babam karşı taraftan bir araba satın aldı bu arabayı daha sonra beğenmedi geri iade etti arabanın devrini ben üstüme aldım. adamlar arabanın geri verilmesini kabul edemediler. babam bu sırada başka bir araba aldı karşı tarafta bulunan şahıslar sanayide bulunan bu arabanın camlarını kırıp kaportasına zarar verdiler. bende işyerindeydim sanayide bulunana arkadaş telefonla beni aradı bende olay yerine koştum tam o sırada babam tırıyla olay yerine geliyordu. karşı taraf babamı zorla tırdan indirip üzerine yürüdüler bende o sırada yerdeki levyeyi alıp koştum adamın birini yaraladım. babamda tornavidayla adamın aort damarına isabetlemiş. bu olay üzerine o tarafta bana hafif şekilde zarar verdi. daha sonra polisler geldi bizi götürdüler bizi nezarethaneye attılar karşı taraf tutuksuz olarak hastaneye götürüldüler. biz bir gece gözaltında tutulduk. mahkemeye çıktık hakim bizi tutuksuz yargılamak üzere serbest bıraktı. mahkeme haziranda bana gelen yazıda :

86/2-3e, 53 madesınden 3 ay sonra mahkemem var bana gelen yazı şüphelilerden ali nin veli oğlu olduğu, velinin daha öncesinde hasan dan bir araç satın aldığı karşılığında bir miktar para verdiği ancak bir müddet sonra aracı beğenmeyerek aracın tescili üzerine olmasına rağmen hasana iade ettiği bu sebeple aralarında itilaf bulunduğu olay günü hasan la bu işi görüşmek amacıyla suç yerine geldiği aralarında tartışma çıktığı bu tartışma sırasında hasanın veli ye ait aaaaa plakalı otomobile etkemeler attığı ön yolcu kapı camı dikiz aynasını kırdığı sağ ön çamurluk ve sağ ön yolcu kapısının çökmeye neden olduğu daha sonra veliyle kavgaya tututştuğu bu kavga sırasında veliye yumruk ile vurarak veliye basit tıbbi müdahale ile giderilerek darp ettiği velininde ele geçirilemeyen bir tornovida ile hasanı basit bir tıbbi müdahale ile giderilemeyecek ölçüde yaraladığı kavgaya daha sonra hasanın kardeşi hüseyin ve velinin oğlu ali nin de karıştığı alinin de ele geçirilemeyen bir demir levye ile ismaili basit bir tıbbi müdahale ile giderilebilir ölçüde darp ettiği olayda tarafların şikayetçi olup uzlaşmak istemedikleri bu suretle şüpheli hasanın veliye ait basit yaralama karşın mala zarar verme suçlarının velininde hasana silahtan sayılan tornavida ile ayaralanma suçunu şüpheli alinin ise yine silahtan sayışlan levye ile ismaili basit yaralama suçu işledikleri anlaşılmaktadır. şüphelilerinin atılı suç nedeniyle yargılanmalarının yapılarakeylemlerine uyan yukarıdaki yazılı sevk maddeleri gereğince ayrı ayrı cezasalandırılmalarına karar verilmesi kamu adına iddia ve talep olunur. not:ali benim bu yazıya göre benim alacağım ceza nedir?daha önce sabıkam yok
cevap yazarsanız sevinirim...........