Merhaba Sayın Avukat Arkadaşlar

2007/187 Esas Numaralı Bilecik Asliye Ceza mahkesindeki yargılamam karar bağlandıktan sonra 28/01/2008 Tarihinde temyiz yolu açık olmak üzere muhtarlığa tebligat bırakılmış ve tebliğ tarihi 28/01/2008 olarak tebigatın arkasına PTT görevlisi tarafından yazılmış.12/02/2008 Tarihinde bana muhtarlıktan haber gelmiş ve 14/02/2008 Tarihinde Bilecik Asliye Ceza Mahkemesine başvurdum. Tebligatın bana yeni ulaştıgını bildirdim. Hemen geldiğimi söyledim. Kalem likte adresim ferah cad yerine ferhat caddesi olarak yazılmış. ve bu yüzden tebligatlar tarafıma düzgün ulaşmamıştır. Durumu anlatarak savcılıkta temyize gönderdim. Dün temyizden sonuç geldi . Suç : Korku ve panik yaratacak şekilde silahla ateş etme.
Davada 2 kişiydik.ben ve bir arkadaşım. Arkadaşımın temyiz sonucu red olarak gelmiş benimkisi ise temyiz süresini geçirdikten sonra temyiz başvurusu yaptıgım için Temyiz talebi nin reddine kararın onanması olarak gelmiş.

Gelen kagıtta Sanığın ( benim ) Tebligatın 28/01/2008 tarihinde yapıldıgını sözlü beyanı üzerine ve süreyi geçirmesi üzerine temyiz talebini red kararı verildiği kararın onandıgı yazıyor.

Sonuç olarak burada benim herhangi bir suçum yok. dava yoklugumda gerçekleşmiş. ifademde ferah caddesi olarak verdiğim adres ifadeyi yazan arkadaşın imla hatasından kaynaklı olarak adres yanlışlıgından kararlar tarafıma ulaşmamış. son gelen karar muhtarlıga bırakılmış.

Eger İfade tutanagını dolduran arkadaş adres te yanlış yazmasaydı bende doğal olarak temyiz süresini kaçırmıcaktım ve yargıtay arkadaşımın kararını bozdugu şekilde benimkinide bozucaktı.

Şu anda bunla ilgili yapabileceğim bir işlem varmı. Sonuçta İfade yazan arkadaşın ve PTT görevlisinin Ceremesini ben çekiyorum.

bu konuda neler yapabilirim.