Kilitli Konu
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123
21 den 30´e kadar toplam 30 ileti bulundu.

Konu: Eski sevgiliye dava açmak

Eski sevgiliye dava açmak Hızlandırılmış Mobil Sayfa Sürümü (AMP)
    Nerede
    istanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Tanımlı Cevap: Eski sevgiliye dava açmak

............................

Hukuki NET Güncel Haber

Eski sevgiliye dava açmak konulu yargıtay kararı ara
    Eski sevgiliye dava açmak konulu hukuk haber
    Konu ottobay tarafından (19-06-2011 Saat 16:36:41 ) de değiştirilmiştir.

2. # Nedir?
    Tavsiye Soru Cevap
    Nerede
    Avukat Dünyası
    İletiler
    Ne kadar?

Nerede
    istanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

............................
    Konu ottobay tarafından (19-06-2011 Saat 16:35:58 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

..............................
    Konu ottobay tarafından (19-06-2011 Saat 16:35:23 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

..............................
    Konu ottobay tarafından (19-06-2011 Saat 16:35:41 ) de değiştirilmiştir.

Nerede
    İZMİR
    İletiler
    20.772
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn.ottobay;
    bu alıntıları burada açmanıza gerek varmıydı gerçekten?

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Sn.Ottobay;

Hukuki olmayan başka bir boyuta geçtiğinizi düşünüyorum.Hata, insanların belki hergün yaptıkları bişey.Her hata yada yanlış davranışın hukuki karşılığı yoktur.Yalan söyleyen birini toplum, saygısından mahrum ederek cezalandırır.Güvenilmez birine gösterilen itibarsızlık yada ahlak yönünden yanlış davranışlarda bulunan birini ayıplama gene toplumun vermiş olduğu bir çeşit cezadır.Karşı cinsle ilişki halinde olan insanlar çoğunlukla belli dönemlerde yüzük, kolye veya anlam yükledikleri başka birşeyleri hediye olarak karşı tarafa verirler.İlişkilerde verilenlerde herzaman dengeli olmayabilir.Bazen maddi manevi bir çok şeyi tek taraf kendi rızasıyla verebilir.Bu işten daha zararlı çıkmayı göze alıyorsanız bir avukatla görüşebilir gerekirse, dava açma yoluna gidebilirsiniz.Ancak karşı tarafın kaybettim ve ona olan kızgınlığımla öyle söyledim demesi bile hem burda yazdıklarınızı hem yaptığınız masraf ve uğraşları boşa çıkaracaktır.Onu cezalandırma isteğinde ve hukukun kafanızdaki şablona göre işlemesini ister durumda görüyorum sizi.Ben bu durumun hukuki bir karşılık bulacağını düşünmüyorum.Ayrıca iki kişi arasında geçmiş ve iki kişi arasında kalması gerektiğine inandığım bu tarz yazılarıda ben bu forumda ilk defa görüyorum.Herkese iyi forumlar.

Nerede
    istanbul
    İletiler
    14
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

haklısınız. iletileri sildim. doğru bir hareket olmadı. konu anlaşılmıştır. fikrini paylaşan herkese teşekkürler.

Nerede
    Konya
    İletiler
    364
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Alıntı ottobay rumuzlu üyeden alıntı İletiyi Göster
    haklısınız. iletileri sildim. doğru bir hareket olmadı. konu anlaşılmıştır. fikrini paylaşan herkese teşekkürler.
    Tekrar ifade etme gereği duydum, üslubumuz biraz sert olabilir. Zira olay genelinde haklı olan taraf sizsiniz. Ama hediyelerin geri verilmesine dayanarak dava açacak olursanız, size yok yere fazladan masraf olacaktır. Sonuçta buradaki amacımız sizin çıkarınızı korumak, şu aşamada yapabileceğiniz tek şey, önünüze bakmak, esenlikler.

