Selamlar...
Yaklaşık 6-7 ay önce Hepsibu.....com diye bir e ticaret sitesinden bir harici harddisk aldım. aldığımdan beri 2 defa servise yolladım. 1. defa 1 ayda geri geldi ve aynı arızalı şekilde sadece formatlanmıştı ve aynen geri yolladım.
2. kez nisan başında yolladım ve 28 nisanda ürün servisten H.B. firmasına dönüş yapmış. Buradanda bana 4 Nisanda kargo ile teslim edildi. paketi açtım ürün yeni bir ürün olarak değişim olmuş fakat içerisinde başkalarına ait ticari yazışmalar şahıs kimlik fotokopileri şirket vergi kayıtları bilançolar ticari yazışmalar vs var. Böyle bir ürün nasıl firma tarafından müşteriye yollanır. Bu tür bilgiler olan diskler imha edilmeli yada geri alınamaz şekilde silinmesi gerekmezmi. Şimdi ben bu diski bu şekilde kullanmak istemiyorum. Bu durumda ne yapmamı tavsiye edersiniz...
Ben bu durumu firmaya aşağıdaki yazı ile ilettim gelen cevabı okuyup siz karar verin... Son cevaplarına özellikle dikkat edin...

11.04.2011 15:38:13 arızalı hdd tekrar arızalı şekilde yollanmış-

22763971 NOLU SİPARİŞİMDEKİ ARIZALI HARİCİ STORMAX MARKALI HARDDİSK SADECE KASASI DEĞİŞTİRİLEREK TEKRAR YOLLANMIŞ. BU ÜRÜNÜN DEĞİŞİMİ İÇİN ZATEN 1 AY BEKLEMİŞTİM. ŞİMDİ TEKRAR YOLLAYACAĞIM AMA HALA ARIZA BİLDİRİM FORMU ONAYI BEKLİYORUM. FORMU ONAYLAYIP ÜRÜNÜ SİZE Bİ AN ÖNCE YOLLAMAMI SAĞLAYIN VE FİRMAYI UYARIP ÜRÜNÜN DEĞİŞİMİNİ SAĞLAYIN

12.04.2011 09:16:15 Tarihinde Mesajınıza Cevap Verilmiştir.

Rma formu doldurmamış olarak gözükmektesiniz. Tekrar kontrol etmenizi rica ederiz.

Saygılarımla.

12.04.2011 11:09:53 RE :

RMA formunu doldurdum ve bugün onayı gelmiş. demekki siz tekrar kontrol etmeliymişsiniz. Lütfen biraz daha dikkat, lütfen biraz daha çabuk hizmet... neyseki bu defa otomatik yanıt yollamamışsınız üzerine basarak belirtiyorum, ürün çalışıyor gibi gözüksede bozuk sektörler içerdiğinden değiştirilmesi gerekiyor... (kullanılmış ürün yollanmasın lütfen belirtin).bakın yaklaşık 26 şubattan beri arıza bildirim formu onayı firmadan gelecek bekliyoruz vs vs nedenlerle bu ürünü kullanamıyorum. bunuda göz önünde bulundurun...

13.04.2011 09:21:02 Tarihinde Mesajınıza Cevap Verilmiştir.

Sitemizden doldurmuş olduğunuz İADE/ARIZA/DEĞİŞİM formuna istinaden

yapmış olduğumuz inceleme sonucunda, ürünlerinizin tarafımızdan işlem

yapılacak kriterlere sahip olduğu belirlenmiştir.

Ürünlerinizi, size verilen KARGO KODU ile birlikte en kısa zamanda

bize gönderebilirsiniz.

Kargo Kodunuz: 88634666

13.04.2011 14:23:36 RE :

siz daha bu cevap mesajını yazmadan ben ürünü göndermiştim bile(12/04/2011 öğle vakitleri) ürün bugün elinize geçmiş olur. dediğim gibi ürün en kısa zamanda sıfırı ile değiştirilsin. aynı seri nolu ürünü farklı kasaya koyup tekrar yollamasınlar.

14.04.2011 09:08:29 Tarihinde Mesajınıza Cevap Verilmiştir.

Kargo ile tarafımıza göndermiş olduğunuz ürününüz tarafımıza ulaştığında kaydı açılarak sitemizden ürün takibini yapabilmeniz için size mail yoluyla bilgi verilecek olup sitemiz üzerinden online olarak takibini yapabileceksiniz.

Saygılarımla

14.04.2011 20:45:17 RE :

ürün hala elinize ulaşmadımı. 12 nisanda yolladım. 2 gün geçti...

15.04.2011 08:59:19 Tarihinde Mesajınıza Cevap Verilmiştir.

İlgili sipariş numaranızla beraber 12 haneli kargo gönderi kodunuzu tarafımıza iletmenizi rica ederiz.

