Değerli arkadaşlar , hukuki tecrübelerinize ihtiyacım var , forumu aradım fakat benzer konu bulamadım.

Ben kasım-haziran arası 7 aylık kontratla eşyalı bir daire kiraladım fakat kiraladığım ilk günden beri sorunlarım bitmek bilmedi.Eve eşyalı kira parası ödediğim halde çamaşır makinesi,televizyon ve elektrik süpürgesi çalışmamakta.

İlk 3 ay kiramı düzenli ödedim ve makbuz aldım.Fakat Ocak ayında abonesiz olduğu gerekçesiyle suyumuz kesildi.Daire ilk yapıldığından bu yana aboneliği hiç yapılmamış.Mal sahibi yurtdışında yaşadığın emlakçısı ilgileniyor.Su aboneliğini halledeceklerini söylediler ama halletmediler bende bunun üzerine 2 ay kira ödemedim.

Mart sonuna kadar perişan bir şekilde hayat yaşadık , en sonunda emlakçı siz halledin kiradan düşün dedi.Abone olmak için gittik fakat bulunduğumuz bölgede ön ödemeli sisteme geçtikleri için artık kiracılara abonelik açmıyorlar ,tapu fotokopisilye birlikte mal sahibinden adına abonelik actırabileceğimize dair imzalı bir faks da olsa yeter dediler.
Durumu emlakçıya bildirdik ama emlakçı bize tapu fotokopisini temin etmediğinden 3 ay daha susuz yaşadık 7 aylık süremizin 5 ayını susuz geçirdik , evi geceden geceye sadece mecburi uyku için kullandık.Resmen psikolojik işkence yaşadık.Ben o sürede 4 ay kiramı ödemedim bu sorundan dolayı.Sözleşme sürem doldu ve evden çıktım , şimdi anahtarı teslim etmem gerekiyor , 4 ay kira borcumda kesinti yapma hakkım var mıdır ?

Hem eşyalı ödediğim halde bu saydığım eşyaların hiçbir zaman çalışmaması ve 5 ay susuz bir şekilde mağdur olmam bana böyle bir hak tanır mı ?