+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon
1 den 10´e kadar toplam 14 ileti bulundu.

Konu: Dolandırıldım ve Borçluyum

Dolandırıldım ve Borçluyum Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Dolandırıldım ve Borçluyum

Merhabalar bi oto yıkama dükkanında işe başladım sonrasında iş verenim oto filtre ve oto kiralama işi yapacağımızı söyledi kendi sicili bozuk olduğundan bizimle birlikte çalışan birini daha ayarladı ve muhasebeci ile limited şirket açmak için gerekli işlemleri yaptırdı bize sonrasında şirketi kurmak için yeterli kaynağım yok şu an eksikliklerim var diye ayarladığı maaş yazıları ile kredi çekmemi istedi ben başta çekmek istemiyordum ama bi kiralama firmasından aldığım araçla kaza yaptım yaklaşık 1000 tl civarında bi ücret tuttu ve bunu ödeyerek açık senetimi o firmadan almış bunu bana koz olarak kullandı ve bi şekilde zorla çektim ben bu parayı 3 4 ay ödedi ve sonrasında abi şirket açıcaktık ortada bişe yok diyince biraz tersledi sonrasında oto yıkamayı da kapattı kredi günü gidip kredi taksit tutarını isteyince bende para filan yok ödemiycem ben çekmedim o parayı diye kelimelerde bulundu 4 tane kredi kartımda bu adamdaydı ve karısındaydı şimdi o kartları kesmiş atmış aranma olursa üzerimde çıkmasın diye durumum yok bu borcu ödüyecek kredi ve kredi kartlarının günleri 1 haftayı geçmiş babama durumu anlattım konuşmak için geldiğinde babamı tersleyerek oğlunuda senide burda parçalarım gibi kelimelerde bulundu ekstradan annem arayarak cocugumun üzerinden kredi çekip ödemiyosun bu nasıl vicdandır diyince oglunuda kocanıda vururum diyerek tehdit etmiş bu durumda ben nasıl bi yol izlemeliyim yardımlarınız ve görüşleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Hukuki NET Güncel Haber

Dolandırıldım ve Borçluyum konulu yargıtay kararı ara
    Dolandırıldım ve Borçluyum konulu hukuk haber

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

İletiler
    1.238
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Dolandırıldım ve Borçluyum

Çektiğiniz kredi sizin borcunuz,ödemeniz lazım,miktarı ne....
    Ayrıca şirket kurulmadığından eminmisiniz, belki kuruldu haberiniz yok...
    onu da araştırın...
    hata üstüne hata yapmışsınız.....

Nerede
    Moskova
    İletiler
    1.568
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Elinizde durumu ıspatlayan hangi belgeler ve deliller var? Öncelikle bunları düşünün. Örneğin kredi kartı harcamalarını hiç siz yapmadıysanız bu iyi haber. Çünkü mal teslim ve kredi kartı sliplerinde onun veya karısının imzası çıkacaktır. Bankadan çektiğiniz krediyi ona teslim ettiğinize dair elinizde ne var? İyi bir avukat tutunuz.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

şahit bulabilirim kredinin çekildiği gün bankada beraberdi benle birlikte kamera kayıtları olabilir diye düşünüyorum kredi kartlarım o adamdaydı imza vs attımı bilmiyorum ama harcamalarda alışveriş yapılan mağazalar benzin istasyonları belli krediyi ona teslim ettiğime dair bi belge yok sorun orda açık senetimi alabildim bi ortak tanıdık aracılığı ile ve bu adamın ilk yaptığı birşey olmadığını öğrendim karşılıksız çek gibi mahkemeleri olduğunu ögrendim ayrıyetten şirket açmak için muhasebeciye verilen evraklar noter tasdikli imza sürkülerini de kurtarabildim şirket açılmadı bunu biliyorum limited şirket olcağı için ticaret odasında araştırdım ve evraklar şu an bende. telefon kayıtları eğer çıkarılabilirse konuşmalarda kredinin günü geldiğinde olan konuşmalarım o adamın verdiği cevaplar çıkabilir. siz ne diyosunuz şimdi bu duruma ilk defa başıma geliyor böyle bi olay çok hata yaptım farkındayım .

