iyi çalışmalar;
Çlaıştığım yeri şu an burada açıklamak istemiyorum çünkü bir kamu kurumu ve çok özel mahremiyeti olan bir ünite bu yüzden anlayışınıza sığınıyorum,biz burada yaklaşık 40 kişi kapalı bir birimde çalışmaktayız yıllardır beraber çalışmanın getirdiği yakınlıkla aile gibi olduk yakın zaman yani son ikibuçuk aydır çalıştığımız ünitede sürekli hemen hemen hergün hırsızlık olayı olmaya başlamıştı,soyunma odası veya çalıştığımız salonlarda şahısların parası,alyansı,cep tel,flash bellek,sigara paketleri vb,maddi değeri olan şeyler ortadan kayboluyordu bizlerin gözünde bir tek şüpheli vardı o da x şahısdı onun haricinde 4 tane daha vardı ama hepsinide çok iyi tanıyorduk bu şahıs işe başladığı günden itibaren hiç kimseyi tanımadığı halde borç isteme başladı fazla cep telefonu varmı diye insanları rahatsız etmeye başladı ardından hırsızlıklar başladı örneğin salonda pencere kenarın para duruyor biz kahve içmeye çıkıyoruz para yerinde yok kim vardı burda diyoruz x vardı diyorlar,bir başka gün cep telefonu çalınıyor kim vardı diyoruz yine x isimli şahıs veya soyunma odasında cüzdandan para gşdiyor kim temizledi diyoruz yine x isimli şahıs gece nöbete kalan memurun cebinden para gidiyor(gece 1 temizlik görevlisi olur)vardiya ya bakıyoruz gene o,buna benzer en az elli tane vaka yazabilirim herkes onun olduğunu biliyor ama bir şey yapamıyorduk,bir kere aptallığı tutmuş çok özel bir flash bellek çalınmıştı kişiye özel bir bellek markasıyla dışarıdan temin edilmesi mümkün değil ,bunu bir görevliye 12 tl karşılığında satmış alan kişide bizden biri oda sorumlu amire bildirmiş ve tutanak tutulmuş(kendisinin bundan haberi yok)flash bellek sahibi cihazı gördü ve kendisinin olduğuna dair imzayı ünite amirine verdi,geçtiğimiz hafta ben cep telefonumu bir malzeme kolisinin içinde unuttum soyunduğumuz odada yaklaşık bir buçuk saat sonra hatırlayıp gittiğimde koliden açılıp alınmış olduğunu gördüm,yine x şahıs orda o gün ben direkt kurumda görevli sivil polise bilgi verdim koliyi aldı kimyasal analiz için götürdü,bu arada ben görev salonuma döndüm fakat bu x şahıs 1 dk olsun benim yanımdan ayrılmıyor ve ne yaptığımı soruyor ,çalan şahıs kimse diye söze başlayıp sürekli küfür ediyor,hiç görevi olmadığı halde sürekli peşimde dolaşıyordu artık iyice sinirlerim bozulmuştu,bizim soyunma yerlerimiz 2 tane hırsızlıklar sürekli içerideki soyunma odası var,dışarıdakine normal sivilleri bırakırız ,hemen dışarı çıktım ve dışarıdaki soyunma odalarına gittim,içeri girdiğimde 3 kişi kahve içiyordum mesleki statüleri kurumda 2.derecede yani yalan söylemeyecekler insanlar onlara telefonumun çalındığını ve bende dahil herkesin iüpelendiği x şahsın dolabını açacağımı söyledim kendi anahtarımı denedim olmadı bir başkasınnkini denedim oldu ve açtık diğer şahitler huzurunda 3 telefon bulduk 2 si başkasının biri benim benimki ayakkabısının içinden çıktı(diğer 3 kişide polise bu şekilde ifade verdi)hemen polisi çağrdık inkar etti gerisi sizinde bildiğiniz şeyler ifadeler savcılık falan ,şu an serbest işinde çalışyor ama başka bir ünitede tabi bu arada başkasına ait bir cep telefonunu kullanmak amacıyla alıp satması var birde habersiz oda şikayetçi oldu,o sinir ve stresle dolabı açmam büyük hataydı, maalesef olaylar yatıştıktan sonra kafaya dank etti,
1o gün orda görevli olmadığı halde orda ne işi vardı,soyunma odası kapısında kamera var içeride yok
2ben polise gidince fenalaşımış hastane aciline gidip yatıştırıcı yaptırmış(daha sonra geri döndü)
3olay gerçekleştiği saat cep telefonumun sim kartı telefon kapatılıp atılmış,sim kapatıldığı saat ilgili hat şirketinde mevcuttur,o zamanla soyunma odasından çıkış saati çakışıyor
4yaklaşık 30 olay bildirim ve oluş şekilleriyle ilgili formlar var bunlarıda hakime vereceğim
bunların hepside x şahsın bulunduğu zaman diliminde
yukarıdaki bilgiler ne derece bana yardımcı olur,hakimin insiyatif kullanma hakkı varmıdır,burdan bana bir ceza çıkabilirmi ,ne olur sicilim temiz
3-alacağım ceza hakkında bilgi verirseniz sevinirim

göstermiş olduğunuz ilgi ve alakaya şimdiden teşekkür ederim