Nerede
    Kahramanmaraş
    İletiler
    1
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Merhabalar,

Konuyu uzun bir süreden sonra tekrar açıyorum fakat gerçekten bu gerek uzun yazmışım biraz lütfen yardım edin bir akıl verin bana

17 Mart 2008'de bir ilişkim başladı deli gibi aşık olduk sevdik süprizler hediyeler neler neler aynı birbirimizin bir parçasıydık bunu birbirimize böyle söyler ve kelimelere dökülemezdi aşkımız ilk ilişki başladığında bana ciddi ise devam edelim demişti öylede oldu belli bir müddet sonra abisi ile tanıştır dı güzel bir şekilde ilerledi 1 2 yıl sonra ben fakülte okuyacağım annem sıkıntı çıkarır sen de evlilik için bir fakülte mezunu ol dedi meslek yüksek okulu idi kayıt yaptırdık hem çalıştım hem okudum şükürler olsun okul bitti ee arada askerlik var dedi bir tecilim var zaten tecilliyim sürem var daha fakülte bitti bir tecil daha oldu yok beklemedik bütün tecili bozdur hop hemen askere kısa dönem onuda yaptım askerden geldim ohoo bal kaymak okullar bitti çalıştığım fabrikada tekrar başladım oda kpss ye çalışıyor bir taraftan sözleşmeli öğretmenlik yapıyor nerdeyse evli sayılırız herşey serbest ilişki renklendi bekar evi felan sonra askerden gelene yani bana aile baskısı başladı EVLEN aileler biliyor ilişkiyi sadece kız ailesi razı değil ilk haftamızda telefonda yakaladı kıza demediğini koymamış ben askerde iken bile evime gelip gidiyor kız ailemde doğal olarak eee sevgilin var hadi adını koyalım o gün lale devri bitmiş şimdi anladım anne vermiyor kızı ana okulu öğretmenliği bitirdi memur olacak ee sende memur ol işletme mezunu memur için en az lisans düzeyi kpss 83 almam lazım 2006 dan beridir çalıştığım bir fabrika memurdan fark yok dedik şuha buha derken evine çağırmadı okul müdürü annesi okullar kapalı yaz ayıydı okula çağırdı annesi suratıma bile bakmadı annemle görüştü ben babası ile başka oda da görüştüm tamam dediler bir araban bir evin olsun şu kız atanana kadar bekle tamam ben beklerim bir adı koyulsun bekleyeyim yok ilk önce atama sen bekle bu arada ev araba yap işinde ilerle kariyer yap mali müşavir ol neler neler çalıştığım fabrikada hissemi demesem yok damadım mali mşavir mi demesem neler tamam dedik şükürler olsun para biriktirdim eve yazıldım bir gün kaynana hani senin için ne yapıyor bir şey yapmış mı? hemen hop al sana kapak evin sözleşmesi whatsapdan gönder daha sonra bir gün buluştuk babası aradı hemen geliyorum baba telefonu kapatınca bir araba alamadın bak hava karardı babam arıyor dedi günlerden cumartesi idi hemen pazar günü araba pazarına ne oldu araba alacağız düştük bir şahin s'e 6.500 verdim üzerinde 5.000 harcadım(ciddi söylüyorum muhasebeciyim ne harcadı isem yazdım bir koşeye) güya adım ona anlayanlarla gittik hiç bir şey anlamazlarmış bir hırs almasam şuan avrupa bir arabaya biniyordum durumum ciddi kötü değil hayalim hep spor küçük arabaydı acele edince elimizde de o kadar para vardı bir süre sonra motor gitti yaptır cantlar lastik haşat lastik yaptır canttan kaçırıyor artık ee ne olacak belli bir süre sonra onuda değiştir sanayici oldum iş sanayi ev iş sanayi ev tabi ne para kaldı ne pul hepsini sömürüyor araba bir de sevdiğim kız arabayı beğenmiyor yadırğıyor ben iyice çöktüm artık arada afakanlar bastırıyor askerden geleli 2 buçuk yıl oldu ev araba tamam iş güç maaş tamam ne oldu! BEKLE e yuh artık ailem üzerime çok geliyor misafir gelir hoş geldin amca leyn hoşu felan geç ne zaman evleniyon oğlum illa kaçıralım mı yaz ayı hüç düğün bitermi gitsen vay gitmesen vay psikoloji çokuşe geçti ve bende çok tehdit ettim işte