel seyler vardir elbet. Yayinla bakalim. Belki sen kinci degilsin ama, ben kinciyim. Gelecekte pismanlik duyacagin seylerin temellerini atmaktan cekinme. " şeklinde tehdit ederek söylediklerini açık şekilde yayınlamamı engellemeye çalışmıştır.
Bunun üzerine bende herkese açık ortamada iş aldığı forumdaki konusu üzerinden aramızda geçenleri kısaca anlattım ve kendisine iş verecekleri uyarmak istediğimi söyledim.

Bunun üzerine bu şahıs, aramızdaki tüm konuşmaları hakaret cümleleride dahil olarak,
herkese açık olan forum ortamında yayınlamıştır.
Aynı konuşmanın içinde kendisine özel olarak sadece ikili konuşmamızda verdiğim sitenin yönetim paneline erişim şifrelerinide yayınlamış, ancak 20-30 dk kadar sonra onlarca kişi yazıyı gördükten sonra talebim üzerine silmiştir.
Aynı şifreyi 10 a yakın projemin yönetim panelinde kullanmaktayım.
Bu şifreleri paylaşarak yönetim panelini ve benim sahibi bulunduğum bir çok web sitesinin yönetim panelinin birçok kişinin görmesine izin vermiştir.

Bu şartlar altında savcılığa vereceğim dilekçede nelere dikkat etmeliyim ?
Hakaret için farklı , tehdit için farklı , özel bilgilerimi kısa sürelide olsa herkese açık şekilde paylaştığı için farklı şikayetlerde bulunmama gerek var mı ?
Tek dilekçe yeterli mi ? Yeterliyse özellikle belirtmem gereken noktaları paylaşır mısınız ?
Forumdaki yazılarını silme ihtimaline karşı bir ekran kayıt programıyla siteyi açarak tüm mesajları kaydettim, görüntü video halindedir.Mesajları silerse bunlar delil olarak kabul görür mü ?
Bu şifrenin ait olduğu sitelerin değeri 200 bin tl üzerinde olması sebebiyle , ayrıca tazminat davası açabilir miyim ?

Aramızda geçenleri isim vererek internette yayınlamamın bir sakıncası var mıdır ?

Konunun örnek olması açısından dava sürecini konu altından paylaşacağım.
Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.