Turgut hoca bir dersinde demişti ki burada bulunanların bir kısmı hukukçu bir kısmı gugukçu olacaktır. Bu söz bir dönüm noktasıydı benim için.. Hukuk fakültesini kazanmıştım ama asıl kazanımlarımı bundan sonra elde etmem gerekiyordu..Hukukçu geçmişi bilen günümüzü takip eden ve geleceği yakalayabilen kişi olmalıdır.. Maalesef ki bir çok meziyetten yoksun insanlar hukuk fakültelerinde öğrenim görmekte.. Kendini anadilini doğru düzgün konuşamayan, yazamayan ( v yerine w .. g yerine q kullanan zihniyet.. ) ! en önemlisi iki kelimeyi bir araya getirip cümle kurmaktan aciz insanlardır bunlar. ( ileride nasıl savunma yapacak ve hazırlayacaklardır .. derin bir merak konusu ) Sırf itibarı için Hukuku tercih etmiş idealist yapıdan uzak çalışmaktan nefret eden zavallı topluluğudur bunlar..Hukuk elbette ki günümüzde geçerliliği olan saygın bir alandır ama bu tek başına bir faktör teşkil etmemeli Hukukçu olma yolunda.. Araştırmalı , güncel olmalı , kendini geliştirebilmeli ve kültür düzeyi yüksek bir insan olmalıdır hukukçu dediğin.Gugukçular anlamayacaklardır demek istediklerimi anlamalarını beklemiyorum zaten.. Hukukçu adayı tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Yağızcan KARA .