Merhabalar,

Avustralyada bir dil okuluna kayıt yaptırdım. İşlermleri tamamladım ve 05.2010 - 04.2011 tarihleri arasına öğrenci vizesi almıştım. Fakat vizemi aldıktan 2 ay sonra çıkış yapmaya çalıştığımda vize memuru bana çıkış yapmak için olan belirlenen süreyi aştığımı belirterek durumumu bir üst yetkili ile görüşmek için beklememi istemişti.

Bu süreç içerisinde bir çok kez, vizeni uzattık eskisini iptal ettik sen şimdi bize bu sürede neden çıkış yapamadığına dair bir yazı yaz ve gonder dedi. Bu yazıyı gonderdim. Fakat her nasıl oluyorsa eline 2 hafta sonra ulaşmış(kargo firması teslim alınan irsaliyenin tarihini söyledi. ertesi gün). Sonrasında birçok kez telefon ile direkt numarasını aradım. Telefonları eskiden Merhaba levent bey diyerek açarken, sonraki aramalarımda o telefon hiç açılmadı. Başka gsm numaralarından arayıp yakaladım birkaç kez durumu sormak için fakat yine beklememi istedi. Ardından sonraki konuşmalarımızda durumumun yeniden vize verilmesi için uygun olmadığını başvuruyu tekrar yapmamı istedi.

Son durum : halen kendisine ulaşamıyorum. Okul için avustralyaya yüklü bir meblağ ödedim. diğer masraflar derken zaman konusundada beni oldukca mağdur ettiler.

Şu an kendisi hakkında yetkili merciler neresi ise şikayet-dava artık ne gerekiyorsa başlatmak istiyorum. Elçilik çalışanlarının türkiye içerisinde yargılanması söz konusumu bilmiyorum fakat elçiliğe göndereceğim sikayet dilekcesi haricindede yargı yoluyla bu konunun devam etmesini istiyorum.

Sizlere danışmank istedigim konuda bu. Nasıl yapabilirim? Nereye gitmem gerekiyor?