Merhabalar,

10 gün önce arkadaşımın aracıyla tek taraflı maddi hasarlı trafik kazası yaptım. Belediye durağının bir kısmına zarar verdim. Kaskom yok zorunlu trafik sigortam var. Trafik polisine tutanağı tutturdum alkol raporunu aldım. Kusurun hepsi bende , alkol oranı 0. Aracımı bu süreç içinde akrabalarımın tamirci olması vasıtasıyla yaptırdım 2000 tl masraf çıktı. Bu arada trafik polislerine sordum bir şey yaptırmama gerek varmı kasko yok ise gerek yok dedi. Açıkcası ilk kez kaza yaptığım için fazla bir bilgim de yok bu konuda. sonra belediyeyi aradım durumu anlattım bana bir numara verdiler orayı aradım oradaki kişi benden trafik sigortamın, kaza tutanagının ve alkol raporumu fakslamamı istedi. Bende faksladım. Başka bir şeye gerek varmı dedim yok dedi. Sonra yurt dışına çıktım yeni geldim.

Şimdi benim sormak istediğim;
1-) Trafik sigortam durağın masrafını karşılar mı ? Karşılamaz ise dava açma hakkım varmıdır?
2-) Kazadan sonra hiç bir şey yapmadım, internette araştırdım bu konuyla ilgili de konu bulamadım. Sigorta şirketine hiç bir bilgi vermedim. Sigorta şirketine bilgi vermem gerekiyor muydu ? gerekiyor ise kac gün içinde bilgi vermem gerekiyor?
3-) Bu aşamadan sonra ne yapmalıyım.

Saygılarımla.