Size hiç bir şekilde yardımı olmamış ve olmayan birinden nasıl medet umuyorsunuz anlamadım. 6 yaşından beri görmediği kızına zoraki nafaka ödeyen bir adamın siz askere gittiğinizde ailenize bakacağını nasıl garanti edebiliyorsunuz.
ilk iletimde de belirttim yeşil kart uygulaması yaygın şekilde ülkemizde kullanılıyor.
Annenizin kendini güvence altında hissetmesi için sizlerin varlığı yeterli olmalı bence.
Başkasının ateşini bilmeyen kendisinkini cehennem sanırmış. Karşınızda çuvaldızı defalarca kendisine batırmış birisi var.
Dediğim gibi babanızdan önce anneniz yada siz yada aile fertlerinden başkası da ölebilir.

"Oldukça zor bir durum yaşadıklarınız. Görünen o ki anneniz babanızla evli kalsa da boşanmış olsa da aynı sıkıntıları yaşamaktadır. Şu anda babanızla evli olması ile boşanmış olması arasındaki tek fark sosyal güvenlik açısından babanızın güvencesindne faydalanıyor olması görünüyor.
Şu anda ülkemizde Yeşil Kart uygulaması yaygınlaşmış ve çalışır durumdadır. Acizane düşüncem bunca baskı ve olumsuzlukla bir evliliği sürdürmektense boşanıp onurlu ve başı dik bir yaşamı yeğlemesi daha uygun olacaktır.
Bulunduğunuz il deki barodan adli yardım talep edebilirsiniz. Ücret ödemeden babanıza karşı anneniz kendisi ve kardeşiniz için nafaka talep edebilir. Aynı zamanda (diğer kadından olan çocuğun varlığını delil göstererek) zinadan dolayı maddi ve manevi tazminat da talep edebilir, ayrıca anneniz diğer kadına Borçlar Kanunu 41/2 maddesi gereği haksız fiil nedeni ile tazminat davası açabilir.
Babanızın işsiz olması yada az maaşla çalışıyor olması birşeyi değiştirmez. Anneniz ve kardeşiniz için belirlenen nafakayı ödemek zorundadır. Sizde çalışıp anneniz ve kardeşinizle birlikte en azından askere gidene kadar yaşarsınız. Yapabilirseniz bir miktar da askerlik için birikimde bulunabilirsiniz.
Gün doğmadan neler doğar.
Geçmiş olsun.. "

Yukarıda yazdığım iletim cevap olarak halen geçerlidir..