Merhaba arkadaşlar hepinize kolay gelsin
2001 yılında bir Ltd.Şti açtım ve 2003 yılının nisan ayına kadar açık kaldı. Şirketin açık kaldığı süre içerisinde 1 liralık bile faaliyet olmadı, yanlızca şirkete 2 yıllık süre içerisinde stopajdan ve damga vergilerinden doğan 3500 TL borç tahakkuk etmiş, şirketi devrederken bütün borcunu ödedim. Şirketi devrettiğim şahıslar Vergi Dairesine 4 yıl boyunca hiç ödeme yapmamış ve 280.000,00 TL borç tahakkuk etmiş. Vergi daireside 2007 yılında bu borçtan dolayı beni sorumlu tutup 12.000 TL piyasa değeri olan arabamı haczedip benim bilgim dışında 2.500 TL'ye satmış. Aracı sattığını bana gönderilen ödeme emirlerine itiraz için vergi dairesine gittiğimde öğrendim. Ayrıcada adıma kayıtlı bulunan evime ve motorsikletimede haciz işlemi uygulamış. Ödeme emirlerini hemen vergi mahkemesinde iptal davası açtım. 2008 yılında vergi mahkemesini kazandım. Vergi Dairesi davayı temyiz etti ve 2011 yılı 4. ayda Danıştay 4. Dairesi 2011/566 numaralı kararlada temyiz isteminin reddine ve vergi mahkemesinin karaını onamasına karar vermiş.
Şimdi bu karara istinaden yapmam gereken nedir ?
Vergi dairesi sadece araç satış bedelini tarafıma ödemek istiyor.
Araç satıldığında gerçek piyasa değeri 12.000 TL idi ayrıcada o zamanlar durumum çok sıkışıktı evimi satmak istedim müşteri buldum ama tapuya gittiğimde tapu üzerinde 280.000 TL'lik borç vardı ve evimi satamadım.
1.) Vergi dairesi çalışanlarını görevi kötüye kullanmaktan dava açabilirmiyim
2.) Araç satış bedeli üzerinden aradaki farkı nasıl alabilirim.
3.) Maddi manevi tazminat hakkım var mı?

Bana bir yol gösterirseniz sevinirim.
Herkeze iyi çalışmalar