Öncelikle okuyan cevap veren herkeze teşekkür ederim.
2010 yılı Kasım ayında evimize giren hırsız cep telefonumu çalmıştı ve polis kanalıyla şikayette bulunduk. Biz sizin yerinize savcılığa başvuruyoruz demişlerdi, 2 gün önce eve bi posta geldi ve okuduğuma inanamadım. Yazıda özetle şöyle diyordu;

İkinci el cep telefonu ticaretinin yaygınlığı karşısında ticaret alanına çıkartılan her telefonun mutlaka çalışntı olarak nitelendirilemeyeceği, pazar tezgahlarından ya da ikinci el telefon satan yerlerden telefon alımının normal bir uygulama olduğunu telefonun çalıntı olduğunu bilerek alıp kullandıklarına dair yeterli şüphe oluşturulacak delil bulunmadığı anlaşılmıştır ve KOVUŞTURMAYA GEREK OLMADIĞINA karar verilmiştir. diye bi yazı geldi.
Benim anlamadığım bana ait olan bir cihaza nasıl olurda benim adıma karar verirler anlayamıyorum. ben telefonum çalındı bulun diye talepte bulunuyorum onlar buluyor ve ikinci el alan arkadaşı haklı görüyorlar. 15 gün içerisinde bu karara itiraf etme hakkım varmış itiraz edersem ne gibi bir süreç izlemem gerekir?

Gelen evrağı link olarak koyuyorum yardımcı olursanız çok makbule geçicek.
http://imageshack.us/photo/my-images/215/foto1ie.jpg/