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı meraklıüye rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Çektiğiniz kredi sizin borcunuz,ödemeniz lazım,miktarı ne....
    Ayrıca şirket kurulmadığından eminmisiniz, belki kuruldu haberiniz yok...
    onu da araştırın...
    hata üstüne hata yapmışsınız.....
    hata yaptığımın farkındayım efendim durumu düzeltme çabası içindeyim çektiğim kredi 15 bin extradan 4 bini geçik kart harcamaları .şirket kurmak için hazırlanan evraklar şu an elimde ticaret odasındada araştırma yaptım herhangi bişe çıkmadı adıma .

Nerede
    istanbul
    İletiler
    82
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Şimdi olaylara sırası ile bakalım.
    1. Araba kiralamadan araç alıyorsunuz ve kaza yapıyorsunuz , 1.000 tl masrafı siz ödüyorsunuz ve size araç kiralama şirketi açık senet imzalatıyor.
    ( hiç bir firma hiç kimseye açık senet imzalatamaz. tehdit ile ,şantaj ile yapmaya kalkarsa bedeli ağırdır. TCK kanunu okursanız 2 sene hapis cezası alırlar )
    Ayrıca kaza yaptığınızda bu aracın Zorunlu Trafik sigortası olur karşı tarafın hasarını öder , Ayrıca kaskosu olur onuda kendi aracınızın bedelini ödersiniz. Bu araç kiralama şirketinde ki araç kaskolu değilmiymiş. Hem sizden araç parası alacak hem kaskodan bedelini alıcak. Güzel iş. O araç kiralama şirketi başı genel kurmay başkanı olsa yemez. İşin içine tehdit , santaj , silah gösterme girerse iş mahkemeye gider. Ayrıca silah gösterilirse kafasına iki tane sıkın ceza almazsınız. Öyle silah gösterip doğrultup tehdit etmek dayılanmak kolay değil. Herkesin kendi canını zorda iken koruma hakkı vardır. İster karşınızdakini beğenin beğenmeyin veya insan yerine koyun veya koymayın farketmez. ) Mafyacılık bu ülkede artık kolay değil . 3-5 kişi toplayıp sağı solu tırstırıp istediğini kimse kimseye yaptıramaz. Boşuna mı 240.000 polise senelik 6 milyar tl maaş ödeniyor ssk ları ödeniyor yemekleri veriliyor , boşunamı biz bu polis teşkilatına arabalar alıyoruz , silahlarını alıyoruz , arabalarına benzini boşunamı koyuyoruz.

Konuya dönecek olursak :
    Sizi biraz zorlayayım. Bir ilk önce yazacağınıza bir bakalım .
    Burada anlattığınız hususlarda belkide siz yalan söylüyorsunuz.

1. Adam gitmiş sizin kazadan kaynaklanan senetinizi bile ödemiş. Ne kadar iyi bir işveren. İşçisini koruyor ve kolluyor.
    2. Sen işvereninen maaş bordosu istemişsin. Sanırım ssk lısında. 15 milyar Tl da banka iyi kredi vermiş.
    Belkide sen hazırladın o sahte bordoyu ve gittin kredi çektin. )
    ( Bunu savunabilmen için İşvereninde senle beraber olduğunu söylüyorsun Banka video kayıtlarının olduğunu tahmin ediyorsun. )

Yapılacak işlem ilk önce bankaya olan biteni anlatmak ve ödeyemeyeceğini beyan edip uzlaşma sağlaman gerekir.

2. Kredi çekilirken banka kefil talep ettimi ? İşverenin kefil olarak imzası varmı . Yoksa maaş bordunu görünce direk sana 15 milyar Tl lık kredi verdilermi ? Birde bu krediler kaç aya yayıldı ve aylık ödemeleri nasıl merak ettiğimden soruyorum bunu.

3. Bankadan 15 milyar tl sını alınca parayı tam olarak nerde teslim ettin ? Banka içindemi yoksa işyerindemi tam olarak neresi. İşverenin o 15 milyarı alıp saydımı ?

4. Kredi taksit tutarlarını sanırım aylık sen ondan para alıp bankaya ödüyordun ? Sana bu 4 aylık taksitleri nerede verdi kaç para verdi ?

5. 4 tane kredi kartımda bu işverende idi diyorsun. O kredi kartlarını hangi bankalardan aldın ? 4 üde aynı bankayamı ait ? Niye 4 tane kredi kartı çıkarttın ve niye işverine veriyorsunki . Millet nerden bilsin senin kredi kartlarını alıp kendinin yemediğini ve işverenine iftira attığını ?
    Banka extrelerinde bu kredi kartlarından neler yapılmış hepsinin detaylı extresini çıkarttınmı ve bunların miktarı ne kadar ?
    extreler nereye geliyordu , adres olarak neresini gösterdin ?