15.04.2011 13:55:25 RE :

Gönderi Tarihi ve Saati : 12.04.2011 - 11:39 Gönderi Belge Numarası : M729599 Gönderi Kodu: 108569547004 Teslim Birimi ve Telefonu : D-market - 0 216 631 19 00 Gönderici Adı : ZA** BO** ****************** Gönderici Adresi : ŞE** AH** ****************** Alıcı Adı : D-** EL** ****************** Alıcı Adresi : İN** MA** ****************** Gönderi Detayları Gönderi Tipi : İrsaliye Ödeme Tipi : Alıcı Ödemeli Kargo Tipi : Koli Kargo Adedi : 1 Kargo Toplam Kg/Ds : 1 Teslim Bilgileri Teslim Durumu : TESLİM EDİLDİ Teslim Tipi : Adrese Teslim Teslim Tarihi ve Saati : 13.04.2011 - 10:00 Teslim Eden Birim : D-market Teslim Alan : EMRE KUŞ görüldüğü gibi a3 nisanda almışsınız hala işleme koymamışsınız. bunuda ileteceğim şikayatimvar.com a... bakalım daha kaç gün sürecek. bıktım sizesipariş no bildirim no yazmaktan. ilk mesajlarımı bi zahmet okuun oralarda yazıyor...

16.04.2011 09:50:11 Tarihinde Mesajınıza Cevap Verilmiştir.

İlgili kaydınız en kısa süre içerisinde açılacaktır.

Saygılarımla.

20.04.2011 15:31:37 RE :

STORMAX FİRMASINI ÜRÜNÜN DEĞİŞİMİ KONUSUNDA UYARDIĞINIZI UMUYORUM VE GENE UMUYORUMKİ AYNI ÜRÜN FARKLI BİR KUTUDA ARIZALI ŞEKİLDE YOLLANMAZ... VE GENE UMUYORUMKİ GÜNLERCE BEKLETİLMEMEM İÇİN GEREKLİ HASSASİYETİ GÖSTERİRSİNİZ...

21.04.2011 08:52:51 Tarihinde Mesajınıza Cevap Verilmiştir.

Ürününüzün değişim işlemi yapıldıktan sonra tarafınıza gönderimi yapılacaktır.

26.04.2011 23:49:47 RE :

ürünün arızalı olduğu kesin ollduğu halde değişiminin 6 gün geçmesine rağmen hala gerçekleşmemiş olması normalmidir... ben yaklaşık 2 aydır bu ürünü kullanamıyorum

27.04.2011 09:23:38 Tarihinde Mesajınıza Cevap Verilmiştir.

Ürününüzün işlemleri servis bünyesinde devam etmekte olup bir an önce sonuçlanması için aciliyetiniz hakkında teknik servis ile gün içerisinde iletişime geçilecektir. İşlemleriniz tamamlandığında en kısa süre içerisinde tarafınıza bilgisi iletilecektir.

Saygılarımla

01.05.2011 21:21:16 RE :

ürün 28 nisan yani cuma günü servisten dönmüş. aynı gün kargpya verip 29 nisanda elimde olabilirdi. neden ürünü servisten döndüğü halde yollamıyorsunuz...

02.05.2011 09:17:05 Tarihinde Mesajınıza Cevap Verilmiştir.

Siparişiniz ile ilgili işlemler sona ermiştir. Kısa süre içerisinde yurtiçi kargoya teslim edilecektir

Saygılarımızla

02.05.2011 14:04:34 RE :

BAKALIM O KISA SÜRE NE KADAR KISA OLACAK...

04.05.2011 13:55:08 RE :

28 nisanda servisten döndü dediğiniz ürün bugün 4 mayıs 7 gün oldu ümraniyeden şişliyemi gelemedi. yuh artık size yuhhh...

05.05.2011 08:57:30 Tarihinde Mesajınıza Cevap Verilmiştir.

Siparişiniz ile ilgili işlemler sona ermiştir. Kısa süre içerisinde yurtiçi kargoya teslim edilecektir

Saygılarımızla

05.05.2011 23:07:04 RE :

yahu ben size artık ne deyim bilmiyorumki. ürün elime 4 mayısta geçti teslim aldım ama sizin hala haberiniz yok. burdan daha hala kargoya vereceğiz diyorsunuz. verin bakalım belki bir daha gelir... Ayrıca ben size özellikle yazdım ürün değiştirilsin ve sıfır hard disk yollansın dedim ama bana daha önce kullanılmış içinde 3. kişilerin eline geçmesi sizi ve stor.... firmasını hukuki anlamda zora sokacak şirket ve kişisel kimlik bilgilerinin (nüfus kağıdı resimleri vergi kayıtları ticari yazışmalar vs..) olduğu bir disk yollanmış. şimdi bu duruma nasıl bir çözüm bulacaksınız. ben bu diski içinde bu bilgilerle kullanmam. ürünü aldığımdan beri 6 ay oldu hala sizinle uğraşıyorum. şimdi yarın beni 0541 ..... nolu numaramdan arıyorsunuz ve bana bu beklemelerimi telafi edecek bir çözüm yolu sunuyorsunuz. aksi takdirde bu ürünü içindeki bilgilerle noterden tasdik ederek bilgilerin ait olduğu kişilerede ulaşıp onlarıda işin içine katarak size karşı yasal yollara başvuracağım (sizde artık storm...la aranızda halledersiniz...) bu ürünüde alıp içindeki verileri geri alınamaz bir şekilde ya silersiniz yada benim tavsiyem parçalayarak imha etmenizdir...

06.05.2011 09:47:43 Tarihinde Mesajınıza Cevap Verilmiştir.

Ürününüz kısa sürede tarafınıza teslim edilecektir.

Biraz uzun oldu ama olay çok enteresan. Firma Türkiyenin bir numaralı e ticaret firması ve yazdıkları yanıtları görüyorsunuz. En son yanıt herşeyi anlatıyor zaten. Ben ürünü kargodan teslim almışım onların haberi yok hala en kısa zamanda yollarız diyorlar...