Merhaba,
Özel bir Banka'da maaş +prim sistemiyle 2 yıl çalışmış bulunmaktayım.Tazminatsız performans nedeniyle işten çıkartıldım.İş kurdada davalık olduğüum için işsizlik maaşımı alamadım dava kazandığım takdirde alabilceğimi belirttiler.2009 eylül ayında işe geri iade dava açmış bulunmaktayım.Mahkemeye 05.08.2010 tarihde 8 maaş ödenmesi yönünde karar aldı 4 net 4 brüt ancak karşı taraf temiz'e gitmiştir.şuan hala iş yoğunluğu nedeniyle dava dosyasına sıra gelmemiştir arşivdedir.Sonra yeni atamalar olduktan sonra dava 9 hukuk dairesinden 22 huku daireisnde gönderilmiştir.Avukatım atamaldan olduğunu daha hızlı ileryebilceğini belirtmiştir.Ayrıca çalışmış olduğu süre içinde banka yönetici tarafında şahsıma ahır sözler içeren hakaretler adilmişti bunu o dönmede benimle birlikte çalışan arkadaşlarımın şahitliği ile belgeleyebilyorum.Bununla ilgi farklı bir dava açma hakkım varmıdır. Geri İade Davası ve Hakaret ile ilgili Davaların'nın ne yönde sonuçlanması ve ne kadar sürebilceği hakkında görüşlerinizi rica ediyorum.