yaza oldu oldu ben yokum işte 2014 olmadan olacak bu iş ben yokum ama hepsinde de bir it gibi dizinin dibindeydim bana lafını vururdu ben senden geçemem derdim yanı arada atladığım çok çok çok şey var düşünün 7 yıl geçti evlilik teklifi var gittim nişan yüzüğü felan değil pırlanta aldım çanta saat neler neler yaşım 28 fakat beden öyle demiyor saçlar bembeyaz ikiz kardeşim var bire bir kopya onda hiç bir şey yok bende bembeyaz eylül 2014 de annemle döğüştüm ben evden kaçıyorum bu evde durmam dedi zor ikna ettim söz verdi kapadık telefonu ama evden kaçmış arkadaşına gitmiş (şuan inanmıyorum göz açıldı aşkın tutkunun büyüsü kalktı aradan arkadaşına almaya gitmiştim gelmedi ayrıldıktan sonra bir gün o kaçtığı arkadaşı ile telefonda konuşurken arkadaşı anlamamı sağladı açık verdi kaçtı mı? dedi bemde senin evine dedim toparlamaya çalıştı bende zannediyorum ki bak benim için evinden bile kaçtı) kızın annesi benim annemi aramış benim kızımın beynini yıkıyorsunuz bu kız atanacak 2 yıl mecburi görevi var söyle böyle derken telefonda döğüştüler ee aileler anlaşamıyor ilk ayrılığımız dı 1 hafta sürdü ben hergün evlerinin oradayım barıştık ama artık o değil çok farklı saçı uzundu ben uzun saç severdim omuzların üstünde çok makyaj yapmazdı makyajlar başladı akşamları dışarıya çıkamazdı akşamları buluşamazdık dışarı çıkmalar eskisi gibi sık görüşmeler yok artık hep arkadaşları arkadaşlarının yanına hemen zıplarım iyi güzel hazırlanılmış benle buluşur hiç hazırlık yok öyle çıkmış gibi evden telefon bekletmeye alıyor yani meşgul kimdir o yaa şunla görüşüyorum dışarı çıkarken haber verirdi hiç haber yok akşam bile çıkar haber yok akşam ben evde ders çalışıyor sanıyorum akşam çıkıyor öğreniyorum uyarıyorum sonra bir daha ve telefonda görüştüğü arkadaşına gidiyor ee o kadar telefonla görüşüyorsun niye gittin yanına yüz yüze görüşmem gerekti bunların hepsini bir ip gibi sıraladım ee eskisi gibi olmam için beklemen kendini göstermen gereç köprüyü hemen geçemezsin gayret etmen gerek beni 7 yıl sömürdü ve 06 Aralık 2014 de bir mesaj ile bitirdi ne şiddet uyguladım nede aldattım güzelce telefonda konuştuk misafirliği gidiyorum dedi telefonu kapattı üstüne bir mesaj şubat 15 atamasında siktir oldu gitti şöyle bir bakıyorum arkama bildiğim MALMIŞIM kaliteli SAĞMALIK İNEK pırlantayı almaz isen çöpe atarım dedi son atama yeri belli olmadan 2 gün önce arkadaşına bıraktı 7. yılımızda çiçek gönderiyorum okulumu öğrenmiş beni tehdit ediyor oraya gelirim diyor leyn faceden yazıyor geri zekalı demek ki dedim tamam memur oldu götü kalktı abi 7. yılımda açıldı gözüm eylül den mart a kadar intaharmı denemedim köpek gibi seviyorum yapmamı demedim yine gafletle tehditmi etmedim bak ilişkimizin sırlarını herkeze söylerim(cinsel yani) diye ama en güvenilir sır tutacak 2 arkadaşına söyledim başka bir amacım yoktu olsa idi herkez duyar ya mapus yada toprakta idim psikoloğa gittim majör depresif (ağır ruhsal çöküntü) ilacı atınca ilk bir ağırlı uyku hali ağızda dudakta kuruma sonra rahatlıyorsun ama beynimib içi bir kazan ve bana yıllardır söylediği bir kaç yalanı benden önce 1 sevgilisi vardı meğer 2 imiş biri görüşürken nisanlanmış gitmiş biride bunu eve götürmüş korkup kaçmış ve raslantı hep bir sevgili arası 1 hafta sürmüyor bir yalanla aileleri döğüştürdü beni yıllarca sağdı özellikle ilk ayrılık eylülden son bitiş aralık ayına kadar bildiğin zulmetti hayatı zindan etti o sogukta aileme küstüm sizin yüzünüzden diyerek sokakta arabada yattım ben giden yıllarımın maddi ve manevi çöküntümün hesabını nasıl sorarım bana yardım edin

