Herkese iyi günler,iyi çalışmalar.

1988 senesinde rahmetli babam Muğla'nın Milas ilçesinde 2 arsa satın almış.
Babamı 10 sene önce kaybettik.Şimdi de bu arsaların değerlendirilmesi için çaba harcıyoruz.Yıllardır ilk defa geçen sene gittim.Kendi tapumuzdaki arsa ile tapu-kadastrodaki arsanın yeri farklı görünüyor.Arsalar alındığında imarlıymış.Yani sonradan yapılan imarla arsanın yerinin değiştirilmesi durumu yok.Fakat yerleri farklı görünüyor.Bu konuda herhangi bir itiraz hakkımız var mıdır.?Çünkü tapuda görünen arsa daha kıymetli bir yerde.Eğer ki bu konuda yapılacak bir şey yoksa arsaların ikisi de yüksek gerilim hattının altında kalıyor.Bu yüzden değersiz ve işlenemiyor.Ayrıca kullanamadığımız bu arsalar için vergilerini de sürekli biçimde ödüyoruz.Sonuçta kullanım hakkımız olmayan arsanın vergisi tahsil edilebilir mi.?Edilemez ise bunu nasıl iptal ederiz ve geçmişe dönük biçimde ödediklerimizi isteyebilir miyiz.?Arsanın üzerindeki hat kaldırılabilir mi,kaldırılabilirse nasıl bir yol izlenmelidir.?Elektrik hattı geçtiği için herhangi bir kurumdan istimlak veya irtifak isteyebilir miyiz.?Herhangi bir ücret talep edebilir miyiz.?Misal kira gibi bir ücret.Haftaya bütün işlemler için oraya gideceğim.Detaylı bilgi için buraya başvurdum.Kırıkkale'de 3-4 avukata danıştım fakat net bilgi alamadım.Yardım edebilirseniz sevinirim.

İyi çalışmalar.
Saygılarımla.
M.Kasım ACIGÜL