Bu arada gidip iptal ettirdinmi kartları ? kapanıştan sonra erdan kalan borç ne kadar ?

Senin yapman gereken bir tane kameralı cep telefonu ile kamerayıda , cep telefonunuda aç , açık bir alanda bu kişi ile buluşup abi şunu ne yapıcaz bu banka borcu ne olacak vb ses ve görüntü kaydı elde et.

Diğer konuşmak için gittiğiniz de sizi tehdit etti ise hemen savcılığa gidiyorsun.Tehditi bırak karşındakine hakaret bile edemezsin. Her insan başkası ile insan gibi konuşmak zorundadır. Konuşmuyorsa bedelide 6 aydır. Bu kadar basit.
    Tehdit ile konuşuyorsa bedeli 2 senedir.

Tehdit kadar sinir bozucu bir şey varmı. İnsan birde bunu ciddiye alırsa işine gücüne kendine veremez , her gün kendimi nasıl korusam diye yaşam düzeni bozulur. Karşı tarafa nasıl zarar versem , karşı taraftan zarar nasıl gelir , nasıl engellerim diye her gün düşüne düşüne psikolojisi bozulur.

Tehdit suç olmasa bizde belimize silah takar herkesi tehdit eder , işimizi gücümüzü yaptırır haksız menfaat elde ederdik. Biz niye tehdit etmiyoruz hiç kimseyi. Suçtur biliyoruz. Oturuyoruz aşağı.

Birde bu adam ciddi ciddi 15 milyara tenezzül etti ise yazıklar olsun ona , bulunduğunuz işyeri kime ait ?
    Günde 100 oto yıkasanız 2 tl dan 200 tl eder , 200*30 gün = 6.000 tl eder. iki kişiye 1.000 + 1.000 verse 1.000 i ıvır zıvıra gitse gene kalır 3.000 kirası şu bu de en kötü gene her ay cebine 2.000 kalır.

Niye 15.000 tl sına tenezzül etmişki ?

Günde kaç araç geliyordu ve araç başına kaç tl alıyordunuz ?
    İşyerinin bir gider gelir tablosu yapabilirmisin.

Bunları sana soruyorumki senin işverenine suç atıp atmadığı belli olsun diye. Burda iyice kendini savunabilirsen mahkemede isptalı - delilli - belgeli daha iyi savunursun.

Geçmiş olsun.

Nerede
    İstanbul
    İletiler
    5
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Düşünüp te bu kadar yazı yazdığınız yol gösterdiğiniz için teşekkür ederim sorduğunuz soruların cevaplarını açıklıyacağım size.

1.Kaza masrafı olarak 1000 tl istediler benden arabayı kiralarkende açık senet imzalıyorsun işverenim bu parayı o tarafa verdiğini seneti aldığını biliyorum ama gözümün önünde yırttı meğer kopya olanlarıymış o kadar akıllı olupta anlıyamadık.
    işverenimden herhangi bi bordro isteme söz konusu değil kendi çevresindeki insanlardan maaş yazısı ayarlıyarak bununla çekiceksin dedi .ssk konusuna gelince kendi vergi levhası olmadığından tanıdığı muhasebeciye aylık para vererek sigortalı yaptırmış bizi. bunları nasıl biliyosun dersen yaşadık gördük zaten bunları anlıyınca bu adamdan uzak durmaya çalıştım oda görüldüğü gibi kredini ödemicem yok parçalarım sizi kocanıda oğlunuda vururum gibi tehditler etmeye başladı.

2.herhangi bi kefil söz konusu değil biri 5 bin diğeri 10 bin tl olarak farklı bankalardan çekilmiş 2 kredi var. 5 bin olan 24 aya 10 bin 36 aya. son çektiğim kredide çekmeye gitmeden önce ozan bişe olursa benim numarayı aratırsın yetkili olarak ben çalıştığını bildiririm dedi. ve banka yetkiliside aynen öyle yaptı bu adamın numarasını aradı işveren olarak.oda çalıştığımı teyit etti.

