Değerli hukukçu dostlar,

Aşağıda anlattığım olay ile ilgili TTNET ten çözüm bulamıyorum. Her ay benden sahte imzalı sözleşme öne sürülerek fazla ödeme tahsil ediyorlar.

Bana aylardır yardımcı olmayarak TTNET kötü niyetini gösterdiği için, kanuni yollara başvurmak istiyorum. Sahte imza ile bir kişiyi taahhüt altına sokarak menfaat sağlanmasının kanunen suç olduğunu bilmekteyim.

Ne yapmam gerektiği konusunda önerilerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Levent KAYA

OLAY :

14.10.2010 Tarihinde 4440375 nolu telefondan cep numaram aranarak tarafıma bilgilendirme yapıldı.

Bu bilgilendirmede, 1 Mbps. Limitsiz tarifemde ödediğim vergiler dahil 45,25 TL. yerine, 2 yıl taahhütte bulunmam halinde ilk 7 ay fatura tutarımın vergiler dahil 27,25 TL., 7 aydan sonrada 49,00 TL. olarak ücretlendirilerek, sadece ek 4 TL. farkla 8 Mbps.e kadar internet erişimine sahip olacağım bilgilendirilmesi yapıldı. Kampanya “7 ay indirimli işyerim kampanyası”ymış.

Bilgilendirme telefon görüşmesinde kampanyaya bu şartlarla geçmeyi kabul ettiğimi bildirdim.

Kasım 2010 – Mayıs 2011 ayları arasında, 7 ay boyunca indirimli olarak tarifeden faydalandım. Haziran-2011 dönemi faturamda ödeme tutarının vergiler dahil 59,50 TL. olduğunu gördüm.

4440375 nolu müşteri hizmetleri numarasını arayarak bana telefonda iletilen taahhütün 49,00 TL. olacağıydı, neden faturanın fazla geldiğini sordum. Telefonda destek veren arkadaş, ses kayıtlarının dinleneceğini ve kısa sürede geri dönüş yapılacağı bilgisini verdi. Aradan 2 hafta geçmesine rağmen geri dönüş yapılmayınca 18.07.2011 tarihinde tekrar 4440375’i arayarak itirazımın sonucunu sordum, itirazıma yazılan cevabı destekteki arkadaş okudu. Verilen cevapta kampanyayı bu şekilde kabul ettiğime dair sözleşme imzaladığım bilgisi vardı. Oysaki, ben hiçbir şekilde bilgilendirme telefon görüşmesi haricinde evrak veya sözleşme imzalamadım, onay vermedim ve görüşme yapmadım. Tekrar ses kayıtlarının dinlenmesini talep ettim. Yaklaşık 1 saat sonra cep telefonumdan arandım ve arayan kişi sözleşmenin müdürlüğünüzde olduğunu, imza ve sözleşme kontrolü için müdürlüğe dilekçe ile müracat etmem gerektiğini bildirdi. (Ses kayıtları nedense dinlenmiyorda bir türlü.)

21.07.2011 Tarihinde müdürlüğe dilekçe ile başvurdum. Benimle ilgilenen arkadaş dosyamı çıkararak içindeki evraklara baktı. Beni taahhüt altına sokan son sözleşmedeki imza diğer imzalarla hiç benzerliği olmayan sallama bir imza olduğu belli idi. Üstelik ben İzmir’de yaşarken bu işlemi Ankara’daki bir bayi gerçekleştirmiş, sahte imza atarak sözleşmeyi müdürlüğe göndermiş. Benim tüm evraklarımı dilekçem ile birlikte TTNET sanal işlem birimine göndereceğini ileterek, e-mail ile gönderdi. 1 ay sonra tekrar müdürlüğe giderek işlem sonucunu sordum, gelen bir bilgi olmadığını bir daha göndereceğini ileterek bir daha gönderdi. Ben de bu işlemden sonra telefonla bir de TTNET müşteri hizmetlerini arayarak kayıt açtırdım, aradan bir süre daha geçti, ne geri dönen var ne haber veren, son TTNET müşteri hizmetleri ile görüşmemde de müdürlükten evrak bekliyoruz diye bir cevap yazmışlar, müşteri hizmetlerindeki elemanlarda başka yardımcı olamıyorlar.