Merhaba sizlere birkac sorum olacak..bu sorular aslinda ayri ayri konular iceriyor ancak birdene fazla konu acmam forum kurallarina pek uygun olmadigindan buraya yazmayi uygun gordum umarim yardimci olacaklar cikacaktir..Kisaca basima gelenleri anlatmak istiyorum..
2009 da babami kaybettim.Kendisi 199x (hatirlayamadim hangi sene ) annemden bosanip baska bir kadinla evlilik yapti.1995 senesinden beri babamin yaninda calisiyordum ve babam bu sure icinde toplasaniz 2 ay ise ya gelmisti ya da gelmemistir.Ben bu sure icinde kendim calisarak bir minibus satin aldim.Ancak firma babamin ustune oldugundan minibuste babamin ustuneydi.Babamin hastaliga yakalandigini ogrendigimizde kendisi bana zaten hepsini sen kendin yaptin deyip araci bana verdi hayattayken.kendi adina olan firmaya da muhasebecimiz araciligi ile son verilip ayni isimde benim adima sifirdan bir acilis oldu.
Yaklasik 2-3 ay once bu minibusu satip baska bir arac aldim.Ve kendi birikimimle kendime bir ev aldim.Gerci 2. esi araba icinde birsey yapmadi/yapamadi.Cunku kendi hakkim olan birseydi ve herseyi kanuna uygun olarak yaptik babamla.
Bu arada 2008 senesinde ablam cok yanlis bir kisi ile evlilik yapti ve sifir borcla ciktigi evimize yaklasik 30 bin tl borc(kredi karti) ile geri donmek istiyor.
Bu arada annemin tek geliri kendi emekli maasi ona ben bakiyorum.
Simdi sorularima gecmek istiyorum..
1.Aldigim ev icin 2. esinin herhangi bir sorun cikarma ihtimali var mi ?
2.Ben evimi yapi kredi Bankasindan bir miktar kredi cekerek aldim.Ablaminda bildigim kadari ile bu bankaya borcu var.Acaba ablamin borcundan dolayi banka bana sorun cikarir mi ? herhangi bir yaptirim uygular mi ?
3.Ablam eger annemin yasadigi eve geri donerse annemin emekli maasina banka el koyar mi ?
4.Ablamin bu kredi karti borcu tamamen evini ayakta tutmak icin yaptigi harcamalardan kaynaklaniyor.Dogal olarak evliliginde edindigi borc.Ablamin esinin herhangi bir borcu yok bildigim kadari ile.Acaba bu borcu nasil esine bolusturebiliriz/onun ustune yapabiliriz.Veya boyle bir ihtimal var mi ?

sorularim bu kadar..Biraz uzun oldu ancak umarim gerekli cevaplari verirsiniz simdiden tesekkurler..