Öncelikle selamlar...

2010 hazıran başında yapımına yeni başlanan bir apartmanın bahçe dubkelsini(ters dubleks) almak için sözleşmede yazıya dökülen şekli ile 32.500 tl si peşin evin eksiksiz bir şekilde ocak 2011 tarihinde ödenmesi şartı ile de 27.500 tl senet verdim
Mütahit evi ocak ayında bitiremediği gibi senedide 3. bir şahsa vermiş.bende mütahidi sözleşmeye uymadığı evi teslim etmediği için mahkemeye verdim.bu arada 3.şahısta hem beni hemde mütahiti icraya verdi.ben mütahitle davalık oldugum için icraya itiraz ettim.Ve ilk mahkemeye çıktık.(bu arada evin bitmediğini belgelemek için talep ettğimiz bilir kişileri ilk mahkeme öncesine yetiştiremedik)bizde mahkemeye elimizdeki sözleşmeyi ve evin bitmediğine dair fotoğrafları getirdik.yanlız mütahitin mahkemedede yalanlarına devam edeceğini hesaplayamadık. :-D eynende mütahit evin kabası bittiğinde evin mülkiyetini arsa tapu olarak aldığım ve ev tapuda benim üzerime gözükmesinden ötürü ben evi şahsa bitirip teslim ettim.hatta tapusunu bile vermeme rağmen paramı ödemiyor dedi.mahkemede mütahide evi teslim ettiysen ispat et diye mahkemeyi 2011 temmuz 14 üne attı.ilk mahkemeden 3 gün sonra daha önce talep ettiğimiz bilir kişiler geldi ve evin % 51 inin bittiğini % 49 unun bitmediğini evin bitmesi için 46.500 tl harcanarak ancak 2 ayda bitirile bilir diye rapor verdi.ayrıca bahçe dubleksin (ters dubleks)projeye uygun olmadıgını bahçe katının projede sığınak olarak gözükmesine ragmen buranın daireye eklendiğini raporladı.Bu arada 3 şahıs icra yoluyla mütahitten 34.500 tl masrafları ile parasını aldı.yani senedi mütahit ödedi.
Bu arada mütahit evin işlerini hızlandırdı fakat evin hala bitmiş bir durumu yok.buna ragmen mütahitin rahatlığı beni şüphelendiriyor...hala mahkemeye kadar bitireyim demiyor.buda benim içime kurt düşürüyor.Bu konuda başka yapabileceğim bir şey varmı?Saygılar...