14 Eylül 2011 tarihinde bisikletcim.com 1990 TL değerinde ATV siparişi verdim. 20 Eylül 2011 tarihinde Işıldar firmasının servisi olan İzmir Güzel Yalı'daki Zafer Motor'a geldi. Ürünü teslim almak için gittiğimde üründe ayıplı mal olduğunu tespit ettik, motoru teslim almadan firmayı arayıp iptalini istedim.

Işıldar firmasından HAKAN Bey ürünü Kahramanlar'daki Hüseyin Motor servisine bırakmamızı söyledi, bizde bıraktık. 22 Eylül tarihinde bisikletcim.com arayıp ürünün değiştirilmesini veya iadesini istedim kabul etmediler. Ürün tamir (kusurlu parçaları değiştirilip) olup bana verilecekmiş kabul etmedim. akbank aradım firmanın ürünü teslim aldığına dair elerinde herhangi bir imzalı kagıt veya şifre kullanmadığımı belirmeme rağmen akbank müşteri temsilcisi firmayla çözün biz bişe yapamayız dediler .

Bunun üzerine 23 Eylül tarihinde ayıplı ürünü servisciye ayıplı yerlerini yazdırıp teslim aldım, firmayı aradım bu seferde Basmaniye'deki Mehmet Motor servisine bırakmamı söylediler. 23 Eylül Mehmet Motor'a gittik yeri olmadığı için almadı. 25 Eylül tarihinde ürünü teslim ettik, ardından 2 servisin imzası ve belgeler ile birlikte İzmir adliyesindeki Tüketici Mahkemesine başvurdum.

siparişin üzerinden 24 gün geçmesine rağmen ne ürünü alabiliyorum nede iade edebiliyorum bugün elime mahkeme duruşma kagıdı geldi 14-12-2011 günü diye
servisin telefonu kapalı her gittiğimde servisci firmaya daha önce yaptığı işlerin parasını ve parça paralarını istiyor o gelmedn ürününü yapıp teslim etmem diyor
firmadakiler bugün yarın diye salıyor
şimdi soruyorum bu durumda almadığım ürünü iade edebilirmiyim ??
iade edebileceğimi mantık olarak inanıyorum ama problemle karşılaşırmıyım onu bilmiyorum ona göre yeni atv sipariş vericem bu konuda bilgi verirmisiniz