Öncelikle herkese kolay gelsin dileğiyle yazıyorum.Bu olaya benzer bir olay da ceza formunda mevcut ama yeterli bir cevap alınmadığı için bu bölüme açma gereği duydum ve size kendi çizdiği resim ile anlatmaya çalışacağım.
Araç çarpma noktasından sonra 75 Metre ileride duruyor!Polis gelemösini beklemeden çarpan kişi aracı çarpma noktasından kaldırıp 150 Metre ileri park ediyor!
Polis ise geldiği zaman aracı görmediği yer için rapor tutarak çarpma noktasını şahsın anlatımı üzerine çizim en sağ şeridin orta noktası gösteriyor.
Not: Bu kazada 2 yaya bulunuyor ve ikiside ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılıyor ve hastanede vefat ediyor.Polisin ağırt yaralamalı bir kaza için bu şekilde rapor tutması normal mi?
Daha sonra bilirkişi raporu ve adli tıp raporu talep ettik 2 kurumdan da gelen raporun içeriği şu şekilde
"Yayalar talikusurlu,şoför ise asli kusurludur;Şoför yayalara en sağ şeritte değil bankette arkalarında vurmuştur!"
yayaların tali kusur sebebi ise akan trafıği arkalarına alarak yürümeleridir.

Ben bahse konu olan polis memurlarını bu şekilde rapor tuttukları için BİMER vasıtasıyla başbakanlığa,iç işleri bakanlığına şikayet ettim ve polis memurları için inceleme yaptılar ve herhangi bir suç çıkmadı yazıyor cevap mektubunda en kısa süre içinde bu yazıyıda sizinle paylaşcam.
Hukuki olarak polis memurlarının bu şekilde rapor tutmaları mevzuata aykırımı yoksa normalmidir?