Selamlar ..

Ben yabancı uyrukuluyom yakın da TC vatandaşlığa geçiceğim.. 7 ay resmi olarak özel bir şirkette ssk li olarak çalışmaktayım görevim ise müşteri temsilcislciliği.. . firmanın yönetim kurululu başkan rastgele çok küfür ettiği için tüm firmada çalışan (30-40) kişiyi rahatsz ediyor fakat bunu zor da olsa kabullenmiş durumdalar ...

Asıl meselem.. Bugun hiç bir sorunum ve kusurum olmadığı halde yine iş sahibinin benimle akalası olmayan bi neden den dolayı dile alınmayacak sözlü taciz de bulunundu üstelik iterek ve s.tr ol git diyerek işime son verdi!! bende buna hiç bir karşılık vermeden ve hiç bir evraka imza atmadan olay yerini terkettim .. bu olay 5-6 kişi önünde gerçekleşti . kimin haklı veya haksız olduğunu çok net anladılar ..ben bu kişiye karşı tüm yasal haklarımı kullanmak istiyorum ve bunun için yeteri kadar şahitlerim mevcüt..
bir de aldığım maaşın üçte birisi resmi hesabıma yatırılıyor gerisi elden veriliyor..buda bir nevi sahtekarlık anlamına geliyor.

Hakkımda işlenen suçlerı şöyle özetliyebilirim:

1- Bana ve aileme çok ağır sözlü tacizlerde bulunarak ve eli ile iterek kovuldun ve s..- demesi
3- Müşterim dahil herkesin önünde itibarımı yok ettmesi
4- Hem maddi hem manavi bakmdndan zarar görmeme sebep olması

Sorular:
1- Bu kişiye nasıl bir dava açmam gerekiyor ve bunun için yasalar ne diyor?
2- Nasıl bir istifa dilekçesi sunmam gerekiyor
3- Tüm bu olayları tek davada olması mümkün mü?
4- Davayı kazanma ihtimalim yüksek mi yoksa düşük mü?
5- nasıl bir tazminat talep etmem gerekiyor?

Cevaplarınız için şimdidien teşekkürler..