3.kasada para bulunamadığından o anda alamadık sonrasında beni yolladı git hesaptan parayı al gel diye o sırada yanımda yoktu parayı iş yerinde teslim ettim.evet gelen paraları saydı dekontları vs aldı.bi dosyada tutuyodu.

4. evet günleri geldiği zaman kendim gidip yatırıyordum yanında olduğum zamanlar iş yeri kapatılmadan önce . 5 bin liralık kredinin 270 lirasını 10 bin liralık kredinin 325 lirasını verdi.

5.1 tane kredi kartım vardı zaten sonrasında ozan sicilini yüksek tutmak için kredi kartına ihtiyacımız var sicilin çok iyi olur bu kredileri kapatır araç alırız gibi vaatlerde bulundu kartlarını çalıştırcam ihtiyacın olduğunda sende kullan gibisinden laflar etti ama ihtiyacımız olduğunda limitleri boş göremedik.bi kaç tanesi o iş yerine geliyodu diğerleri mail olarak veya eve geliyodu

ana borç:3600 1.5 2 ay olucak ödenmedi faizleri hakkında bi bilgiye sahip değilim şu an için .

haftasonları 20 30 arası araç geliyodu hafta içi 5 10 arası bi araç geliyodu araç başına 15 lira alınıyodu .
    kasa defteri cari hesap defteri aslında bendeydi ama açık senetimle tehdit etmeye başladı yok istediğimi yazarım gibisinden defterleri getir senedini al dedi ailemde açık snet olduğu için korktuklarında defterleri iade edip senetimi almışlar.

şöyle bi durumda var sade bana kredi çektirmedi yanımızda olan birine daha yaptı bunu çay evi vardı adamlar üstüne baskı yapınca orayı kendi üstüne yaptı o borcnu öyle kapattı o adam herşeyimizi biliyo nasıl bi oyun oynadılar bana herşeyi ince ayrıntısına kadar ama ben kurtardım kendimi daha bulaşmam ne mahkemede şahit verin ne de adım geçsin diyo .

diyeceklerim bu kadar efendim.

Nerede
    Bursa
    İletiler
    20
    Dilekçeler Sözleşmeler
    3
    Dosya Yükleme
    0

@MahmutDemirkan
    yazınızın sadece "( hiç bir firma hiç kimseye açık senet imzalatamaz. tehdit ile ,şantaj ile yapmaya kalkarsa bedeli ağırdır. TCK kanunu okursanız 2 sene hapis cezası alırlar )" kısmını okudum ve açıkçası bu cümleden sonra araç kiralama ve yıkama konusunda hiçbir fikrinizin olmadığı kanısına rahatça varabildim.

Her Rant A Car araç kiralarken açık senet imzalattırır. Suç olmadığını söylemiyorum, imzalatır. Gidin ve bir araç kiralayın, göreceksiniz. Sizin dediğiniz gibi de öyle 100 araç vs gitmez hiçbir yıkamacıya. Ki gitse bile buradaki işletmecinin kesinlikle iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum.

Ayrıca 15.000 TL'yi azımsayarak, işletmeciyi haklı çıkarttığınız hesaplamada çelişki içerisine düşmüşsünüz. Cebine her ay en kötü 2000 lira kalacak dediğiniz kişinin "havadan" kazandığı/dolandırdığı para şahsın en az 8 aylık geliri. Yani hiç iş yapmadan, hiç risk almadan sadece 1 günde 15.000 TL.

Nerede
    Kocaeli
    İletiler
    8.997
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı MahmutDemirkiran rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    hiç bir firma hiç kimseye açık senet imzalatamaz.
    Elektrik borcu olan ve yapılandırmak isteyenlere boş senet imzalanıyordu. İmzalayanın borcu yapılandırılıyor, imzalamayanın ise elektriği kesiliyordu.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    82
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı senoleker rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    Elektrik borcu olan ve yapılandırmak isteyenlere boş senet imzalanıyordu. İmzalayanın borcu yapılandırılıyor, imzalamayanın ise elektriği kesiliyordu.
    Sayın chatie ve sayın senoleker
    1. araç kiralama işini en son gençken 18 yaşlarında iken yapmıştım ve kendi araçlarım olduğu için rentacarlarla doğrudur o yaşımdan beri hiç işim olmadı pek olacağınıda sanmıyorum. Rentacarın hitap ettiği kitleye göre değişir yaptığı işler.
    Gençler için ,
    Tatile gidecekler için
    Düğünlerde limuzin veya farklı bir araç kiralama işlemleri vb.
    Fakat ne olursa olsun araç kiralarkan ben açık senede imza atmam.
    beyaz eşya alırken de atmam.