İletiler
    4.436
    Dilekçeler Sözleşmeler
    0
    Dosya Yükleme
    0

Bu kadar saygısızlık olamaz.

Yazdığın yazıyı sen zahmet edip okumazsın.Karşılıksız yorum yapılan Türkiye'nin en saygın forumuna içinde argo olan, konuşur gibi yazılmış diyeceğim o da değil, saygısızca, anlaşılmaz 7 yıldır gördüğüm en absürt yazıyı yazmışsın.word e kopyasalar 2 sayfa alır 1 tane ne nokta var ne virgül.Konuşur gibi demeye bile bin şahit.

Bunu yazarken ''ya bu insanlar hiç bir karşılık beklemeden bunu okuyacaklar biraz anlaşılır yazayım nokta virgül koyayım kelimeleri zahmet edip düzelteyim'' demeyene biz neyin cevabını verelim.

Ben burada Editör olduğum için işkenceye benzer bu yazıyı zorlanarak sonuna kadar okumaya çalıştım.Sana da aynı üslupla cevap vereyim ki empati yapamıyorsun bari ne yaşadığımızı anla.

Sen kendi isteğinle bir kızla baraber olmuş kendi isteğinle ona bir şeyler almışsın.Zamanını paranı harcamışsın.Bu suç değil.Sanane kızın atanmasından.Senin kafana silah mı dayadılar kıza yüzük al dedi aldım, askeri git dedi git, araba al dedi aldım diyorsun.Kendi isteğinle yapmışsın.Hiç bir hukuki tarafı yok anlattıklarının.

Tekrar paylaşım yapacaksan küfür eder gibi ileti yazma(hoş içinde küfür de var yazdıklarının da zaten kimse orasına kadar okuyamayacağı için göremeyecek) bu sefer siteden uzaklaştırma benzeri yaptırımlarla karşı karşıya kalırsın.

Kilitli Konu
3 / 3 Sayfa İlkİlk 123

Bu sayfada bulunan kavramlar:

eski sevgiliyi mahkemeye vermek

eski sevgiliye dava açmak

eski sevgilimle mahkemelik oldum

sevgiliye dava açmak

sevgiliye alınan hediyenin iadesi dava

swvgili mahkemeye verebilir mi

http:www.hukuki.netshowthread.php88159-Eski-sevgiliye-dava-acmak

sevgiliye tazminat davası

para yiyen sevgiliye dava

sevgiliyi mahkemeye vermek

sevgiliye acilacak davalarterkeden sevgiliye davaaldatan sevgiliye davasevgiliye açılan davalareski sevgiliyi suclamakeski sevgiliye manevi tazminateski sevgiliye dava acmasevgilinin aldigi borc geri istenirmisevgiliye tazminatdavasıaçmakmahkemeye verilen sevgilihttps:www.hukuki.netshowthread.php88159-Eski-sevgiliye-dava-acmaksevgiliye konu açmaevlilik vaadiyle dava açma süresisevgiliye verilen paralar istenirmiEski sevgiliye dava acilirmi
Forum