nafaka borcundan dolayı icra dairesinden 19 temmuzda tebligat aldım.
1 hafta sonra avukat eve icraya geldi eşyaları evde yediemine bıraktılar.
Vatandaş UYAP'tan mesaj geldi İcra Ceza'ya vermişler (12.08.2011)

Sorum şu;
Bir yargıtay ceza kurulu kararında şöyle denmektedir "NAFAKA YÜKÜMLÜLÜĞÜNE AYKIRI DAVRANMA SUÇU - ŞİKAYETİN YASAL SÜRESİ İÇİNDE GERÇEKLEŞMESİ - İCRA EMRİNİN TEBLİĞİ İLE ŞİKAYET TARİHİ ARASINDA İŞLEMİŞ EN AZ BİR AYLIK CARİ NAFAKA BORCUNUN BULUNMASI GEREĞİ"
yukarıdaki tarihlere bakıldığında tebligst ile dava açımı arasında 1 ay süre yoktur.
Dolayısıyla bu benim şimdilik yırttığımımı gösterir.

Diğer konuda karşı tarafın avukatı icrayı açarken eski birikmiş nafaka ve vekalet masraflarınıda koymuş. Buda benim lehimedir diye düşünüyorum.Çünkü avukatın vekalet masrafı nafaka dosyasında değerlendirilemez diye düşünüyorum.
Buda 2. yırtabileceğim konu d,ye düşünüyorum,

Haaa bu arada bu icra ceza davasından 5-6 gün öncede Çocuk teslimine muhalefetten benim açtığım dava görülecek. Oradan karşı tarafa temiz bir 6 ay giydireceğiz.
Bu konudada bir sorum olacak.
Karşı tararf cezayı aldı diyelim, Cezanın infaza düşmesi,erteleme felan 4-5 ay kazanırlar, Bu zaman içinde çocuğu zorla bana yollarlarsa ne yapmak gerek, Alırsam tazyik hapsi düşer diye biliyorum, Bu hapis cezasını yani tazyik olayını nasıl kaldırırlar belgelendirmelerimi gerek, Görüş günlerinde evden uzaklaşsam veya kapıyı açmasam ne olur, Getirdik bulamadık deyip yırtarlar mı?

Bu konuları siz BÜYÜK ÜSTAD Avukatların görüşüne sunarım.