2. elektirik faturası ödemediğinden yapılandırma olayına girmedim ama açık senet imzalatılıyorsa bence hata ediliyor. Hiç kimsenin imzalamaması lazım. Kanunende açık senet imzalatılamaz. Gerçi senet olayından sonra sonra mı dolduruldu öncemi dolduruldu hatta durumuna göre ticari mahkemeler , iş mahkemleri senetin kimden alındığına göre incelemeleri bile değişir.
    Elektirik faturalarında açık senet imzalatılması birazda insanların kuruma güvenmesi ödersem bir şey olmaz diye düşünmesinden kaynaklanıyor sanırım. Borcum neyse kaç taksitse ben o senete imza atarım. Niye açık senede imza atıyım olurmu öyle şey.

Bunu isterlerse tüketici hakları kurumlarına başvurabilirler. Mesela bu sitede güzel bilgiler var.

http://www.ttkd.org.tr/

Senedin neye istinaden doldurulduğu , karşılığında ne mamülü aldığı veya ne hizmeti aldığı hepsi önemlidir. Mantıken de bir açıklaması olması lazım. İş mahkemeye vardığı zaman her türlü mantıklara başvururuzda , iş mahkemeye varmadan avukatlık olmadan önlemini almaktır marifet olan.

Diyelim ürün bedeli : 3.000 TL , malı aldı senedi verdik , senetede miktar yazılmadı. Sen aylık 500 öde 6 ay sonra açık senedini al dediler. sen ödedikçe makbuz aldın . 6 ay sonra senedi almaya gittin . Vermek istemedikten sonra ne yapıcan ? Senede 100.000 tl yazarsan ne yapıcan.

Rentacar işinde de keza , aracı alıyorsun açık senet imzalıyorsun , ya rentacarcı pislik yaparsa ne olacak. Senede 100.000 yazdı diyelim. Kanunende çok uğraştırılır ve alamazda , bilmeyen birisinden , avukatı olmayandan veya avukatı fazla uğraşmayan birisinden alabilirde . Sonrada rentacardan araba kiraladım , kaza yaptım anlaşamadık , vs açık senedimi vermiyor , senedime yüksek miktar yazdı mahkemeye verdi ben ne yapıcam diye buralara gelip soranda çok olur.
    Rentacarda ona göre riskini alacak. Açık senet imzalatamaz.

Başkalarını bilmem ama ben hiç bir şekilde açık senede , hatta para miktarı TL ve yazı ile yazılmamış senede de imza atmam.
    Hatta para miktarının rakam ile yazılmış bölümünde başlangıç ve bitişleri tek çizgi veya çift çizgi ile kapatılmamış senetlerede imza atmam , Karşı taraf alacağım ürün veya hizmeti taksitle veya bir şekilde vermiyorsa o ürünü veya hizmetide almam. Açık senet imzalatmayan başka yerden alırım.
    Şayet kurum insanların zorluğundan faydalanıp fırsatçılık yapıyorsa açık senet imzalatıyorsa onuda imzalamam gider haklarımı korumak için mahkemeye veririm o açık senet uygulamasını yapan kamu kurumu kim ise bir daha o uygulamayı kimseyede yapamaz. Miktar ne ise onu yazar ve anca onu imzalatır.

Açı var , toku var , dolandırıcısı var , iyi niyetlisi var , art niyetlisi var. Başımıza ne geliyorsa zaten hep bir şey bir şey olmaz dediğimizden geliyor.
    Konu MahmutDemirkiran tarafından (10-09-2011 Saat 07:45:08 ) de değiştirilmiştir.

+ Konuyu Yanıtla
1 / 2 Sayfa 12 SonSon

Bu sayfada bulunan kavramlar:

ismime şirket kuruldu benim olmadığını hangi delillerle

Borçluyum

http:www.hukuki.netshowthread.php90341-Dolandirildim-ve-Borcluyum

cok borçluyum

cok borcluyum neypmamlazim

cek yazdim dolandirildim

kredi çektim dolandırıldım

45 milyar dolandirildim

dolandırıldım şimdi borçlyum